واحد مرکزی خبر: بازنشسته کردن روستاییان و عشایری که درسن بازنشستگی اند

واحد مرکزی خبر: بازنشسته کردن روستاییان و عشایری که درسن بازنشستگی اند

نمایندگان مجلس، کلیات طرح بازنشسته کردن کسانی را که در سن بازنشستگی اند و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را پرداخت می کنند، تصویب کردند. به گزارش واحد مرکزی خبر، این طرح در قالب یک ماده واحده و 4 تبصره تدوین شده …


نمایندگان مجلس، کلیات طرح بازنشسته کردن کسانی را که در سن بازنشستگی اند و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر را پرداخت می کنند، تصویب کردند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، این طرح در قالب یک ماده واحده و 4 تبصره تدوین شده است و کمیسیون بهداشت و درمان به سبب داشتن بار مالی و نیز مغایرت با ماده 26 برنامه پنجم آن را رد کرده بود.

ولی وکلای ملت در حالی که دولت نیز در جلسه علنی با آن مخالفت کرده بود به کلیات این طرح رای مثبت دادند.

در صورت تصویب نهایی طرح یاد شده ، دولت مکلف می شود کلیه روستاییان و عشایری را که در سن بازنشستگی بوده و تحت پوشش بیمه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر هستند در صورت تقاضای آنان و داشتن سابقه پرداخت حق بیمه اجتماعی و روستاییان و عشایر به مدت 9 سال، بازنشست کرده و متناسب با آن، حقوق بازنشستگی به آنان پرداخت کند.

همچنین در یکی از تبصره های این طرح مقرر شده است در صورتی که افراد مذکور کمتر از 9 سال حق بیمه پرداخت کرده باشند می توانند با پرداخت مابه التفاوت حق بیمه سنوات به صورت یکجا و به قیمت روز بازنشسته شوند و شرط سنی برای بیمه گذاران زیر سن بازنشستگی به 50 سال تغییر می یابد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 1,779
  • 4,190,660
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©