گزارش نخست مدیرعامل به کارکنان و بینندگان سایت

گزارش نخست مدیرعامل به کارکنان و بینندگان سایت

از 31 خردادماه الی 2 تیرماه


گزارش عملکرد مدیر عامل صندوق
 

به منظور آگاهی یافتن عموم مردم و شفاف سازی از فعالیت های صندوق قرار براین شد که مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر به صورت هفتگی گزارشی از عملکرد فعالیت های خود را منتشر نماید.

از همین رو اولین گزارش ایشان به شرح ذیل در اختیار افکار عمومی قرار می گیرد:

به نام خدای مهربان

 

با سلام

    به پیشنهاد مدیر محترم روابط عمومی صندوق تصمیم گرفتم به طور هفتگی گزارشی اجمالی از پی گیریها، و اقداماتی که در طول هفته در ارتباط با صندوق انجام داده ام بنویسم و روی سایت صندوق بگذارم تا کلیه ذینفعان صندوق بویژه مدیران ستادی و استانی صندوق، کارگزاران، فرمانداران، دهیاران و تعاونیهای روستایی در جریان مسائل کاری ما قرار بگیرند و اگر نقطه نظر یا پیشنهادی دارند پس از خواندن گزارش اعلام نمایند و این تعامل به لطف الهی برقرار ماند.

اما هفته ای که گذشت تقریباً با هفته اول تیرماه قرین بود،

روز اول هفته شنبه 31 خرداد ساعت 30/7 صبح را با شرکت در جلسه معاونت توسعه روستایی معاون اول رئیس جمهور آغاز کردم. دو سه ماهی است که آقای مهندس رضوی که قبلاً نماینده مردم نائین بودند از طرف معاون اول رئیس جمهور به عنوان معاون توسعه روستایی و مناطق محروم تعیین شده اند، بحمدالله ایشان خیلی با انگیزه کار را شروع کرده اند حدود یکماه و نیم قبل به محل صندوق آمدند و ملاقاتی داشتیم و قرار شد برای ایجاد هماهنگی بین سازمانها، وزارتخانه ها، بانکها و صندوق های مرتبط با روستا ماهانه جلساتی با عنوان شورای هماهنگی توسعه روستایی تشکیل شود. که شنبه این هفته جلسه دومش بود. جمع زیادتری آمده بودند در حد معاون رئیس یا مدیری از مجموعه دستگاههای مرتبط با روستا حضور داشتند، بحث های خوبی راجع به مسائل قابل طرح در جلسات این شورا مطرح شد، من پیشنهاد کردم بیائیم اصلی ترین مسائل روستا را احصاء کنیم و ده مسئله مهم را در حوزه های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و زیر بنایی مطرح کردم. در پایان جمع بندی براین شد که سه کار گروه زیر نظر شورا تشکیل شود که عناوین آنها شامل کارگروه فرهنگی اجتماعی ، کارگروه اقتصادی و کارگروه زیربنایی، خدمات و فن آوری بود.
ساعت 30/4 جلسه فوق العاده هیأت مدیره در ارتباط با ادامه بررسی سیاست ها و برنامه شرکت ارزش آفرینان صبا بود که بحث های زیادی در حدود و ثغور وظایف، برنامه ها و اختیارات شرکت و کیفیت تعاملش با صندوق انجام شد البته در بعضی از موارد اختلاف نظرهای زیادی هم بود. انشاءا… با شکل گیری و فعال شدن شرکت درحوزه توسعه برنامه های اقتصادی و سرمایه گذاری، اشکالات و ابهامات در عمل برطرف شوند.
ساعت 7 بعداز ظهر با آقای رمضانی فر جلسه ای با جناب آقای صوفی معاونت صدای سازمان صدا و سیما داشتیم. با  آقای صوفی آشنایی و رابطه همکاری قبلی در سالهای 72 تا 74 داشتیم، ایشان  برخورد خیلی خوب و گرمی با درخواست ما داشتند و قرار شد براساس پیشنهاد مکتوبی که می دهیم توافقنامه ای برای تبلیغات و آموزش بیمه برای کشاورزان، روستائیان و عشایر با رادیو داشته باشیم.
روز یکشنبه ساعت 15/4 صبح به قصد همدان حرکت کردیم ساعت 30/7 صبح رسیدیم و برنامه ها از ساعت 8 شروع و جلسات خیلی فشرده بود. بهترین برنامه، جلسه با فرمانداران و مدیران ذیربط استان با حضور آقای استاندار آقای مهندس نیکبخت بود که ایشان خیلی خوب و صریح از کار ما حمایت کردند و توافقنامه ای را مشترکاً امضاء کردیم که انشاءا… ظرف سه سال 80% افراد واجد شرایط استان بیمه شوند. سهمیه امسال هم 36000 نفر تعیین شد.
جلسه خیلی خوبی هم با کارگزاران مؤثر استان داشتیم که فرصت خوبی برای طرح پیشنهادها و ابتکارات آنها فراهم کرده بود. دو سه تا از کارگزاریها واقعاً شایسته تقدیر بودند که قرار شد 5 نفر را تشویق نمائیم.

