سفر سید حمید کلانتری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر به استان گلستان

سفر سید حمید کلانتری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر به استان گلستان

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر کشور جهت نظارت بر امور دفتر نمایندگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر گلستان به این استان سفر کرد. سید حمید کلانتری طی حضور در استان گلستان با نماینده ولی فقیه در استان و همچنین استاندار گلستان دیدار کرد. وی همچنین در همایش بزرگ کارگزاران این صندوق به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شرکت کرد.


مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر کشور جهت نظارت بر امور دفتر نمایندگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر گلستان به این استان سفر کرد. سید حمید کلانتری طی حضور در استان گلستان با نماینده ولی فقیه در استان و همچنین استاندار گلستان دیدار کرد. وی همچنین در همایش بزرگ کارگزاران این صندوق به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، شرکت کرد.
تشکیل جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان با ریاست کلانتری و افتتاح نمایشگاه فنی و حرفه ای از دیگر برنامه های مدیرعامل صندوق در سفر به استان گلستان بود.

تلاش بیمه روستائی برای افزایش تعداد بیمه‌شدگان

سیدحمید کلانتری در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان از تلاش این صندوق برای بالا بردن جامعه آماری زیر پوشش خود خبر داد واظهار داشت: جامعه هدف این صندوق بیمه روستائیان بالای 18 سال است.
وی ادامه داد: در گذشته برای جامعه هدفمان محدودیت سنی داشتیم اما امروز محدودیت سنی وجود ندارد و افراد با هر سنی که ساکن روستا باشند می‎توانند از بیمه کشاورزان و روستائیان استفاده کنند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر خاطرنشان کرد: این بیمه اختیاری است و هر کسی که مایل باشد می‎تواند از مزایای این بیمه بهره‎مند شود.
کلانتری افزود: در مذاکراتی که انجام شده پیشنهاد داده‎ایم تا برای سال آینده 330 میلیارد بودجه برای این بیمه در نظر گرفته شود تا بتوانیم خدمات بهتری را به بیمه‌شدگان و روستائیان ارائه دهیم.
وی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که در حال حاضر در بیمه روستائیان و عشایر وجود دارد این است که از طرفی افرادی می‌توانند بیمه شوند که بالای 18 سال سن داشته باشند و از طرف دیگر باید حداقل 15 سال سابقه بیمه و 65 سال سن داشته باشند که این مشکل و تناقض در تامین اجتماعی حل شده و ما نیز باید آن را حل کنیم تا مردم راغب به استفاده از بیمه عشایر و روستایی شوند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر تصریح کرد: با توجه به اینکه شرایط سنی در حوزه این بیمه برداشته شده و خدمات بیشتری نیز نسبت به گذشته در این بیمه انجام می‎شود در صورتی که بخواهیم جامعه آماری بیشتری را زیر پوشش خود قرار دهیم باید تلاش بیشتری را انجام دهیم.
وی تاکید کرد: اگر می‎خواهیم جمعیت زیر پوشش خود را بالا ببریم باید تلاش‎هایی که در طول هشت سال انجام دادیم را در یک سال انجام دهیم و برای این کار نیاز به همراهی و همکاری تمامی دستگاه‎های همکار و همسو داریم.
کلانتری گفت: یکی دیگر از راه‎هایی که بتوان خدمات بهتری را به مردم ارائه داد تا هم مردم و هم بیمه راضی باشند این است که از ظرفیت هدفمندی یارانه‎ها استفاده کنیم و دولت سهم بیمه روستایی را هم در هدفمندی یارانه‎ها و پرداخت یارانه به مردم در نظر بگیرد.
وی در پایان ابراز داشت: در صورتی که این اتفاق صورت بگیرد با بالا رفتن ظرفیت بیمه روستائیان و عشایر به احتمال زیاد سطح این بیمه حتی به بیمه تامین اجتماعی نیز خواهد رسید.

تخفیف ۱۰ درصدی بیمه در دهه فجر

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور ، در همایش بزرگ کارگزاران این صندوق که به مناسبت سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، در گرگان برگزار شد، اظهار داشت: ما باید قدردان آزادی، عزت و شرف ملی و استقرار جمهوری اسلامی باشیم و همانگونه ای باشیم که امام عزیز ترسیم کرده است.
وی افزود: این انقلاب با همت جوانان و همه عزیزان به پیروزی رسیده است و ایامش الهی است و ما موظفیم این ایام الهی را همانگونه که قرآن دستور داده است یادآور باشیم.
کلانتری با مثبت ارزیابی کردن نقش روستائیان در تولید و توسعه، اذعان داشت: بر اساس قانون اساسی همه روستائیان باید تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار گیرند.
وی در ادامه گفت: قانون بیمه روستائیان در سال 63 به تصویب رسید و در سال 64 به اجرا در آمد و خدماتی ارائه می کنیم اما هنوز در حوزه درمان وارد نشده ایم که با توجه به همکاری هایی که داریم می توانیم در این حوزه نیز وارد شویم.
کلانتری در بیان خدمات این صندوق اظهار داشت: در حال حاضر ما سه خدمت ارائه می کنیم، پرداخت مستمری برای از کار افتادگی ناشی از بیماری و یا حادثه حین کار، مستمری کهولت سن و از کار افتادگی و مستمری برای فوت.
کلانتری خاطر نشان کرد: ما در گذشته برای بیمه شدگان محدودیت سنی داشتیم که برای آقایان تا سن 50 سال و خانم ها تا سن 55 سال بود اما با پیگیری نمایندگان مجلس در حال حاضر این سقف سنی برداشته شده است.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان؛ روستائیان و عشایر کشور در ادامه تصریح کرد: حق بیمه سالانه در سال آینده بین 200 تا 500 هزار تومان خواهد بود که بیمه شده تنها 5 درصد آن را می پردازد و الباقی توسط دولت پرداخت خواهد شد.
کلانتری از تخفیف 10 درصدی بیمه در ایام دهه مبارک فجر خبر داد و گفت: برای تشویق کارگزاران از حوزه تبلیغات استفاده کرده ایم که در این ایام بیمه شدگان 10 درصد کمتر بپردازند.
وی با برشمردن ویژگی های کارگزاران موفق، تاکید کرد: کارگزار باید فردی منضبط، متعهد به نظم، دارای آداب معاشرت، حسن خلق و صبر و حوصله باشد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 693
  • 4,126,083
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©