به همت مدیریت آذربایجان شرقی؛اولین همایش تکریم از مستمری بگیران برگزار گردید

به همت مدیریت آذربایجان شرقی؛اولین همایش تکریم از مستمری بگیران برگزار گردید

اولین همایش تکریم از مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر به همت مدیر دفتر نمایندگی استان آذربایجان شرقی در شهرستان مرند برگزار گردید.


اولین همایش تکریم از مستمری بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر به همت مدیر دفتر نمایندگی استان آذربایجان شرقی در شهرستان مرند برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر، مدیرعامل صندوق و هیأت همراه در سفری دو روزه به استان آذربایجان شرقی که با هدف شرکت و سخنرانی در اولین همایش تکریم خانوارهای مستمری بگیر این صندوق در شهرستان مرند انجام گرفت ؛ در اولین برنامه کاری با حضور در بیت امام جمعه تبریز با وی دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار آیت الله مجتهد شبستری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز تلاش بیشتر برای ترویج بیمه اجتماعی و ارائه خدمات در زمینه بازنشستگی، فوت و ازکارافتادگی برای عموم اقشار آسیب پذیر جامعه به ویژه کشاورزان، روستائیان و عشایر سلحشور را مورد تأکید قرار داد و برای مسؤولین صندوق آرزوی توفیق کرد.
سیدحمید کلانتری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر نیز با اشاره به نقش بارز روحانیت، استفاده از ظرفیت ائمه جمعه و حمایتهای معنوی ایشان را در فرهنگ سازی برای جلب مشارکت بیمه ای جامعه روستایی را خواستار شد.
در پایان برنامه روز اول سفر استانی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور و محمد نظری مدیر دفتر استانی صندوق با شرکت در برنامه قیش گئجه لری که بصورت زنده از شبکه استانی سهند صدا و سیما پخش گردید اهداف برپایی اولین همایش تکریم خانوارهای مستمری بگیر صندوق در دولت و تدبیر و امید و سفر استانی و عملکرد صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر را تشریح کردند.
همچنین مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و هیأت همراه در دومین برنامه کاری در سفر استانی خود به آذربایجان شرقی با استاندار این استان ملاقات کردند.
اسماعیل جبارزاده استاندار آذربایجان شرقی بر عزم جدی مسؤولین استان برای پیشبرد اهداف صندوق و تحقق پوشش 100درصدی بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر تأکید و ضمن اعلام حمایت از تشکیل ستادهای شهرستانی ترویج بیمه به ریاست فرمانداران شهرستانهای 21گانه استان خبر داد.
مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در دومین روز سفر استانی خود با عزیمت به شهرستان مرند که در شرایط جوی نامساعد و بارش برف همراه بود مورد استقبال معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند و جمعی از مسؤولین شهرستان قرار گرفته و سپس با حضور در گلزار شهدای مرند و قرائت فاتحه و نثار شاخه گل نسبت به مقام شامخ شهیدان بویژه شهید حاج محمدحسن کسایی جهادگر شهید و از همرزمان دوران دفاع مقدس ادای احترام کرده در جلسه شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان که در محل فرمانداری شهرستان مرند ترتیب یافته بود شرکت و پس از استماع نکته نظرات حاضرین از همراهی و همکاری مدیران منطقه با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر تشکر و قدردانی بعمل آورد.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در بخش اصلی سفر استانی به اتفاق دکتر فرخ مسجدی معاون برنامه ریزی استاندار، تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند، حجت الاسلام نعمت زاده امام جمعه مرند، حسینی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از مدیران استانی و محلی در محل تالار برگزاری همایش حضور یافته و در ابتدا با رونمایی از دستورالعمل بیمه اجتماعی کشاورزان غیر ساکن در روستا دستور آغاز فرایند اجرایی این بیمه در سطح استان آذربایجان شرقی را صادر و از نمایشگاه جنبی آمار عملکرد استانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر همچنین نمایشگاه توانمندیها و استعدادهای سرمایه گذاری شهرستان مرند که به همت ادارات جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی، کمیته امداد و… برپا شده بود بازدید بعمل آورده و پس از آن در اولین همایش تکریم خانوارهای مستمری بگیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در دولت تدبیر و امید شرکت کرد.
کلانتری ضمن ایراد سخنرانی در همایش تکریم خانوارهای مستمری بگیر صندوق گفت: بیمه اجتماعی یک خدمت، امکان، فرصت و بخشی از پازل توسعه است و شرایط کنون کشور به نحوی است که همه باید دست در دست هم دهیم و با کار و تلاش و افزایش تولید محصولات کشاورزی، گامی مهم در جهت آبادانی و توسعه کشور برداریم.
