حمایت از کشاورزان یعنی حمایت از تولید

حمایت از کشاورزان یعنی حمایت از تولید

سیدحمید کلانتری در ارتباط با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر گفت: این صندوق نهادی است که در خدمت ضعیفترین و شریفترین قشر که همان قشر مولد جامعه است و امنیت غذایی را تولید می کند لذا حمایت از این قشر یعنی حمایت از تولید و امنیت غذایی پس نیاز است که همه در این راستا کمک کنند.


سیدحمید کلانتری در ارتباط با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر گفت: این صندوق نهادی است که در خدمت ضعیفترین و شریفترین قشر که همان قشر مولد جامعه است و امنیت غذایی را تولید می کند لذا حمایت از این قشر یعنی حمایت از تولید و امنیت غذایی پس نیاز است که همه در این راستا کمک کنند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر،کلانتری در سفری فشرده با شرکت در نشست شورای هماهنگی دستگاه های زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان با بیان این مطلب به جامعه هدف 6 میلیونی پیش روی صندوق اشاره کرد و افزود: از جمعیت شش میلیون نفری هدف این صندوق که باید بیمه شوند تا کنون یک میلیون و 100 هزار نفر بیمه شده اند که این آمار پایینی است.
وی ادامه داد: در سه سال گذشته به طور متوسط سالانه 100 هزار نفر توسط صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر بیمه شده اند که باید یک عزم ملی را بکار گیریم تا به جامعه مورد هدف خود برسیم.

کلانتری ادامه داد: با توجه به اینکه پرداخت مزایای مستمری به مستمری بگیران اصلی ما هنوز شروع نشده ، باید تدبیری اندیشیده شود تا درآمد زایی، بیشتر از پرداخت ها باشد و در این زمینه سعی کردیم تا سازمان را چابک کنیم به نحوی که تنها در کل کشور 200 نفر نیرو داریم و مابقی را از کارگزاری هایی که در سطح کشور مستقر کرده ایم، کمک می گیریم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دولت در زمینه بیمه روستاییان حمایتهای ویژه ای دارد به نحوی که برای درمان هر روستایی در حوزه بیمه سلامت ایرانیان امسال 100 هزار ریال گذاشته است، البته این رقم سال گذشته 48 هزار ریال بوده و امسال به 148هزار ریال افزایش یافته است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر با بیان این مطلب که اکنون در استان کرمان 63 هزار نفر بیمه شده وجود دارد تاکید کرد: باید تعداد بیمه شدگان در استان کرمان به 260 هزار نفر برسد، بر همین اساس باید تلاش کنیم تا هر سال 50 هزار نفر را بیمه نموده تا ظرف چهار سال به هدف مورد نیاز در این استان دست یابیم و این نیاز به همکاری بین بخشی دارد.

وی تصریح کرد: شرایط کشور در حال حاضر یک شرایط خاصی از نظر وضعیت اقتصادی، رشد اقتصادی، تورم و اشتغال است که غفلت های بزرگ در سال های گذشته موجب آسیب وارد شدن به اقتصاد ما شده است و بهبود این شرایط نیاز به عزم ملی دارد.

وی همچنین گفت: اگر بخواهیم به نرخ رشد برنامه پنجم برگردیم نیاز به تلاش چند برابری دارد که در این راستا باید کارهای درست انجام دهیم زیرا یکی از لطماتی که کشور خورده انجام کارهای بی برنامه، هیجانی و نسنجیده در سنوات گذشته بود.

کلانتری با اشاره به این مطلب که در زمان جنگ تحمیلی بر اساس شایسته سالاری به افراد سمت واگذار می شد تصریح کرد: در آن زمان روحیه تعامل و همکاری بود و همه به هم کمک می کردند تا کارها انجام شود، در حال حاضر نیز باید روحیه را به یک روحیه جهادی تبدیل کنیم زیرا کشور نیاز به کار، تلاش و هماهنگی دارد که در این راستا باید اختلافات سیاسی را کنار بگذاریم.

بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان وعشایر سبب حفظ کرامت انسانی می شود

در ادامه این سفر کلانتری در دیدار با آیت الله جعفری ، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت : بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان وعشایر علاوه بر دارا بودن مزیت مالی برای روستاییان وعشایر سبب حفظ کرامت انسانی این قشر در کشور می شود.

وی با اشاره به اینکه در گذشته برای کسانی که می خواستند بیمه شوند محدودیت سنی وجود داشت ، خاطر نشان کرد : امروزه محدودیت سنی وجود ندارد وافراد بالای 18 سال سن و در صورتیکه ساکن روستا باشند می توانند از بیمه کشاورزان ، روستاییان و عشایر استفاده کنند.

کلانتری تصریح کرد: این بیمه اختیاری است وهر کس که مایل باشد می تواند از مزایای این بیمه بهره مند شود.

وی یادآور شد : خدمات بیشتری نیز نسبت به گذشته در قالب این بیمه ارائه می شود.

در این دیدار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه بیمه یکی از نیازهای اصلی مردم به شمار می رود از مسئولان خواست مشکلات مردم را در زمینه بیمه حل کنند.

با تمام قوا از صندوق حمایت می کنیم

در ادامه این سفر یکروزه کلانتری در دیدار با استاندار کرمان ضمن بیان تاریخچه ای از شکل گیری صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر به معرفی خدمات ارائه شده توسط این صندوق پرداخت.

وی همچنین از استاندار کرمان خواست که به منظور خدمت رسانی هرچه بیشتر به قشر مولد جامعه با همکاری استانداری ، همچنین فرمانداران و بخشداران و سایر ارگانهای مسئول ستاد توسعه ای در استان تشکیل گردد تا سبب رشد و توسعه بیمه در تمامی اقشار جامعه خصوصا قشر روستایی،کشاورز و عشایر باشد.

در خاتمه نیز علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان با استقبال از پیشنهاد مدیرعامل صندوق اعلام کرد که با تمام توان از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر در سطح استان حمایت خواهیم کرد.

اهدای حکم مستمری

در خاتمه این سفر فشرده کلانتری با حضور در روستاهای زنگی آباد و لنگر کرمان به ترتیب احکلام مستمری را به بازماندگان مرحومین کوکب ابراهیمی،محمدفرحبخش و ماشااله علی نقی لنگرودی اهدا کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 680
  • 3,888,935
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©