عقد تفاهم نامه فی مابین استانداری یزد و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر

عقد تفاهم نامه فی مابین استانداری یزد و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر

به منظور افزایش تعداد افراد تحت پوشش تفاهم نامه همکاری فی مابین استانداری یزد و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور با حضور استاندار یزد منعقد شد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر، روز پنجشنبه سید محمد میرمحمدی استاندار یزد در جلسه ای در خصوص عقد تفاهم نامه فی مابین استانداری این استان و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور،خواستار مشخص شدن جزئیات اجرای این تفاهم نامه شد.

همچنین در این جلسه سید حمید کلانتری افزود: پیش از آغاز به کار صندوق در سال 84 برای عضو شدن در این صندوق، شرط سنی مطرح بود ولی هم اکنون تمام روستاییان، کشاورزان و عشایر در هر سنی می توانند از مزایای این بیمه استفاده کنند.

وی با یادآوری پیشنهاد معاون هماهنگی امور عمرانی مبنی بر اینکه هر دهیاری بتواند جذب بیشتری از افراد را در زمینه بیمه روستایی داشته باشد در تخصیص بودجه امتیاز بیشتری کسب خواهد کرد، افزود: اطلاع رسانی لازم در زمینه نحوه اجرای طرح باید به صورت جدی اتفاق بیافتد.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور گفت: هم اکنون 16درصد جمعیت جامعه مورد هدف، زیر پوشش بیمه این صندوق هستند که این رقم باید به 80 درصد برسد.

وی با اشاره به جمعیت روستایی کشور اظهار داشت: هم اکنون نزدیک به هفت میلیون نفر از جمعیت مورد هدف در کشور زیر پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار دارند.

کلانتری با بیان اینکه با توجه به 8 سطح درآمدی تعریف شده در این صندوق دوبرابر هرمیزان که متقاضی بیمه شدن پرداخت کند را دولت می پردازد،گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی در سال 92 مبنی بر زیر پوشش قرار گرفتن کشاورزان ساکن مناطق شهری، 5/1 میلیون نفر به جمعیت بیمه شده اضافه شد.

شایان ذکر است از 53 هزار خانوار روستایی ساکن در استان یزد 18 هزارو 57 خانوار زیر پوشش صندق بیمه روستاییان، کشاورزان و عشایر هستند.

گفتنی است تفاهم نامه فوق الذکر در پایان این جلسه مابین استاندار یزد و مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور مبادله شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 648
  • 4,127,912
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©