وی با بیان اینکه این برنامه ریزی و حرکت رو به جلو باید توسط مسئولان نیز تداوم یابد، افزود: آذربایجان شرقی سرشار از ظرفیت های مختلف است که باید از این ظرفیت ها به نحو مطلوب استفاده کرد.کلانتری همچنین با تاکید بر اینکه عزم و اراده در کنار توکل می تواند باعث شکوفایی فرصت ها شود، افزود: بیمه اجتماعی برای آینده کشاورزان و روستائیان باعث امنیت خاطر و آرامش است و پس اندازی مطمئن برای آینده است. وی همچنین افزود: باید با تشکیل ستادهای شهرستانی در کنار فرهنگ سازی همه مردم و روستائیان را تشویق کرد که به سوی بیمه اجتماعی بیایند.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر یا بیان اینکه بیش از یک میلیون نفر در کشور تحت پوشش بیمه اجتماعی روستایی هستند افزود: در توسعه خدمات بیمه ای با تصویب مجلس شورای اسلامی سقف سنی تحت پوشش برداشته شده و کلیه روستاییان بالای 18 سال و ساکن روستاها اعم از مرد و زن می توانند تحت پوشش بیمه قرار گرفته و از مزایای بیمه مستمری، از کار افتادگی و یا فوت استفاده نمایند.کلانتری اظهار کرد: خدمات جدید صندوق بیمه اجتماعی، جمعیت کشاورزان ساکن شهرها را هم تحت پوشش قرار می دهد. وی ادامه داد: طبق این مصوبه افرادی که شغلشان کشاورزی است، اعم از دامداری، باغداری و زنبورداری و غیره می توانند از خدمات بیمه اجتماعی برخوردار شوند.
شایان ذکر است در ابتدای این همایش تقی کرمی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مرند با بیان اینکه باید از ظرفیت های شهرستان برای ایجاد اشتغال نهایت استفاده را کرد، گفت: مرند یکی از امن ترین شهرستان های استان برای سرمایه گذاری است و تمام مدیران بخش های مختلف شهرستان با تمام قوا آمادگی حمایت و پیگیری برای تحقق سرمایه سرمایه گذاران در این شهرستان را دارند.کرمی با اشاره به اینکه 78 درصد اراضی شهرستان مستعد کشاورزی، دامپروری و صنعتی است، اظهارکرد: با این وجود، آمار شهرستان در حوزه بیکاری بالاترین نرخ در استان را دارد.
فرماندار مرند جایگاه شهرستان در تولید زعفران، پسته و آفتابگردان در شمال غرب کشور را دارای رتبه اول دانست و گفت: برغم داشتن رتبه اول استانی در تولید گوجه فرنگی و محصولات جالیزی، متاسفانه آمار بیکاری شهرستان خیلی بالاست.
امام جمعه مرند نیز در این همایش با تقدیر از تلاشهای مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر و تشکر از انتخاب شهرستان مرند برای میزبانی این همایش در تقارن با ابلاغ سیاستهای اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری خواستار افزایش تولید در کشور شد و گفت: مرند با داشتن منابع غنی طبیعی و سرمایه های اجتماعی به جایگاه واقعی خود نرسیده است که باید مسوولان امر در این زمینه بیشتر تلاش کنند.
همچنین محمد نظری مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی با ارائه گزارش در این همایش گفت: 119هزار خانوار روستایی و عشایری در آذربایجان شرقی معادل 67 درصد مشمولان بیمه روستایی در این استان تحت پوشش بیمه اجتماعی قرارگرفته اند.
وی گفت: در شهرستان مرند از 14 هزار و 900 خانوار روستایی تاکنون 12 هزار و 900 خانوار تحت پوشش بیمه اجتماعی روستایی قرار گرفته اند که رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.وی همچنین از صدور 2418 حکم مستمری ماهیانه فوت و از کارافتادگی کلی در استان خبر داده و افزود 541 حکم مستمری صادره استان به شهرستان مرند تعلق دارد.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر استان خاطرنشان کرد: بیمه از لحاظ امنیت خاطر حائز اهمیت است که باید در این خصوص فرهنگ سازی برای بسط چتر بیمه های اجتماعی انجام شود.
وی همکاری و حمایت تمام سازمان های دولتی اعم از استانداری، فرمانداری، بخشداری و دهیاری ها را جهت اعتماد سازی بین روستاییان موثر دانست و گفت: تعامل دستگاه ها در کنار فعالیت موثر کارگزاران این صندوق زمینه فرهنگ سازی و جلب اعتماد روستاییان را فراهم می کند.
شایان ذکر است در پایان این همایش ضمن اعطای احکام مستمری ماهیانه 15 نفر از بیمه شده های شهرستان مرند از 11 نفر مدیران محلی و دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی همکار در فرهنگ سازی بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر با اهدای لوح تقدیر بعمل آمد.
همچنین پس از همایش مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر و هیأت همراه از کارخانه خاک چینی مرند که تنها تولید کننده کائولن(ماده اولیه صنایع چینی) در کشورمحسوب می شود بازدید بعمل آوردند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©