نظر شورای نگهبان درباره طرح بازنشسته کردن عشایر و روستاییان در سن بازنشستگی با پرداخت حق بیمه

نظر شورای نگهبان درباره طرح بازنشسته کردن عشایر و روستاییان در سن بازنشستگی با پرداخت حق بیمه

شورای نگهبان نظر خود را در مورد طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می نمایند را اعلام کرد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر طرح بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می نمایند مصوب جلسه مورخ پانزدهم تیرماه یکهزار و سیصد و نود و سه مجلس شورای اسلامی در جلسه مورخ 1393/04/25 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفت که نظر این شورا به شرح زیر اعلام گردید:

1- ماده واحده و تبصره های 1 و 3 آن که به افزایش هزینه عمومی می انجامند و طریق پیش بینی شده در تبصره های مرقوم جبران هزینه های مذکور را نمی نماید و تبصره 4 علاوه بر اینکه جبران هزینه های مربوط را نمی نماید خود دارای بار مالی است فلذا مغایر اصل 75 قانون اساسی می باشند.

2- در ماده واحده، با توجه به اینکه در مقررات موجود برای روستائیان و عشایر سن مشخصی برای بازنشستگی وجود ندارد، لذا عبارت «سن بازنشستگی» در این ماده ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

3- در تبصره 2 ، از آنجا که روشن نیست شرط سنی مذکور، ممنوعیت استفاده از همه انواع بیمه را در بر می گیرد یا خیر؟ ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©