با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ؛ چندین پروژه عمرانی و رفاهی در استان البرز افتتاح و به بهره برداری رسید

با حضور وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی ؛ چندین پروژه عمرانی و رفاهی در استان البرز افتتاح و به بهره برداری رسید

با حضور دکتر علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی چندین پروژه عمرانی و رفاهی در شهرستان های مختلف استان البرز افتتاح و به بهره برداری رسید.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  این پروژه ها شامل مجموعه استخر شنا و سالن تیراندازی است که با زیربنای پنج هزار و 400 مترمربع در مجتمع ورزشی فرهنگی کارگران کشور مستقر در کلاک کرج ساخته شده است.

مجموعه استخرشنای این مجتمع ورزشی دارای سونا، جکوزی ، تونل مه ، حوضچه آب سرد، سالن بدنسازی و استخر آموزشی شنا است.

برای احداث این دو پروژه که عملیات ساخت آنها از سال 90 آغاز شده بود، 65 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی هزینه شده است.

مجموعه ورزشی کارگران دارای سالن های مختلف ورزشی است که بخشی از مسابقه های کشوری در رشته های مختلف همه ساله در این مجموعه برگزار می شود.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در حاشیه این آیین در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: این وزارتخانه برنامه های متعددی برای ساماندهی کارگران بازنشسته و خدماتی در زمینه سفرهای ارزان این قشر در دستور کار دارد.

دکتر علی ربیعی اختصاص بخشی از امکانات ورزشی کارگران کشور به بازنشستگان و فرزندان آنان را از جمله برنامه های این وزارتخانه ذکر کرد.

وی ادامه داد: موضوع تامین مسکن کارگران از دیگر مواردی است که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی آن را در برنامه کاری قرار داده است.

بازدید از شیرخوارگاه امام علی (ع) استان البرز 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: در این طرح خانواده ها می توانند تمام یا بخشی از یارانه خود را به مددجویان بهزیستی اختصاص دهند.

علی ربیعی در حاشیه بازدید از شیرخوارگاه امام علی (ع) استان البرز با اشاره به آغاز طرح نهضت ماندگار به صورت پایلوت در استان البرز اظهار داشت: یکی از سیاست های دولت تدبیر و امید تحول در مسایل حمایتی و معیشتی است.

وی تصریح کرد: یکی از اقدامات مهم دولت تدبیر و امید تصویب لایحه عمومی اجتماعی و حمایت از کودکان بی سرپرست، بدسرپرست و زنان بی سرپرست است.

وی ادامه داد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در یک سال گذشته اقدامات گسترده ای را در حوزه حمایتی انجام داده است که نتایج خوبی را در بر داشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اشتغال معلولان گفت: در گذشته سازمان های دولتی موظف بودند که سه درصد از سهمیه استخدام خود را به معلولان اختصاص دهند که با رایزنی های صورت گرفته این روند در دوره جدید افزایش یافته است.

دکتر ربیعی با اشاره به اختصاص یک هزار میلیارد تومان از اعتبارات دولتی در بخش اشتغال معلولان گفت: در این زمینه بنا داریم اقدامات خوبی را در حوزه اشتغال معلولان انجام دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: همزمان با هفته دولت اجرای طرح نهضت ماندگار بهزیستی در دستور کار قرار گرفت که خوشبختانه اثرات خوبی را داشته است.

وی افزود: با اجرای طرح نهضت ماندگار در استان البرز به صورت پایلوت تا به امروز بالغ بر 10هزار نفر از خانواده ها یارانه خود را به مددجویان بهزیستی اختصاص داده شده است.

وی اضافه کرد: از زمان اجرای طرح نهضت ماندگار تا به امروز 400 میلیون تومان ماهانه به اعتبارات بهزیستی استان البرز اضافه شده است و بنا داریم این طرح ها به صورت کشوری اجرا کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان داشت: چنانکه زمینه های لازم فراهم شود تا پایان سال 5 الی 6 میلیون نفر در طرح اشاره شده مشارکت خواهند داشت.

دکتر ربیعی گفت: اولویت های در نظر گرفته شده برای طرح ماندگار در بحث اشتغال توسعه مراجع نگهداری است ضمن اینکه تا دو هفته آینده سامانه سایت طرح نهضت ماندگار بهزیستی رونمایی می شود و خانواده ها می توانند با مراجعه به این سایت اقدام به اختصاص یارانه خود به مددجویان بهزیستی باشند.

