بازخوانی یک دیدار؛ حمایت ماموستا حسام الدین مجتهدی از بیمه اجتماعی روستائیان

بازخوانی یک دیدار؛ حمایت ماموستا حسام الدین مجتهدی از بیمه اجتماعی روستائیان

ماموستا حسام الدین مجتهدی، امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری ظهر روز ششم اردیبهشت 93 در بیمارستان طالقانی تهران درگذشت.


ماموستا حسام الدین مجتهدی، امام جمعه سنندج و نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری ظهر روز ششم اردیبهشت 93 در بیمارستان طالقانی تهران درگذشت.
سایت مجلس خبرگان رهبری درباره وی نوشته است: حاج ملا مسلم الدین مجتهدی فرزند ملا محمد صدیق شهیر به صدرالاسلام و نوه ملا عبدالعظیم مجتهد در خانواده ای روحانی و از سلاله پاک سادات بدنیا آمد.
از سن کودکی به تحصیل علوم اسلامی و فنون حوزوی مشغول گردید. در سن 23 سالگی مراتب علمی و مدارج تحصیلی تا اخذ مقام افتاء و اجتهاد طی نمود و پس از آن ضمن تحقیق، شخصا اداره حوزه علمیه حضرت مجتهد را به عهده گرفت. بطوریکه تا کنون هزاران طلبه از محضر ایشان کسب اجازه نموده اند.
ملا حسام الدین مجتهدی قبل و بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی بعنوان قاضی شرع شوافع به صدور فتوی برای دادگاههای کشور پرداخته اند و هزاران فتوی در دادگاه ها مورد عمل قرار گرفته است.
ایشان علاوه بر عضویت در مجامع علمی و شرکت در کنفرانس های ملی و مذهبی عضو مجمع تقریب مذاهب اسلامی و خطیب و امام جمعه سنندج هستند.

گفتنی است محسن ایزدخواه رییس هیات مدیره صنوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر درروزهای پایانی سال گذشته به دیدار ماموستا حسام الدین مجتهدی رفت. در این دیدار صمیمی که در دفتر ماموستا مجتهدی انجام شد ابتدا محسن ایزدخواه به تشریح اهداف و وظایف صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان وعشایر پرداخت.
ماموستا در ادامه با مفید و خیر خواندن اهداف و اموراتی که صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر به آن می پردازد اعلام آمادگی کرد تا تریبون نماز جمعه سنندج را در اختیار مسئولین صندوق قرار دهد تا از آن به تبلیغ بیمه اجتماعی برای جذب هموطنان اهل سنت بپردازند. ایشان در این دیدار تاکید کرد از هیچ نوع کمکی برای توسعه فرهنگ بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر مضایقه نخواهد کرد.

 

ماموستا مجتهدی عالمی برجسته و خدوم و از وفاداران به پیام انقلابی اتحاد مسلمانان بود

رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی درگذشت ماموستا مجتهدی نماینده مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه اهل سنت سنندج را تسلیت گفتند.
متن پیام رهبر معظم انقلاب به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
درگذشت روحانی مُصلح و فاضل، جناب ماموستا حسام الدین مجتهدی از علمای برجسته ی شافعی و نماینده ی مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه ی اهل سنت سنندج رحمة الله علیه را به عموم مردم مؤمن و انقلابی کردستان و به خانواده و بازماندگان محترم ایشان تسلیت عرض میکنم.
این شخصیت خدوم و کهنسال که بسیاری از علمای منطقه شاگردان وی به شمار میرفتند، از جمله ی وفاداران به پیام انقلابی اتحاد مسلمانان بوده و با روحیّه ی تقریب میان فِرَق اسلامی، به وظایف روحانی اشتغال داشت.
رحمت و مغفرت حق متعال را برای ایشان مسألت میکنم.

دکتر حسن روحانی رییس جمهور منتخب مردم نیز در پیامی در گذشت ماموستا مجتهدی را تسلیت گفتند.
متن پیام دکترروحانی به شرح ذیل است:
بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و انا الیه راجعون
ارتحال عالم جلیل القدر حاج ماموستا حسام الدین مجتهدی موجب تأثر و تألم اینجانب و مردم متدین و شهیدپرور سنندج گردید.
این روحانی بزرگوار که سالیان طولانی از عمر پربرکت خود را در مسیر وحدت امت اسلامی صرف کرد، منشأ خدمات فرهنگی و اجتماعی ارزنده ای بود که ثمرات آن ماندگار و در آخرت ذخیره ای پربار خواهد بود.
اینجانب رحلت آن روحانی وارسته را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، اعضای محترم مجلس خبرگان رهبری، علمای محترم اهل تسنن کردستان، بیت گرامی آن مرحوم و مردم ولایتمدار و سلحشور کردستان تسلیت عرض نموده و از پیشگاه خداوند متعال برای آن فقید سعید علو درجات و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت می نمایم.

روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر نیز درگذشت حاج ماموستا حسام الدین مجتهدی را به مردم ولایتمدار و سلحشور کردستان و به خانواده و بازماندگان محترم ایشان تسلیت عرض می نماید.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,383
  • 4,191,264
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©