پس از نیم قرن غفلت ؛ یک گام تا اجرایی شدن طرح بیمه کشاورزان غیر ساکن روستا

پس از نیم قرن غفلت ؛ یک گام تا اجرایی شدن طرح بیمه کشاورزان غیر ساکن روستا

طی جلسه مشترک مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر و مدیر عامل سازمان تعاون روستایی کشور گام نهایی در خصوص "بیمه کشاورزان غیرساکن روستا" برداشته شد.


طی جلسه مشترک مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر و مدیر عامل سازمان تعاون روستایی کشور گام نهایی در خصوص "بیمه کشاورزان غیرساکن روستا" برداشته شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر ؛ صبح دوشنبه 23 دیماه  با حضور مهندس حسین صفایی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور به همراه اعضای هیات مدیره این سازمان با حضور در ستاد مرکزی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر ، پس از مذاکرات فشرده و کارشناسی لازم  گام نهایی در خصوص "بیمه کشاورزان غیرساکن روستا" برداشته شد.
در این جلسه که با حضور آقای کلانتری و آقای ایزدخواه حضور برگزار شد ، در ابتدا مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایرگزارشی از وضعیت صندوق ، تعداد بیمه شدگان و افراد تحت پوشش ارائه کرد و در ادامه اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در سال 1391 طی مصوبه ای دولت را موظف ساخت تا کشاورزان غیرساکن روستا را نیز از طریق صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر تحت پوشش قرار دهد ، که متاسفانه این تکلیف قانونی و این حمایت بزرگ تاکنون به اجرا در نیامده بود.
وی تاکید کرد: مدیریت صندوق مصمم است با حمایت های تمام دستگاههای اجرایی از جمله سازمان تعاون روستایی که متولی نظام های صنفی کشاورزی در کشوراست ، این امر مهم را که بیش از 50 سال است مورد غفلت قرار گرفته اجرایی کند.
در ادامه این جلسه مهندس صفایی مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور گزارشی در خصوص شکل گیری نظام های صنفی در مناطق شهری  و روستایی ارائه داد و اطمینان داد با توجه به شناسایی های صورت گرفته از کشاورزان غیر ساکن در روستا هیچ گونه سوء استفاده ای در معرفی افراد غیرکشاورز جهت بیمه نمودن صندوق رخ نخواهد داد.
در پایان مقررشد تفاهم نامه  همکاری در خصوص معرفی نظام های صنفی به عنوان مرجع قابل اعتماد برای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر آینده نزدیک جهت اجرایی نمودن بیمه کشاورزان غیرساکن روستا به امضای مدیران عامل دو سازمان برسد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©