بیمه کشاورزان ، روستاییان و عشایر مانعی مهم برای مهاجرت از روستا به شهر است

بیمه کشاورزان ، روستاییان و عشایر مانعی مهم برای مهاجرت از روستا به شهر است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر عاملی برای حفظ کشاورزی در روستاها و مانعی مهم برای مهاجرت از روستا به شهر محسوب می شود.


مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر عاملی برای حفظ کشاورزی در روستاها و مانعی مهم برای مهاجرت از روستا به شهر محسوب می‌شود.
سیدحمید کلانتری روز شنبه در جمع اعضای شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان با تأکید بر ضرورت تعامل و هم‌اندیشی بیشتر ارائه‌کنندگان خدمات بیمه‌ای به کشاورزان، روستاییان و عشایر افزود: این هم‌اندیشی باید موجب هم‌افزایی در این بخش شود.
وی اظهار کرد: استفاده از ظرفیت شورای برنامه‌ریزی استان و بررسی تخصصی‌تر مشکلات موجود بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر راهکار برون‌رفت از مشکلات این بخش است.
وی برخوردار نبودن جامعه روستایی از حداقل امکانات را یکی از مشکلات مهم این بخش دانست و افزود: متولیان این بخش باید بکوشند تا با ارائه طرح‌های قوی و کارآمد، مشکلات این قشر از جامعه رفع شود.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ارائه خدمات بیمه‌ای را عاملی مهم برای حمایت از اقشار ضعیف معرفی و خاطرنشان کرد: تلاش برای تحت پوشش قرار گرفتن کشاورزان، روستاییان و عشایر، عاملی مهم برای حفظ کشاورزی در روستاهاست و مانعی مهم برای مهاجرت از روستا به شهر محسوب می‌شود.
وی با تأکید بر ضرورت ارائه و اجرای راهکارهای اصولی برای تشویق و ترغیب روستاییان به‌منظور استفاده از خدمات بیمه‌ای، همکاری و تعامل همه دستگاه‌های متولی این بخش را خواستار شد.
وی تصریح کرد: دولت با وجود هزینه‌های فراوانی که دارد، در تلاش است تا به‌صورت هماهنگ با همراهی دستگاه‌های اجرایی و استفاده از تجارب مشکلات موجود را رفع کند.
کلانتری تلاش برای یکپارچه کردن آمار مربوط به بخش‌های مختلف بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر را از اعضای شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان خواستار شد و گفت: همه مسئولان این بخش باید برای اجرای طرح جامع آماری به مرکز آمار ایران و دیگر نهادهای مربوطه کمک کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان نیز در این نشست با اشاره به آمادگی تمامی دستگاه‌های ارائه‌دهنده خدمات بیمه‌ای استان گیلان برای پیشبرد اهداف پیش‌بینی شده صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: تحقق اهداف این بخش، مستلزم همکاری تمامی دستگاه‌های متولی است.
خسرو صادقی بیمه را امری همگانی معرفی و بر لزوم مشارکت دستگاه‌های خدمات‌رسان در این بخش تأکید کرد.
وی با اشاره به بالا بودن نرخ بیکاری در استان گیلان خاطرنشان کرد: بالا بودن این آمار به‌دلیل پایین بودن نرخ مشارکت مردم در ایجاد اشتغال و وجود برخی از مشاغل، از جمله دست‌فروشی، کارهای روزمزد و فصلی است.
صادقی همکاری دستگاه‌های اجرایی، از جمله بانک‌ها را در کاهش مشکل بیکاری استان گیلان مؤثر خواند و گفت: با توجه به این‌که بودجه مصوب شده در کارگروه اشتغال کشور هنوز اختصاص نیافته است، اما باید برای رفع دغدغه مردم در این بخش تلاش شود.
همچنین معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان در ادامه این نشست بر ضرورت ارائه و اجرای راهکارهای اصولی برای ترغیب و تشویق کشاورزان، روستاییان و عشایر استان گیلان به استفاده از خدمات بیمه‌ای تأکید کرد.
محمد آقاجانزاده اظهار کرد: استفاده از ظرفیت رسانه‌های گروهی، به‌ویژه رسانه ملی و ارائه تخفیف در پرداخت سهم بیمه شده، راهکارهایی برای افزایش شمار بیمه‌شدگان کشاورز، روستایی و عشایر استان گیلان است.