نکته قابل بهره برداری از این نشست این که هرجا کارگزار میدان بیابد و حمایت شود و با ذوق و شوق و علاقمندی کارکند از همه ظرفیت ها و همه فرصت ها به نفع بیمه شدن افراد استفاده می نماید.

ملاقات بعدی ما با امام جمعه محترم همدان حاج آقا محمدی بود که اتفاقاً جناب حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا تقوی رئیس ستاد ائمه جمعه کشور نیز حضور داشتند. که با اغتنام فرصت از ایشان درخواست کردیم که نسبت به ارسال و ابلاغ نامه درخواستی صندوق برای ائمه جمعه استانها و شهرستانها همراهی نمائید.
فرصت کوتاهی در همایش بزرگ مبلغین و روحانیون استان که آماده اعزام به شهرها و روستاها بودند داشتیم که استاندار محترم به خوبی از بیمه روستائیان و جلسه ای که داشتیم صحبت کردند. من هم بین دو نماز صحبت خیلی مختصری داشتم و بچه های صندوق بروشورهای خود را توزیع کردند.
بعد از ظهر علاوه بر سرزدن به کارگزاری سولار از توابع همدان که کارگزاری نمونه بود و طرحهای خوبی در جهت تهیه نرم افزار برای حفظ سوابق و اطلاعات بیمه شدگان و ارتباط با شبکه دما داشتند،  بازدید خوبی هم از موزه بسیار زیبای دفاع مقدس همدان داشتیم که انصافاً یادآور خاطرات و رشادتهای رزمندگان و جهادگران در جبهه های نبرد بود.
آخرین برنامه ما در همدان شرکت در شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود که با مدیریت جناب آقای اقدامی مدیر کل محترم تعاون و کار برگزار می گردد. آقای اقلامی که فردی با سابقه و تجربه در مدیریت حوزه کار بودند از صبح در برنامه های ما شرکت و همراهی نمودند، این جلسه با هدف جلب مشارکت نهادها و ادارات زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیشبرد برنامه های صندوق تشکیل شده بود که بحث و گفتگوهای لازم و متقابل انجام شد. شب در مهمانسرای استانداری اقامت نمودیم.
ساعت 15/5 صبح از همدان عازم کرمانشاه شدیم، آقای سماواتی مدیر دفتر صندوق در استان همدان هم من و آقای مهندس رحمتی را همراهی نمودند، ساعت 30/7 صبح به کرمانشاه رسیدیم و پس از صرف صبحانه و توضیحات اولیه آقای طاهری مدیر دفتر صندوق در کرمانشاه به استانداری رفتیم.
جلسه خوبی در استانداری با حضور معاون سیاسی، فرمانداران و مدیران جهاد، تعاون روستایی، کمیته امداد و … داشتیم استان کرمانشاه با گفتگوی قبلی که با آقای رضایی بابادی استاندار محترم داشتیم و تاکیدات ایشان به فعالترین استان در زمینه همکاری فرمانداران و بخشداران تبدیل شده است، در چند فرمانداری و بخشداری دفتر کارگزاری تشکیل شده است البته استاندار به دلیل برگزاری نشست استانداران تهران بودند ولی سفارشهای لازم را کرده بودند تعامل خوبی که بین فرمانداران، مدیران اجرایی و صندوق در پیشبرد مأموریت های صندوق پیش آمده بود واقعاً قابل تقدیر بود. توافقنامه مشترک بین صندوق و استانداری برای پوشش 80 درصدی در سه سال به امضاء رسید که برای سال جاری 44000 نفر  هدف گذاری شد.

