برگزاری جلسه شورای هماهنگی رفاه استان تهران در ستاد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر

برگزاری جلسه شورای هماهنگی رفاه استان تهران در ستاد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان و عشایر

سید حمید کلانتری در جلسه شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: پس از برداشته شدن مانع سقف سنی برای ورود افراد جهت بیمه شدن به دنبال راهکاری هستیم تا بتوانیم بحث خدمات درمانی را نیز در خدمات ارائه شده توسط این صندوق قرار دهیم.


سید حمید کلانتری در جلسه شورای هماهنگی تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: پس از برداشته شدن مانع سقف سنی برای ورود افراد جهت بیمه شدن به دنبال راهکاری هستیم تا بتوانیم بحث خدمات درمانی را نیز در خدمات ارائه شده توسط این صندوق قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر در جلسه شورای هماهنگی رفاه استان تهران،کلانتری با تاکید براین امر که تولد بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر با 20 سال تاخیر صورت گرفته است گفت: با روندی که این صندوق تاکنون داشته، پس از برداشته شدن سقف سنی و اضافه شده بیمه کشاورزان ساکن شهر نزدیک به 40 یا 50 سال زمان نیاز است تا بتوان به جامعه هدفی که در سیاست های جدید سازمان تعریف شده است رسید.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته و نیز تلاش مضاعف بر این هستیم تا به جامعه هدف ظرف مدت 4 یا 5 سال دست یابیم و در این راستا مذاکراتی با استانداری،شوراها و فرمانداریها برای برداشتن موانع صورت گرفته تا این امر به سرعت تحقق یابد.

در ادامه جلسه باقری کارشناس استان تهران در صندوق ضمن بیان تاریخچه ای از تشکیل صندوق در خصوص وضعیت استان تهران گفت: تهران دارای 16 شهرستان 32 بخش و 68 دهستان است که با جمعیت پیش بینی شده حداقلی (سرپرست خانوار) 140هزار نفر قابل بیمه شدن هستند و در حال حاضر از این تعداد 84 هزار نفر عضو صندوق میباشند.

وی ادامه داد: درحال حاضر درتهران 117 کارگزاری شامل شرکتهای تعاونی و تولید،شرکت تعاونی عشایر و شوراهای اسلامی وجود دارند که براساس نیاز قابل تغییر هستند.

وی در خصوص تفاهمنامه های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر با سازمان های مختلف نیز گفت:از جمله این تفاهم نامه ها، همکاری با کمیته امداد است که براساس آن مدد جویان این سازمان تحت پوشش بیمه ای صندوق قرار می گیرند،همچنین انعقاد تفاهم نامه با سازمان بهزیستی جهت بیمه نمودن زنان سرپرست خانوار،مربیان و مدیران مهد مستقر در روستا، سازمان نظام مهندسی و منابع طبیعی، سازمان دامپزشکی و اخیرا در آغاز سال جدید سازمان تعاون روستایی در خصوص بحث کشاورزانی که در شهر ها ساکن هستند.

آماده ایجاد تفاهم و همکاری با تمام سازمانها در سطح ملی هستیم

همچنین در ادامه این جلسه محمدزاده سرپرست معاونت فنی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر در خصوص فعالیت های پیش روی صندوق گفت: از کارهای جدید صندوق نهایی شدن تفاهمنامه با سازمان فنی و حرفه ای کشور برای آموزش کارگزاریهای مستقر در روستاها ،پرداخت کمک هزینه کفن و دفن به بازماندگان متوفی روستائیان و عشایر است.

وی همچنین تاکید کرد:آمادگی همکاری و ایجاد تفاهمنامه با تمام سازمان ها درسطح ملی را داریم.

آماده همکاری با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر هستیم

در ادامه جلسه دکتر پور شبانان مدیرکل بیمه سلامت استان تهران با اشاره به اینکه در سال 93 اولویت دولت سلامت افراد است گفت: در سال 93 سه برابر سال قبل بودجه به بحث سلامت اختصاص داده شده است و تلاش بر این است بیمه شده هزینه ای را خارج از بیمارستان پرداخت ننماید .

وی تاکید کرد: با توجه به سیاست های دولت در بخش درمان آماده همکاری با صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر هستیم.

همچنین در این جلسه جودکی مدیرکل تامین اجتماعی استان تهران در خصوص نقل و انتقال سوابق بیمه شده ها بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و سازمان تامین اجتماعی گفت: باید فرهنگ بیمه ای در روستائیان بالابرده شود تا بدانند هرفرد فقط یک بار قادر به انتقال سابقه از صندوقی به صندوق دیگرمی باشد و باید بدانند کدام دوام بیشتری دارد تا بیمه آنها از بین نرود.

در خاتمه جلسه لطفی نژاد مدیرکل تعاون کار و رفاه استان تهران پیشنهاد کرد: ایجاد لوگوی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و سازمان سلامت در زیر لوگوی وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی علاوه بر اطمینان قلبی و هرچه بیشتر بیمه شده تاثیر فزاینده ای در استقبال عموم خواهد داشت.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,433
  • 3,874,734
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©