گشایش دو بخش مراقبت از نوزادان در کرج 

دو بخش ویژه مراقبت از نوزادان روز سه شنبه در آیینی با حضور وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در بیمارستان البرز وابسته به سازمان تامین اجتماعی در کرج به بهره برداری رسید.

دکتر علی ربیعی وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه گشایش این دو بخش درمانی به خبرنگاران گفت: سالانه 120 هزار میلیارد ریال در بخش درمان مستقیم ، غیرمستقیم و نظام سلامت سازمان تامین اجتماعی هزینه می شود.

وی ادامه داد: دردولت تدبیر و امید سه مقوله شامل افزایش زمان اعتبار دفترچه های درمانی بیمه شدگان تامین اجتماعی ، کیفیت خدمات و بیمه درمانی ایرانیان در اولویت کاری سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته است.

دکتر ربیعی اظهار کرد: طرح الکترونیکی کردن بیمه بیماران از دیگر برنامه های سازمان تامین اجتماعی است که با جدیت دنبال می شود.

وزیر تعاون، رفاه و تامین اجتماعی افزود: اکنون سازمان تامین اجتماعی دارای دو بیمارستان و هشت هزار تخت در کشور است که تا پایان امسال چهار بیمارستان دیگر گشایش می یابد.

وی همچنین از آغاز عملیات ساخت 24 کلینیک درمانی تا پایان امسال در کشور خبرداد و گفت: این پروژه های درمانی تا سه سال آینده به بهره برداری می رسند.

دکتر ربیعی با اشاره به راه اندازی دو بخش جدید در بیمارستان البرز شهرکرج ، اظهار کرد: با گشایش بخش های مراقبت ویژه از نوزادان ، هفت پزشک متخصص و فوق تخصص و 40 نفر پرستارو کارشناس به کادر پزشکی و درمانی این بیمارستان افزوده شد.

 توزیع مرحله دوم بسته حمایت غذایی ویژه گروههای مشمول در روزهای آینده

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از توزیع مرحله دوم بسته حمایت غذایی ویژه گروههای مشمول در روزهای آینده خبر داد و گفت: قصد داریم ۵۰ درصد تسهیلات را به سمت تولید هدایت کنیم.

 ربیعی همچنین با حضور در مرکز آموزش اشتغال صنعت پوشاک اشتهارد درباره طرح ملی اشتغالزایی آموزشهای محصول محور در مرکز آموزش فنی و حرفه ای اشتهارد گفت: سازمان فنی و حرفه ای در راستای تحقق سیاست های کلی اشتغال و اقتصاد مقاومتی و همچنین اجرای سیاست ها و راهبردهای بسته سیاستی، اجرایی توسعه اشتغال پایدار در دولت تدبیر در مسیر پیوند زنجیره آموزش و اشتغال طرح بزرگ اشتغالزایی آموزش های محصول محور را دنبال می کند.

وی ادامه داد: طرح بزرگ اشتغالزایی آموزش های محصول محور به صورت تعاونی و پشتیبانی با مشارکت موثر کارآفرینان به صورت تخصصی و بین رشته ای آموزش تا فروش محصول که همان طرح خانه تا کارخانه است را دنبال می کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایجاد اشتغال را مهمترین دغدغه دولت خواند و افزود: اگر در سیاست های دولت به بحث رفاه توجه کردیم باید درنظر داشته باشیم که رفاه پایدار از مسیر توسعه و اشتغال حاصل می شود.

وی در ادامه تأکید کرد: رفاه اجتماعی در کنار زندگی کرامت مندانه با ایجاد اشتغال دنبال می شود رئیس جمهور بارها در شوراهای مختلف دولت موضوع رفاه و اشتغال را در کنار هم دو موضوع مهم دولت قلمداد کرده اند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه شادابی و نشاط ایران در گرو موفقیت در فضای اشتغال است اظهار کرد: اکنون تمام سیاست ها در بحث اشتغال به سمت تقاضای نیروی کار بوده است اما آنچه مهم است این است که امروز توجه تنها نباید به سمت تقاضای نیروی کار باشد بلکه باید عرضه کار مورد بررسی قرار گیرد که دولت تدبیر این دو مورد را در کنار هم در دستور کار دارد.

