ورود ائمه جماعت در روستاها زمینه تشویق روستاییان برای استفاده از بیمه است

ورود ائمه جماعت در روستاها زمینه تشویق روستاییان برای استفاده از بیمه است

سیدحمید کلانتری گفت: ورود ائمه جماعات در روستاها زمینه ساز تشویق روستاییان برای بهره گیری بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر است و این قشر تاثیر فزاینده برای استقبال روستاییان از این فرصت دارند.


سیدحمید کلانتری گفت: ورود ائمه جماعات در روستاها زمینه ساز تشویق روستاییان برای بهره گیری بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر است و این قشر تاثیر فزاینده برای استقبال روستاییان از این فرصت دارند.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر کلانتری در سفری فشرده به استان زنجان در دیدار با کارگزاران این صندوق که با حضور نهاوندی پور مدیرکل محترم جهاد کشاورزی، امیدوار مدیر کل تعاون و کارو رفاه اجتماعی استان و فرخی فرماندار زنجان برگزار گردید،خواستار اقدام کارگزاران برابر با مقررات و قوانین تعیین شده نسبت به بیمه و پرداخت مستمری به افراد شد و خاطرنشان کرد: از جمعیت شش میلیون و500 هزار نفری کشاورزان،تاکنون فقط 15 درصد از جمعیت روستایی معادل یک میلیون و 200هزار نفر زیر پوشش این صندوق قرار گرفته اند و جذب سالانه یک میلیون نفر از جمعیت هدف، نیازمند تلاش مضاعف کارگزاران در این زمینه است.

وی کارگزاران را افرادی از میان دهیاران و یا فعالان در تعاونی های روستایی برشمرد و از تشکیل ستاد بیمه اجتماعی کشاورزان زیر نظر فرمانداران هر شهرستان خبر داد و گفت: اقدامی که کارگزاران این صندوق انجام می دهند یکی از بهترین اقدامات انسانی است که می تواند منجر به حفظ آبرو و عزت یک انسان شود.

کلانتری تصریح کرد: زمانی که هر فرد بیمه شده به دلیلی از کارافتاده و یا پیر شوند و توانمندی اداره زندگی نداشتند و یا در زمان فوت و بلاتکلیفی خانواده، بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان می تواند بهترین پشتوانه برای توانمندسازی و تامین آتیه آنان باشد.

وی ادامه داد: موضوع تامین اجتماعی افراد بحثی نیست که بتوان گفت طی50 سال گذشته در دنیا در برنامه ریزی ها قرار گرفته بلکه باید متوجه بود که این موضوع از صدر اسلام در فرهنگ و باورهای دینی ما قرار داشته است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر وی با بیان اینکه از سال جاری سقف سنی برای بیمه شدگان برداشته شده و کشاورزان ساکن شهرها نیز فرصت بهره گیری از این بیمه را یافته اند، این اقدام را زمینه ساز افزایش دامنه جامعه هدف این صندوق خواند.

وی به تاکید رییس جمهور مبنی بر تقویت بخش بهداشت و درمان اشاره کرد و از ابلاغ سیاست کلی این بخش توسط رهبر معظم انقلاب خبر داد و گفت:از سال جاری سقف سنی برای بیمه شدگان برداشته شده و کشاورزان ساکن شهرها نیز فرصت بهره گیری از این بیمه را یافته اند، این اقدام را زمینه ساز افزایش دامنه جامعه هدف این صندوق خواهدبود.

 

تامین اجتماعی در دنیا از وظایف دولت ها محسوب می شود

همچنین در این جلسه عضو هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: در دنیا تامین اجتماعی مردم از وظایف دولت ها محسوب می شود و همه کشاورزان، روستاییان و عشایر باید زیر چتر بیمه اجتماعی قرار گیرند.

رضا کاظمی خاطرنشان کرد: هم اکنون بیش از دو میلیون نفر در کشور وجود دارند که تحت پوشش هیچ نوع بیمه ای نیستند و دولت در تلاش برای بیمه سازی این افراد است.

