برقرار مستمری 280 خانوار لرستانی

برقرار مستمری 280 خانوار لرستانی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان لرستان گفت: در حال حاضر از 38 هزار عضو این صندوق در استان 280 خانوار از مستمری بازماندگان و یا ازکارافتادگی برخوردارند.


قدرت الله مرادیان در گفتگو با خبرنگار پیام بیمه روستا با بیان این مطلب افزود: در استان لرستان از تعداد 38 هزار عضو این صندوق هم اکنون 280 خانوار مستمری بازمانده گان و از کارافتادگی دریافت می کنند.                                                               

وی بااشاره به برداشت مشکلات پیش روی متقاضیان ثبت نام در صندوق افزود: بر اساس قانون های بیمه ای موجود تاکنون برای ثبت نام اشخاص بیمه گزار شرایط سنی ویژه ای لحاظ می شد به طوریکه این شرایط سنی برای بین حداقل 18 سال  و حداکثر سن را برای مردان 55 سال و برای زنان 50 سال تعریف کرده بود و براساس تصمیم گیری های جدید این مشکل در سال 92 (حداکثرسقف سنی )حذف شده است وکلیه افرادبا داشتن حداقل 18سال بدون سقف سنی می توانند به کارگزاریهای سطح استان مراجعه وبه عضویت این صندوق درآمده واز مزایای (بازنشستگی ،ازکارافتادگی ، مستمری بازماندگان و نقل وانتقال سوابق بیمه ای) برخوردارشوند . 

وی همچنین خاطرنشان کرد:یکی از مهمترین مصوبات صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در سال گذشته ثبت نام کشاورزان غیرساکن روستا بود به طوریکه این کشاورزان با ارائه معرفی نامه از سوی جهاد کشاورزی و انجمن های صنفی امکان عضویت و استفاده از مزایای این صندوق را خواهند داشت.

مرادیان با اشاره به فعالیت 118 کارگزاری در استان لرستان اظهار کرد: کارگزاران این صندوق در حال حاضر  دهیاری ها،تعاونی های تولید روستایی و عشایری هستند که کار ثبت نامه و تمدید عضویت متقاضیان را انجام می دهند.

وی تصریح کرد: دراین صندوق تمام کشاورزان ساکن وغیر ساکن،روستائیان و عشایر، رانندگان مقیم درشهرهای باجمعیت کمتراز 20 هزارنفر، مددجویان تحت پوشش نهادهای حمایتی،دانش آموختگان بخش های کشاورزی و منابع طبیعی (نظام مهندسی) و نظام دامپزشکی امکان ثبت نام وعضویت رادارند.

وی اظهارکرد: میزان حق بیمه پرداختی اعضای صندوق کشاورزی دارای8  سطح درآمدی است که پائین ترین حق بیمه آن کد 11 باپرداخت 120 هزارتومان و بالاترین سطح آن کد 18 باپرداخت 300 هزارتومان حق بیمه برای مدت یکسال است که بیمه شدگان بامراجعه به بانک آن را پرداخت می کنند.

مدیر دفتر نمایندگی استان لرستان بااشاره به سهم دولت درپرداخت حق بیمه کشاورزان،روستائیان وعشایر افزود: میزان حق بیمه پرداختی توسط کشاورزان  اختیاری است ومتقاضی بیمه در این صندوق به دلخواه خود یکی ازسطوح درآمدی حق بیمه را انتخاب می کند و هر میزان که پرداخت گردد دولت دوبرابر این رقم را به عنوان حق بیمه این افراد پرداخت خواهد کرد.

وی تاکید کرد: در سال جاری با استفاده از ظرفیت ائمه جمعه وجماعات ، روحانیون ، پایگاههای بسیج مستقر در مناطق روستائی وعشایری ،دانشگاه علوم پزشکی،آموزش و پرورش وادارات مرتبط و همچنین مراجعه چهره به چهره به درب منازل جهت تبیین مزایای آن در صدد جذب حداکثری خواهیم بود.

مرادیان در خاتمه شرکت تعاونی روستائی سیدالشهدا اباذر(75002) شهرستان الیگودرز به مدیریت مهندس مجاهد محمودی را به عنوان کارگزار برتر استان معرفی و داشتن بالاترین آمار بیمه شدگان،ارسال به موقع وتعامل با دفتر صندوق استان،به کارگیری کارمند ویژه جهت اموربیمه ای ،حضور مستمر در دفتر کارگزاری و اهتمام در جذب حداکثری و توسعه بیمه در شهرستان را از دلایل این برتری دانست.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,217
  • 4,129,481
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©