دکتر ربیعی گفت: در راستای تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی و بسته سیاستی اجرایی توسعه اشتغال پایدار به دنبال افزایش فرصت های شغلی هستیم.

*اختصاص 7 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در 5 ماهه اول 93

وی از اختصاص 7 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در 5 ماهه اول سال 93 خبر داد و گفت: همچنین به منظور حمایت از تولید چند روز گذشته در دولت مصوب شد 300 میلیارد تومان از وجوه اداره شده به منظور یارانه تولید تخصیص داده شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تأکید براینکه از دیگر برنامه های دولت در بسته سیاستی اشتغال جلوگیری از تعطیلی بنگاه های نیمه فعال است گفت: یکی از مباحث مهمی که امسال در دستور کار داریم جهت گیری 50 درصدی تسهیلات به سمت تولید است تا بتوانیم از این طریق به رشد مطلوب اقتصادی و در نهایت بهبود وضعیت بیکاری دست یابیم.

دکتر ربیعی ادامه داد: تورم بیکاری نیروی تحصیل کرده یکی از مسائل مهمی است که با همکاری سازمان فنی و حرفه ای در دستور کار داریم. مهارت آموزی می تواند استراتژی خوبی برای آماده کردن نیروی تحصیلکرده بیکار به بازار کار باشد.

وی بیان کرد: برنامه های آموزشی سازمان فنی و حرفه ای برای توانمندسازی نیروی تحصیل کرده از موارد مهمی است که دنبال می کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه سیاست های اشتغال دولت در دو سطح کلان و خرد بررسی می شود گفت: راه اندازی عمومی تولید که منجر به رشد 7 درصدی در اقتصاد می شود از سیاست های اشتغالی در سطح کلان است و در سطح خرد ایجاد سالیانه 500هزار شغل در شورای عالی اشتغال تصویب شده است که برای تحقق این موضوع قصد داریم کاریابی ها را فعال و نیروی کار پس از شناسایی تفکیک و توسط سازمان آموزش فنی و حرفه ای آموزش مهارت دیده و سپس برای دریافت تسهیلات به صندوق مهر امام رضا(ع) معرفی می کنیم.

دکتر ربیعی افزود: بحث فرهنگ نیروی کار مسئله مهمی است که باید به صورت جدی دنبال شود قصد داریم سیاست اشتغالی از خانه تا کارخانه را به صورت تعاونی، پشتیبانی با مشارکت موثر کارآفرینان به صورت تخصصی و بین رشته ای آموزش تا فروش محصول دنبال کنیم.

*راه اندازی صندوق اشتغال در تمامی استان ها

وی از راه اندازی صندوق اشتغال در سراسر استان ها خبرداد و گفت: تقویت سازمان های کارآفرینی و ایجاد صندوق اشتغال از برنامه های مهم این وزارتخانه است تا بتوانیم ایجاد اشتغال پایدار را با اجرای عدالت آموزشی به ویژه اموزش های فنی و حرفه ای، جلب مشارکت کارآفرینان به منظور حفظ و ایجاد اشتغال دنبال می کنیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: ثبت 800 هزار بیمه شده جدید در آمار تأمین اجتماعی نشان دهنده علائم خروج از رکود است که از این میزان 300 هزار نفر برای اولین بیمه شده اند.

دکتر ربیعی خبر داد: از هفته دولت تا کنون 10 هزار نفر یارانه خود را برای حمایت از سازمان بهزیستی اهدا کرده اند که این مسئله حکایت از تلاش مردم برای رسیدن به رفاه عمومی دارد.

نخستین شهرک آموزشی تولیدی صنعت پوشاک در استان البرز گشایش یافت

نخستین شهرک آموزشی تولیدی صنعت پوشاک کشور روز سه شنبه در آیینی با حضورˈدکتر علی ربیعیˈ وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان اشتهارد استان البرز گشایش یافت.

شهرستان اشتهارد در 70 کیلومتری جنوب غربی کرج مرکز استان البرز قرار دارد.

شایان ذکر است در این سفر فشرده جمعی از مدیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر نیز حضور داشتند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 337
  • 4,142,511
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©