پیشنهادات و مشکلات کاری فرمانداران نیز در جلسه مطرح شد که قرار شد پی گیری شوند بخشی هم پاسخ داده شد.

جلسه بعدی ما شرکت در جلسه شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی بود که با حضور مدیرکل جدید حوزه جناب آقای یاوری در محل بانک توسعه تعاون استان برگزار گردید.
نشست بعدی حضور در صداو سیما و گفتگودر برنامه زنده تلویزیونی بود که بیش از نیم ساعت وقت اختصاص داده بودند و برنامه های صندوق مبسوط مطرح شد.
بعد از ظهر جلسه با کارگزاران برگزار گردید که به نظر می رسد با توجه به استقبال خوب مدیریت استان نظام کارگزاری استان باید تقویت و کارگزاران توانمند تر ظاهر شوند. در این زمینه نکات لازم با مدیریت دفتر صندوق مورد تاکید قرار گرفت بعد از جلسه به همراه فرماندار محترم کرمانشاه اعطای حکم مستمری بگیری به یکی از خانواده های بیمه شده متوفی که در اثر سانحه ناشی از کار بود داشتیم.

لازم به ذکر است که در این سفر آقایان باقری سرپرست معاونت فنی و مهندس رحمتی مدیرکل پشتیبانی و منابع انسانی نیز حضور داشتند. ساعت 12 شب به تهران برگشتیم.

سه شنبه ساعت 10 جلسه ای با حضور اعضاء شورای گروه بورس صندوق آقایان وطنی ، دکتر سعدی، دکتر خرقانی، مهندس حاجیان و آقای رجبیان داشتیم که در مورد کیفیت ادامه فعالیت گروه با توجه به نقطه نظرات هیأت مدیره مطرح شد که با بحثهایی که انجام شده تاکید شد گروه در قالب یک حوزه اجرایی در شرکت صبا به صورت فعال مأموریت خود را در حفظ و ارتقاء منابع صندوق در بازار سرمایه ادامه دهد و گزارش ها، برنامه ها و مسائل خود را از طریق شرکت صبا با صندوق مطرح و دنبال نماید تا در مقطع زمانی مناسب به جایگاه تشکیلاتی مورد نظر برسند مجموعاً پاره ای از نگرانیهای پیش آمده برطرف شد.

لازم به ذکر است با توجه به وجود حجم بالایی از دارائیهای صندوق در بورس کار این گروه با حضوری که افراد مجرب و صاحبنظر در آن دارند از حساسیت بالایی برخوردار می باشد.

