بازنشستگی پیش از موعد عشایر و روستاییان

بازنشستگی پیش از موعد عشایر و روستاییان

با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت مکلف به بازنشستگی عشایر و روستاییان پیش از موعد شد. نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن …


با موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت مکلف به بازنشستگی عشایر و روستاییان پیش از موعد شد.

نمایندگان در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می کنند با اصل طرح با 178 رأی موافق، 14 رأی مخالف و 8 رأی ممتنع از مجموع 233 نماینده حاضر موافقت کردند.

براساس ماده واحد طرح مذکور دولت مکلف است کلیه روستاییان و عشایری را که در سن بازنشستگی بوده و تحت پوشش بیمه صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر می باشند در صورت تقاضای آنان و داشتن سابقه پرداخت حق بیمه اجتماعی و روستاییان و عشایر به مدت نه سال، بازنشسته نموده و متناسب با آن حقوق بازنشستگی به آنان پرداخت نمایند.

گفتنی است تبصره های طرح مذکور پس از اعمال تغییراتی به شرح زیر به تصویب نمایندگان رسید.

در تبصره1 در صورتی که افراد مذکور کمتر از نه سال حق بیمه پرداخت کرده باشند می توانند با پرداخت مابه التفاوت حق بیمه سنوات به صورت یک جا سهم خود و سهم دولت و به قیمت روز، بازنشسته گردند.

براساس تبصره 2 این طرح شرط سنی برای بیمه گذاران جدید به حداکثر 50 سال تغییر می یابد.

براساس تبصره 3 این طرح فرزندان و همسر (همسران) بیمه شده متوفی که زیر نه سال سابقه دارد با پرداخت مابه التفاوت حق بیمه تا نه سال به نرخ سال جاری از مستمری و امتیازات بازنشستگی برخوردار می گردند.

تبصره 4 این طرح به شرح زیر است:

حقوق افراد بازنشسته از محل منابع صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر تأمین خواهد شد.

لازم به ذکر است این قانون پس از تایید شورای نگهبان اجرا می شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 189
  • 4,142,363
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©