وی ادامه داد: هرچه رفاه در کشوری نهادینه شود چتر امنیتی آن کشور در برابر حوادث، رخدادهای طبیعی، انسانی و سیاسی گسترده ترخواهد بود و بیمه چنین رفاهی را فراهم می کند.

کاظمی با بیان اینکه بیمه آب باریکه ای برای تمام آحاد جامعه به منظور تامین آتیه آنان فراهم می کند، از تلاش مسوولان دولت برای فراهم سازی این مزیت برای تمام اقشار جامعه خبر داد.

وی درخاتمه گفت: باید پذیرفت که در خصوص بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان تاکنون غفلت شده است و تلاش همه جانبه را زمینه ساز جبران عقب ماندگی های موجود خواهد بود.

نمایندگان حمایت لازم را از بیمه کشاورزان،روستاییان و عشایر داشته باشند

مدیرعامل صندوق با حضور در دفتر محمد اسماعیلی نماینده مردم زنجان و طارم و ضمن تشریح مزایا و خدمات صندوق و همکاری و همراهی نمایندگان در حمایت از صندوق خصوصا تامین اعتبار و حمایتهای دیگر را خواستارشد و گفت:در مجمع نمایندگان استان و و جلسات مختلف با مسوولان ضمن معرفی خدمات و مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر ضمن تشویق به بیمه شدن، همکاری و حمایت لازم از صندوق صورت گیرد.

همچنین اسماعیلی نیز ضمن استقبال از خدمات صندوق قول هرگونه مساعدت و همکاری را در خصوص مواردمختلف خصوصا همکاری با علیمردانی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس و دیگر نماینده زنجان را داد.

همکاری لازم با صندوق صورت خواهد گرفت

در طول این سفر فشرده کلانتری ضمن ملاقات با امام جمعه و نماینده محترم ولی فقیه در استان آیت اله علی خاتمی و همچنین انصاری استاندار زنجان به معرفی خدمات و مزایای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر پرداخت که ضمن استقبال نماینده ولی فقیه و استاندار قول مساعدت و همکاری از سوی آنها برای بهبود و پیشرفت فعالیت های بیمه در استان داده شد.

به زودی جشن تحقق پوشش صددرصدی بیمه در شهرستان خرمدره برگزار می شود

کلانتری همچنین پس از ترک زنجان به منظور بازدید از کارگزاری دهیاری قلعه حسینیه 63020 عزیمت نموده و با بنیادی معاون فرماندار خرمدره، قاسمی بخشدار مرکزی خرمدره و اعضای شورای اسلامی روستا ، همچنین روحانی روستا و دو کارگزار این شهرستان افشاری و انصاری دهیاران روستاهای سوکهریز و قلعه حسینیه دیدار کرد.

در این دیدار بنیادی ضمن اعلام حمایت کامل از طرح بیمه روستاییان و عشایر در گذشته و حال عنوان کردند:با توجه به اینکه ریشه کنی بیسوادی و راههای خاکی و طرحهای هادی در این شهرستان به اتمام رسیده وبیش از 90 درصد جمعیت روستایی این شهرستان تحت پوشش خدمات صندوق قراردارند،در آینده نزدیک تمامی جمعیت روستایی این شهرتان به عضویت صندوق درآیند.

همچنین مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر ضمن اظهار رضایت از روند انجام امورات بیمه قول داد: در آینده نزدیک جشن شکرانه تحقق پوشش صددرصدی بیمه کشاورزان،روستاییان وعشایر در شهرستان خرمدره برگزار گردد و این شهرستان به عنوان الگویی در خصوص موارد مختلف به خصوص این بیمه در سطح کشور مطرح گردد.

شایان ذکر است کلانتری با حضور در برنامه زنده رادیویی اقشاملار و برنامه تلویزیونی بیزیم الر پاسخگوی پرسش ها بود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©