ساعت 5/3 بعدازظهر جلسه ای با حضور جمعی از فعالان بازار سرمایه با جناب آقای دکتر سیف ریاست بانک مرکزی داشتیم که شامل مدیران عامل سرمایه گذاری غدیر، شستاء سرمایه گذاری ملی ایران، سرمایه گذاری امید، نفت و گاز پارسیان و جناب آقای دکتر صالح آبادی مدیرعامل بورس بود. در این جلسه دوستان هریک دغدغه های خود را از رکود نسبتاً مستمر و پایدار در بازار بورس و ضرورت بهبود فضای کسب و کار و اتخاذ سیاست ها و برنامه های امید بخش تر برای برگشت رونق به این بازار طرح و پیشنهادهایی نیز برای بهبود ارائه نمودند که مورد استقبال جناب آقای دکتر سیف قرار گرفت و قرار شد این گفتگو به صورت
 نوبه ای ادامه یابد.
چهارشنبه صبح بیشتر به کارهای جاری و داخلی صندوق گذشت و گفتگوهایی هم با مدیرن و مشاورین در حوزه مسائل کاریشان داشتیم و البته جلسه ای با حضور 2 تن از اعضای محترم هیأت مدیره و مدیران ذیربط صندوق در موضوع نظام کارگزاری و همکاری مشترک با پست بانک داشتیم که قرار شد یادداشت تفاهم تهیه شده با اصلاحاتی مورد تائید قرار گیرد.
بعد از ظهر در خدمت آقایان دکتر خرقانی و دکتر صادقی ( مدیر گروه طرحهای عمرانی و ساختمانی شرکت صبا) از یکی از پروژه های شرکت بلند پایه با حضور جناب آقای مهندس خواجوی که انصافاً از برجستگان و پیشتازان اجرای طرحهای عمرانی و مهندسی هستند داشتیم که قرار شد همکاریهای مشترکی بین شرکت بلند پایه که از معتبرترین  شرکت های پیمانکاری و مدیریت ساخت و ساز است داشته باشیم.  ساعت 30/6 بعد از ظهر در جلسه هیأت امناء صندوقها در ریاست جمهوری شرکت کردم که تا 9 شب به طول انجامید جلسه با حضور آقایان دکتر ربیعی، دکتر نهاوندیان، دکتر بانک، دکتر فیروزآبادی، مهندس خلیلی عراقی و دیگر اعضاء تشکیل شد.
دستور اصلی جلسه گزارش مشروح شرکت بازنشستگی فولاد و مسائل حقوقی و مالی که با آن گریبانگیر هستند و برای تأمین حقوق جاری آینده بود. فرصت برای ارائه گزارش ما نشد و به جلسه بعد موکول گردید فقط اشاره ای به تصویب کلیات قانون تحت پوشش قرار گرفتن افراد بیمه شده با سابقه 9 ساله مطرح شد و تبعات بسیار منفی آن بر صندوق و نظام و ساختار بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بهمراه خواهد داشت مطرح کردم و جالب و عجیب اینکه علیرغم بارمالی زیاد این طرح و مغایرت صریح با اصل 75 قانون اساسی و رد شدن آن در کمیسیون تخصصی در مجلس به تصویب رسیده است. قرار شد با تعامل با شورای محترم نگهبان نسبت به اصلاح و اعمال تغییرات لازم یا لغو آن اقدام نمائیم . وقتی خانه رسیدم نیمه دوم بازی با بوسنی بود که بازی ضعیف تیم ایران و نتیجه غیرقابل انتظار آن بر خستگی افزود.

ساعت 5 صبح عازم فرودگاه برای سفر به یزد شدم، آقای یاسینی زودتر رفته بود متوجه شدیم هواپیما دو ساعت تأخیر دارد و بعد در عمل شد سه ساعت، جلسه با فرمانداران و بخشداران به دلیل تأخیرات ما از 9 به 10 تغییر یافته بود این جلسه که با حضور همه فرمانداران و همه بخشداران استان و به مدیریت معاونت عمرانی و دفتر امور روستایی برگزار شد مباحث به صورت مبسوط مطرح و پاسخهای توجیهی ارائه گردید.
ساعت 12:15ملاقاتی با آیت ا… ناصری امام جمعه محترم یزد انجام شد و ایشان از پی گیری موضوع استقبال نمودند . قرار شد دو هفته بعد سخنران قبل از خطبه آقای مرتضوی باشند. ساعت 19:30 تا 20:30 در نشستی دیگر با استاندار محترم و مدیران ذیربط ضمن طرح مسائل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، توافقنامه فی مابین اینجانب و آقای استاندار برای تحت پوشش قرار دادن حداقل 80% جمعیت جامعه هدف ظرف 2 سال اقدام پذیرد.

با این جلسه برنامه های این هفته من در ارتباط با صندوق بحمدا… پایان یافت . خدا را خاضعانه شاکرم که هفته پرباری داشتیم.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©