وی ارائه خدمات بیمه‌ای به کشاورزان، روستاییان و عشایر را اقدامی ارزشمند دانست و افزود: کم بودن سهم پرداختی بیمه، به‌ویژه در درمان‌ها، انگیزه مردم برای استفاده از این بیمه را کاهش داده و باید برای بالا بردن انگیزه مردم با تغییر در نحوه پوشش بیمه‌ای تلاش شود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای گیلان نیز در این نشست از آمادگی این نهاد برای همکاری با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برای استفاده از ظرفیت‌های این نهاد در راستای فرهنگ‌سازی کشاورزان، روستاییان و عشایر برای استفاده از خدمات بیمه‌ای خبر داد.
 رسول شمشادی خاطرنشان کرد: مراکز آموزش روستایی این نهاد ظرفیتی مناسب برای ارتقاء سطح آگاهی کشاورزان، روستاییان و عشایر از خدمات بیمه‌ای است.
مدیرکل تأمین اجتماعی گیلان نیز در این نشست اظهار کرد: این نهاد با 352 هزار بیمه شده اصلی و 87 هزار مستمری‌بگیر با احتساب افراد تحت تکفل، یک میلیون و یکصد هزار نفر را در استان گیلان تحت پوشش قرار داده است.
جمیل حق‌پرست ماسوله با اشاره به این‌که اداره کل تأمین اجتماعی گیلان 53 هزار کارگاه تحت پوشش دارد، افزود: با اجرای قانون بخشودگی جرائم و مراجعه کارگاه‌های بدهکار، 170 میلیارد ریال از بدهی معوق این نهاد وصول شده است.
مدیرکل خدمات بیمه سلامت گیلان نیز در این نشست از پوشش 60 درصدی جمعیت گیلان تحت خدمات بیمه سلامت در استان گیلان خبر داد.
محمود عاطف راد افزود: این نهاد با 16 اداره و دارا بودن قرارداد با یک هزار و 942 مؤسسه، اعم از پزشکی، آموزشگاهی و بیمارستان و 70 دفتر پیشخوان به مردم استان گیلان خدمات ارائه می‌دهد.
وی با بیان این‌که اداره کل خدمات بیمه سلامت گیلان حدود دو هزار و 672 بیمار خاص، اعم از دیالیزی، هموفیلی، تالاسمی و ام اس را تحت پوشش دارد، گفت: این نهاد در یک سال گذشته، یک هزار و 80 میلیارد ریال برای درمان این تعداد بیمار خاص به مؤسسات طرف قرارداد پرداخت کرده است.
مدیرکل خدمات بیمه سلامت گیلان با اشاره به نارضایتی‌های موجود از خدمات بیمه در بخش درمان، رفع دوگانگی تعرفه‌ها و جذب منابع بیمه‌ای را از راهکارهای رفع این نارضایتی‌ها عنوان کرد.
عاطف راد با بیان این‌که خدمات بیمه‌ای در ذهن مردم، به‌ویژه کشاورزان، روستاییان و عشایر نهادینه نشده است، گفت: معرفی هرچه بیشتر خدمات بیمه‌ای از طریق رسانه‌ ملی از راهکارهای ترغیب مردم به استفاده از خدمات بیمه‌ای است.
مدیرکل بهزیستی گیلان نیز در این نشست با بیان این‌که گیلان پیرترین استان کشور است، گفت: بهره‌مندی از خدمات بیمه‌ای، راهکاری برای رفع مشکلات معیشتی در دوران سالمندی است.
کیانوش کوچکی‌نژاد افزود: برخوردار نبودن بسیاری از سالمندان استان گیلان از خدمات بیمه‌ای، این افراد را با مشکلات فراوانی مواجه کرده است.
وی با اشاره به نقش بهزیستی گیلان در حمایت از اقشار آسیب‌پذیر، بیمه معلولان فاقد شغل را یکی از مشکلات این حوزه عنوان کرد.
مدیرکل بهزیستی گیلان با اشاره به وجود 22 هزار مددجوی سرپرست خانوار معلول در گیلان که تنها 12 هزار نفر آن‌ها مستمری می‌گیرند، کمک مسئولان برای رفع مشکلات این افراد را خواستار شد.
گفتنی است، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر طی سفر یک روزه خود به استان گیلان، صبح روز شنبه با حضور در منطقه آزاد انزلی، از امکانات زیربنایی موجود در این منطقه نیز بازدید کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 639
  • 3,888,894
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©