مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر؛ وظیفه نظام خدمت رسانی به جامعه روستایی است

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر؛ وظیفه نظام خدمت رسانی به جامعه روستایی است

سیدحمید کلانتری گفت: وظیفه جمهوری اسلامی طبق قانون اساسی نسبت به جامعه روستایی که سالهاست در خدمت رسانی به آنها غفلت شده ،این است که آنها را بیمه نموده تا در زمان کهولت که توان کاری از آنان سلب می شود نیازمند کسی نبوده ودست نیاز آنان به سوی کسی دراز نباشد و عزت وکرامت انسانی آنها حفظ شود .


سیدحمید کلانتری گفت: وظیفه جمهوری اسلامی طبق قانون اساسی نسبت به جامعه روستایی که سالهاست در خدمت رسانی به آنها غفلت شده ،این است که آنها را بیمه نموده تا در زمان کهولت که توان کاری از آنان سلب می شود نیازمند کسی نبوده ودست نیاز آنان به سوی کسی دراز نباشد و عزت وکرامت انسانی آنها حفظ شود .

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر،کلانتری در سفری یک روزه به استان خراسان رضوی در جمع مسئولین و ادارات شهرستان تربت حیدریه با بیان این مطلب افزود: در خدمت رسانی به جامعه روستایی باید کار اصولی انجام شود.

وی تاکید کرد:کار اصولی این نیست که اجازه دهیم فرد نیازمند شود و بعد از طریق های امدادی، بهزیستی و امکانات حمایتی دولت به آنها خدمات و کمک برسانیم، بلکه یک روش شرافتمندانه و بزرگوارانه به این صورت است که در حال حاضر درصدی از حق بیمه را روستائیان  ودرصدی از حق بیمه را دولت می پردازد که این دو در کنار هم در این صندوق گردآوری شده و سرمایه گذاری وکار اقتصادی صورت گرفته تا در زمانی که بیمه شده به آن نیازمند می شود تبدیل به حقوق و مستمری شده وبه آنها پرداخت گردد.

وی در ادامه با اشاره به سمینار فرمانداران که در ماه گذشته برگزار گردید از استانداران و فرمانداران خواست با تشکیل ستادی به ریاست فرمانداران در شهرستانها مختلف کشور هماهنگی های لازم صورت گیرد تا بتوان خدمت رسانی را با سرعت بیشتر و به صورت بهینه تر انجام داد.

کلانتری همچنین با اشاره به سابقه 9 ساله این صندوق نیز گفت: متاسفانه از بدو تاسیس صندوق تاکنون تنها 32درصد از جامعه روستایی بیمه شدند که این رقم در سال جاری با برداشتن شدن قانون سقف سنی برای ورود به صندوق و نیز اضافه شدن بیمه کشاورزان غیر ساکن روستا و با افزایش جامعه مشمول کشور به 18 درصد کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: سعی می کنیم که بطور عملی و واقعی ریشه نیازمندی را در کشور بخشکانیم و این نیازمند همت همه دست اندرکاران و مسئولین است به همین جهات باید تلاش هایی ویژه ای صورت گیرد تا بعد از رکودهایی که در سالهای گذشته رخ داده رونق پیشرفت ،اشتغال ، تولید و رشد صنعت به وجود آمده و بتوان چهره فقر را در کشور پوشاند.

  همچنین در این جلسه فتحی نیا فرماندار ویژه شهرستان تربت حیدریه ضمن بیان اهمیت موضوع بیمه روستائیان و عشایر در کاهش فقر ، ماندگاری روستائیان در روستاها و کاهش معضلات اجتماعی از آمادگی هرگونه همکاری در جهت پیشبرد اهداف این صندوق خبر داد .

 

سوء تدبیر و عدم مدیریت دوعامل مشکلات اقتصادی است

در ادامه سفر مدیر عامل صندوق باحضور در همایش انجمن بهره وری ایران اظهار داشت: سوء تدبیر و عدم مدیریت دو عامل مهم مشکلات اقتصادی است و رکود شدید و بیکاری را به دنبال خواهد داشت، اما بهره وری، بهتر شدن وضع موجود و رسیدن به وضعیت مطلوب است که در تمامی زمینه های اقتصادی و اجتماعی خواهد بود.

وی عامل نیروی انسانی را اصلی ترین موضوع بهره وری بر شمرد و گفت: بهره وری تفکر چگونگی بهتر استفاده کردن از منابع، نیروی انسانی و امکانات را می آموزد.

کلانتری همچنین به مدیریت زمان اشاره کرد و افزود: نوآوری، عزم و اراده، آموزش مستمر، شایسته سالاری در استفاده از فکر و رفتار درست مدیریت در تقویت بهره وری برای در نهادهای اقتصادی و دیگر مجموعه های تولیدی حائز اهمیت است.

درخاتمه این سفر سفر مدیرعامل صندوق همراه با احمدی مدیر عامل شرکت فولاد خراسان، شیرزادی مشاور و مدیرحوزه مدیرعامل و کاظمی عضور هیئت مدیره صندوق برای بازدید از شرکت کشت و صنعت مروارید سلامی و مجتمع کنسانتره فولاد خراسان به  بخش مرزی سنگان شهرستان خواف عزیمت و از مزارع ، باغات شرکت کشت و صنعت مروارید سلامی خواف و طرح توسعه کنسانتره فولاد خراسان در بخش سنگان بازدید کرد. 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,784
  • 4,140,257
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©