مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر خبر داد: آمادگی برای پوشش حداقل 14 میلیون نفر از روستاییان و عشایر

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر خبر داد: آمادگی برای پوشش حداقل 14 میلیون نفر از روستاییان و عشایر

برای اجرای ماموریت های قانونی سازمان در حال حاضر حدود 3هزار و 500 کارگزاری در سطح کشور در قالب تعاونی های تولید،تعاونی های روستایی و دهیاری ها فعالیت می نمایند که افراد برای بیمه نمودن خود باید به این مکانها به عنوان نماینده صندوق مراجعه کنند که تاکنون 17 هزار خانوار از مزایای این صندوق بهره مند شده اند.


برای اجرای ماموریت های قانونی سازمان در حال حاضر حدود 3هزار و 500 کارگزاری در سطح کشور در قالب تعاونی های تولید،تعاونی های روستایی و دهیاری ها فعالیت می نمایند که افراد برای بیمه نمودن خود باید به این مکانها به عنوان نماینده صندوق مراجعه کنند که تاکنون 17 هزار خانوار از مزایای این صندوق بهره مند شده اند.

سید حمید کلانتری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در اولین نشست خبری خود با بیان این مطلب گفت: بیمه راهکار انسانی توجه به عدالت و رفاه است و باید قبل از اینکه فرد دچار مشکل شود با دریافت درصدی از حق بیمه و با حمایت دولت در زمان نیاز فرد با حفظ کرامت انسانی و منزلت افراد در اختیار فرد نیازمند قرار گیرد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر اظهار داشت: هم اکنون حدود یک میلیون نفر از جمعیت روستایی و عشایر کشور تحت پوشش بیمه های اجتماعی قرار دارند اما قصد داریم در دولت یازدهم بخش بیشتری از جامعه روستایی کشور را تحت پوشش های بیمه های اجتماعی قرار دهیم. وی افزود: موضوع بیمه اجتماعی در سال 83 تصویب و از ابتدای سال 84 در کشور اجرایی شد.

وی بیان داشت: براساس این قانون جمعیت بالای 18 سال روستایی و عشایری کشور از طریق دریافت تسهیلات ناشی از اجرای این قانون و همچنین کارگزاری های مستقر در مناطق مختلف کشور، بیمه می شوند. کلانتری خاطر نشان ساخت : بیمه اجتماعی شامل همه جمعیت روستایی کشور که تولیدکننده محصولات کشاورزی هستند، می شود.

وی گفت: میزان حق بیمه براساس مصوبه هیات امنای صندوق تصمصم گیری خواهد شد که حدود هشت تا 10 سطح را شامل می شود.

وی با اشاره به پایه حقوق کشاورزان ، روستائیان و عشایر، گفت: پنج درصد پایه حقوقی روستاییان برای حق بیمه آنها در نظر گرفته می شود. همچنین 2 برابر هم توسط دولت برای بیمه روستائیان اختصاص خواهد یافت.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در صورتی که دستمزد یک روستایی 200 هزار تومان در نظر گرفته شود، پنج درصد آن می شود 10 هزار تومان که می تواند این مبلغ را سالانه و بصورت یکجا یعنی معادل 120هزار تومان به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر پرداخت نماید.

کلانتری بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی را از روش های مختلف بیمه کشاورزان ، روستائیان و عشایر عنوان کرد و گفت: حتی اگر یک روز هم روستایی بیمه خود را پرداخت کرده باشد و از کارافتاده شود در صورتی که کمیسیون پزشکی آن را تائید کند، مشمول بیمه از کارافتادگی خواهد شد.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر اظهار داشت: افرادی که 15 سال حق بیمه پرداخت کرده باشند و سن آنها بیش از 65 سال شود نیز می توانند از بیمه بازنشستگی استفاده کنند. وی افزود: در گذشته شرط سنی ورود به صندوق برای مردان 55 و زنان 50 سال بود که هم اکنون این شرط سنی برداشته شده و همه افراد ساکن روستا که بالای 18 سال داشته باشند می توانند تحت پوشش این بیمه قرار گیرند.

به گفته وی، 14میلیون نفر می توانند عضو بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر شوند. جمعیت یادشده شامل 70درصد جمعیت 18 سال به بالای ساکن روستاها است.

وی گفت: افرادی که هم اکنون عضو صندوق هستند یا به عبارتی 17هزار خانوار آنها در حال حاضر مستمری بازماندگان و از کارافتادگی دریافت می کنند و تحت پوشش تعهدات صندوق قرار دارند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر تعداد کارگزاری ها را برای ثبت نام بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر سه هزار و 500 کارگزاری عنوان کرد و گفت: تعاونی های روستایی و دهیاری ها هم می توانند در زمینه ثبت نام روستائیان برای بیمه اجتماعی از روستائیان ثبت نام کنند.

کلانتری گفت: در صورتی که صندوق های روستایی هم کار پوشش بیمه اجتماعی روستائیان را انجام دهد کارگزار صندوق محسوب می شوند.

وی از راه اندازی شبکه مجازی برای تحت پوشش قرار دادن بیمه اجتماعی روستائیان خبر داد و گفت: روستائیان می توانند از طریق شماره تلفن 300027 با ارسال کد ملی از وضعیت خود در خصوص بیمه اجتماعی مطلع شوند.

وی تاکید کرد: بیمه در صدد است که افراد را پیش از آنکه دچار فقر شوند از بحران نجات دهد.حق بیمه روستائیان می تواند به شکل سالانه پرداخت شود.

به گفته مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر ، در صورتی که فقط سرپرستان خانوار را در نظر بگیریم تعداد جمعیت تحت پوشش حدود 4.5 میلیون نفر می شود اما صندوق در صدد است که جمعیت بیشتری از روستائیان را تحت پوشش قرار دهد.

وی از استانداران و فرمانداران درخواست کرد که همکاری خود را برای اجرای این قانون عدالت گستر افزایش دهند.

کلانتری در پایان از مجلس شورای اسلامی خواست که در تدوین لایحه بودجه به توسعه عدالت در مناطق روستایی کشور از طریق گسترش بیمه های اجتماعی توجه کند تا دولت بتواند با پرداخت 2 درصد زحمتکش ترین اقشار جامعه را یاری رساند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,415
  • 3,874,716
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©