احمد ناطق نوری در جمع کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران مطرح کرد: پیروزی انقلاب بر پایه وحدت بوده است

احمد ناطق نوری در جمع کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران مطرح کرد: پیروزی انقلاب بر پایه وحدت بوده است

همایش گرامیداشت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان مازندران با حضور احمد ناطق نوری مشاور وزیر نفت ، مدیران عضو شورای هماهنگی تعاون ، کار و  رفاه اجتماعی استان ، کارگزاران و …


همایش گرامیداشت ایام دهه فجر انقلاب اسلامی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر استان مازندران با حضور احمد ناطق نوری مشاور وزیر نفت ، مدیران عضو شورای هماهنگی تعاون ، کار و  رفاه اجتماعی استان ، کارگزاران و خبرنگاران در سالن همایش مرکز آموزش فنی و حرفه ای 22 بهمن ساری برگزار گردید .

ناطق نوری: پیروزی انقلاب بر پایه وحدت بوده است

نماینده سابق مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در طول تاریخ ایران حرکتهای انقلابی زیادی صورت گرفت ولی نتوانست به پیروزی نهائی برسد گفت: پیروزی انقلاب به واسطه رهبری امام خمینی(ره) و وحدت مردم بود.

احمد ناطق نوری مشاور وزیر نفت در همایش گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی صندوق بیمه اجتماعی  کشاورزان ، روستائیان و عشایر استان مازندران با بیان آیه ای از قرآن با ترجمه " من شما را به یک چیز نصیحت می کنم که برخیزید برای خدا، اگر جمعیت نشد ؛ تنها، ابراز داشت: امام خمینی(ره) چهره ای بود که تنها برخاست و تنها فریاد کشید و جامعه را به سمت خود متوجه کرد و خیلی  زحمت کشید تا اینکه این انقلاب پیروز شد.

وی در ادامه با یادآوری اینکه این آیه را امام خمینی (ره) 36سال قبل از انقلاب در یک کتاب شخصیتی در یزد نوشته بود گفت: با مرور بر این آیه متوجه می شویم که وقتی برای کاری اراده کردیم قرآن می گوید اگر برای خدا برخاستید تنها یا با جمعیت، بعد فکر کنید چه کاری میخواهید انجام دهید .

نماینده مردم نور و محمود آباد در مجلس شورای اسلامی از دوره اول تا هشتم با اشاره به اینکه به فرموده امام راحل انقلاب ما انفجار نور بود بیان داشت: هر انفجاری حاصل برخورد یک جریان مثبت به منفی است تا نوری از آن متجلی شود.

ناطق نوری به بیان خاطراتی از حوادث مختلف در این مملکت پرداخت و گفت: بنابر قانون اساسی آن زمان اگر بازار تهران که مرکز ثقل حوادث بود تعطیل می شد نخست وزیر باید استعفا می داد .

مشاور وزیر نفت با بیان اینکه بیانیه کاشانی مبنی بر تعطیلی بازار تهران باعث سقوط نخست وزیری قوام السلطنه و پیروزی مردم شد؛ افزود: خبط سیاسی دکتر مصدق در آن سالها این بود که علنا نسبت به تفکرات آیت الله کاشانی موضع گیری می کرد بطوریکه باعث بوجود آمدن شکاف بین مجلس و دولت شد و شاه در این میان بهره برد و به وسیله سپهبد زاهدی کودتای 28مرداد سال 1332 اتفاق افتاد.
ناطق نوری با تاکید بر اینکه تا قبل از کودتای 28مرداد سال 1332 ما تحت سیطره استعمار انگلستان بودیم و از 28 مرداد استبداد آمریکا بر جامعه ما حکومت کرد.
وی افزود: بعد از کودتای 28 مرداد ذلت به معنای واقعی در کشور ما حکمفرما شد به طوریکه ما در اوج جوانی غبطه می خوردیم که چرا یک تیمسار ایرانی باید در مقابل یک گروهبان آمریکائی پیش فنگ پافنگ نماید.
این سیاستمدار مازندرانی در ادامه با بیان این مطلب که 35هزار مستشار آمریکائی برنامه ها، بودجه، ارتش و تمام ایران را در دست خود داشتند از تصویب قانون کاپیتولاسیون و واکنش امام خمینی(ره) نسبت به این قانون مطالبی عنوان کرد و گفت: در آن زمان امام راحل سکوت همه اقشار مردم  و علماء را در برابر این قانون خیانت به اسلام اعلام نمود.
ناطق نوری گفت: امام خمینی(ره) آنقدر بر مردم این نکته را تزریق کردند و خطری که اسلام را تهدید می کرد به مردم گوشزد کردند که زمینه انقلاب سال 57 فراهم شد.
وی با مروری بر حادثه 15خرداد سال 42 و دستگیری امام و شهادت عده زیادی از کشاوزران کفن پوش ورامین گفت: امام سالها در تبعید به سر می بردند و  تنها با افراد خاصی که با ایشان ارتباط داشتند زمینه انقلاب را فراهم آوردند.
این چهره سیاسی خطه مازندران با بیان تلاش چهره هائی چون شهید نواب صفوی و عسگر اولادی تصریح کرد: عسگر اولادی کاشف امام بود.
ناطق نوری با بیان مفصلی از خاطرات امام در روزهای ورود به وطن و نیز دوران جنگ تحمیلی بیان داشت:  امام فرموده بودند متحد باشید، ید واحده باشید و مسئولیت وحدت با شماست چراکه با وحدت می توان به پیروزی رسید .
وی افزود: ولایت فقیه تعبیر امام نیست بلکه چیزی است که در  درس و کتب ما وجود دارد و اساس محور وحدت ولایت فقیه بوده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش با مروری بر محتوای خطبه فدکیه خانم حضرت زهرا(س) تاکید اینکه خانم می فرماید امامت برای حفظ وحدت شماست، تصریح کرد: هیچ کس و هیچ شخصیتی مانند خانم فاطمه زهرا(س) تبیین نکرد فروعات دین را.
این فعال سیاسی افزود: نماز برای این است که در برابر خدا خاضع و خاشع باشی و مردم را به وحدت دعوت کنی.
ناطق نوری با تاکید بر اینکه غم هم را بخورید گفت: این تعاونی ها و صندوق ها برای همین است که هم و غم هم را بخوریم و دست هم را بگیرید.
مشاور وزیر نفت با بیان سابقه خود در فعالیت های سیاسی گفت:  27سال نماینده بودم به این نتیجه رسیدم که آدم  باید آدم باشد  اگر وکیل ، وزیر و … باشید چیزی به آدم نمیدهند بلکه آنجائی ارزش دارد که بگویند اثر خیرش به همه می رسد، دیگران را خراب نکند، آنجائیکه دست دیگران را بگیرد، نسبت به دیگران بد نمی گوید .
ناطق نوری با تاکید بر اینکه بازار تهمت و غیبت در جامعه  آنقدر رواج پیدا کرده است تا جائیکه بهترین شخصیت ها را خراب کردیم و همه چیز را با این روش از دست می دهیم.
مشاور وزیر نفت ضمن تبریک این ایام مبارکه دهه فجر و پیروزی انقلاب از راه اندازی "بنیاد هم اندیشان طبرستان"  متشکل از مازندرانی های مقیم تهران اعم از وزراء و نمایندگان  خبر داد و گفت: این بنیاد برای مازندرانی و اعتلای این استان فکر می کند.

