طی پنج ماهه ابتدایی سال؛ خراسان شمالی رتبه اول درجذب جامعه هدف بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر را به خود اختصاص داد

طی پنج ماهه ابتدایی سال؛ خراسان شمالی رتبه اول درجذب جامعه هدف بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر را به خود اختصاص داد

مدیر دفتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: این استان در جذب جامعه هدف زیر پوشش خدمات بیمه ای در کشور طی پنج ماهه ابتدایی سال رتبه اول را به خود اختصاص داد.


 به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر علیرضا اسدی با بیان این مطلب افزود: استان خراسان شمالی با 69 درصد تعهد رتبه اول، ایلام با 47 درصد رتبه دوم و کرمانشاه با 45 درصد رتبه سوم را کسب کردند.

مدیر دفتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: اقبال اقشار روستایی استان به استفاده از پوشش بیمه ای این صندوق از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته پنج برابر افزایش یافته است.

وی اظهار کرد: در این مدت پنج هزار و 64 خانوار در سامانه دما ثبت نام کرده اند که با احتساب افراد تحت تکفل شامل 13 هزار و 100 نفر می شوند.

مدیر دفتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: هم اکنون حدود 35 هزار خانوار از کشاورزان، عشایر و روستاییان این استان زیر پوشش بیمه اجتماعی هستند.

وی ادامه داد : حق بیمه در این صندوق معادل 15 درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که پنج درصد آن را بیمه شده و 10 درصد دیگر را دولت می پردازد.

مدیر دفتر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی با بیان اینکه بیمه شدگان حق بیمه خود را سالانه می پردازند، گفت: میزان مستمری ماهانه بیشترین معادل سطح درآمدی انتخابی بیمه شده و کمترین آن دوسوم آن است.

وی تصریح کرد: با توجه به وضعیت درآمد روستاییان و عشایر، سطح درآمد این اقشار به هشت سطح درآمدی از ماهانه دو میلیون تا پنج میلیون ریال تقسیم شده که کمترین سهم بیمه شده یک میلیون و 200 هزار ریال و بیشترین آن سه میلیون ریال است.

وی از تمامی روستاییان و عشایر خراسان شمالی خواست تا خود را بیمه تامین اجتماعی کرده و از مزایای عضویت در صندوق استفاده کنند تا همانند کارمندان بعد از بازنشستگی نیز حقوق بگیرند.

شایان ذکر است استان خراسان شمالی دارای 867 هزار نفر جمعیت است که از این تعداد   51/71  درصد آنان در شهرها و  48/83 درصد در مناطق روستایی سکونت دارند و حدود پنج هزار خانوار از جمعیت خراسان شمالی مشتمل بر حدود 30 هزار نفر نیز عشایر هستند .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,319
  • 4,191,200
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©