 

بررسی طرح یک فوریتی کاهش سن بازنشستگی بیمه روستاییان در مجلس

 

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر مازندران گفت: کاهش سن بازنشستگی بیمه اجتماعی روستاییان در مجلس مطرح و طرح یک فوریتی آن در حال بررسی است.
هادی بشیری در همایش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر مازندران که در سالن همایش های فنی و حرفه ای استان برگزار شد، به فعالیت های خوب این صندوق در سطح کشور اشاره کرد و اظهار داشت: تلاش مسئولان سبب شد تا محدودیت های شرایط سنی برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان برداشته شود.
وی افزود: در گذشته آقایان بیش از 55 سال و خانم ها بیش از 50 سال نمی توانستند عضو صندوق باشند اما با مساعدت مسئولان افراد بیش از 18 سال می توانند عضو صندوق بیمه اجتماعی شوند.
این مسئول نحوه پرداخت حق بیمه به صندوق را بخشی از اعتراضات کارگزاران بیمه ای دانست و ادامه داد: بر اساس آنچه آیین نامه صندوق محاسبه کرده است حداقل دو سوم مستمری و حدود درآمدی را بیمه شده به صندوق بیمه ای پرداخت می کند.
بشیری به بیمه کشاورزان غیرساکن در روستا اشاره کرد و گفت: برای ارتقا فرهنگ بیمه اجتماعی در روستاییان از 12 تا 30 بهمن فرصتی استثنایی است تا واجدان شرایط با تخفیف 10 درصدی عضو این صندوق شوند.
وی افزود: اصلاح سطوح درآمدی از دیگر فعالیت هایی است که مبنای حق پرداخت بیمه را تغییر می دهد.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر مازندران با اشاره به اینکه کاهش سن بازنشستگی بیمه اجتماعی روستاییان در مجلس مطرح و طرح یک فوریتی آن در حال بررسی است، تصریح کرد: هدف ما ایجاد ارتباط مستقیم بین صندوق بیمه ای و کارگزاران است تا با روحیه مشارکت پذیری به توسعه این صندوق پرداخته شود.
وی با اعلام اینکه 50 هزار خانوار مازندرانی زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار دارند، یادآور شد: 510 خانوار مازندرانی به دلیل از کار افتادگی از مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر برخوردار هستند.
بشیری افزود: خوشبختانه با شروع کار دولت تدبیر و امید نسیم تدبیر و امید در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر هم وزیده شد و اقدمات مفید و موثری برای کشاورزان ، روستائیان و عشایر صورت گرفت . ایشان حذف شرط محدودیت سنی ، اصلاح در نحوه پرداخت مستمری بازماندگان ، اعمال سیاست معافیت و تخفیف در حق بیمه را از جمله این اقدامات دانست و اظهار داشت : بیمه نمودن کشاورزان غیر ساکن در روستا ، اصلاح سطوح درآمدی مبنای پرداخت حق بیمه و کاهش سن بازنشستگی  از برنامه های آتی این صندوق برای جامعه هدف خواهد بود . و در پایان از کارگزاران خواست با توجه به شرایط به وجود آمده اهتمام بیشتری در خصوص جذب و تمدید بیمه شدگان بکار گیرند.

الحاق درمان روستائیان را به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر ضروری است

علی بابایی کارنامی مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان مازندران در این همایش  صیانت از ارزشهای انقلاب را وظیفه همه مدیران و مردم دانست و با اشاره به جامعه دو میلیون و ششصد هزار نفری خانواده تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان نقش نهاد های بیمه ای را موثر خواند و الحاق درمان روستائیان را به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستائیان و عشایر ضروری دانست .

در این همایش علاوه بر اجرای مسابقه ، اجرای برنامه هنری ، از پنج کارگزار و دو خبرنگار تقدیر شد . 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 274
  • 4,125,664
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©