کاهش مهاجرت به شهرها از نتایج فراگیر شدن بیمه های اجتماعی در روستاها و مناطق عشایری است

کاهش مهاجرت به شهرها از نتایج فراگیر شدن بیمه های اجتماعی در روستاها و مناطق عشایری است

مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان وعشایراستان هرمزگان گفت: بسیاری از ساکنین مناطق روستایی و عشایری به امید داشتن رفاه و آسایش بیشترو تضمین تامین معاش آینده از طریق بهره مندی از مزایای بیمه های اجتماعی به شهرها مهاجرت کرده و با پذیرش مشاغلی فصلی،سخت و غیر تخصصی با حاشیه نشینی در حال گذران زندگی هستند که با فراهم بودن برخی از مزایای موجود در شهرها سرعت مهاجرت این گروه به سرعت کاهش خواهد یافت.


محمدعلی دشوارگر با این مطلب افزود: ترویج بیمه های اجتماعی را یکی خدمات دولت در راستای رفع نگرانی ساکنین روستاها و مناطق عشایری از تامین آتیه آنان است.

وی ادامه داد : با توجه به شرایطی که هم اکنون توسط دولت فراهم گردیده، جامعه ی روستایی و عشایر باید به منظور بهره مندی حداکثری از مزایا برنامه ریزی جدی داشته باشند.

دشوارگر تاکید کرد: باید تمرکز خدمات رسانی ها با اولویت به سمت روستاها باشد تا این قشر مولد که موتور محرک اقتصادی جامعه اند با دریافت خدمات مناسب برای ماندگاری در روستاها ترغیب و تشویق شوند.

وی با اشاره به اهداف صندوق گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر یکی از دستگاه هایی است که سعی دارد با فراگیر کردن خدمات بیمه اجتماعی ماندگاری روستاییان را در سکونت گاه آنان تثبیت کند ولی خدمت رسانی سایر ادارات وسازمان ها  نیز باید به جای شهر بر روستاها متمرکز باشد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر استان هرمزگان همچنین خاطرنشان کرد : استقبال مردم از صندوق نیازمند مشارکتی عمومی از سوی تمامی مسئولین در کنار کارگزاران است و اهمیت توسعه فراگیر و پیگیری تا رسیدن به پوشش کامل بیمه ای این طرح مهم، کمتراز پیگیری های توسعه خدمات بهداشتی ، عمرانی و رفاهی  در جامعه برای مسولین نخواهد بود و در این باره خواستار مساعدت و تلاش  همه جانبه مسئولان بویژه فرمانداران،بخشداران ،شوراها و دهیاران شد.

وی با بیان اینکه این صندوق با هدف پاسخگویی به نیاز جامعه ی کشاورزان،روستائیان و عشایردر تامین آسایش،آرامش و معاش خود و خانواده  هنگام بازنشستگی ،از کارافتادگی و فوت سرپرست خانوار تشکیل شده است و بیمه راهکاری برای توجه به عدالت و رفاه در جامعه است افزود: افراد می توانند در سن فعالیت خود را تحت پوشش این صندوق بیمه ای قرار داده تا ضمن حفظ کرامت انسانی و عزت نفس ، هزینه های زندگیشان در زمان بازنشستگی، از کار افتادگی یا فوت توسط بیمه تامین شود ،اما اغلب افراد جامعه تصور نمی کنند روزی به سن پیری رسیده،ممکن است ازکار افتاده شده و یا دچار اختلال در توانایی جسمی گردند.

وی ادامه داد: از این رو است که پرداخت رقمی ناچیز بعنوان حق بیمه در مقابل دریافت خدماتی عظیم در زمان فرا رسیدن مشکل آنچنان که باید آنان را برای انجام این امر مهم ترغیب نکرده و توجه چندانی به آینده و اهمیت بیمه های اجتماعی و عضویت در آنها نمی کنند.

دشوارگر در خاتمه با اشاره به اینکه در فقدان بیمه های اجتماعی ، فرد زمان رسیدن به سن بازنشستگی یا از کار افتادگی قادر به تامین هزینه های زندگی خود نمی باشد و دولت یا دیگران باید بار مالی هزینه های زندگی وی را تامین کنند گفت: این موضوع باعث شده امروز جمعیت کثیری از خانواده ها پس از فوت یا از کار افتادگی سرپرستشان در خواست داشته باشند تحت پوشش نهاد های حمایتی قرار گیرند در صورتی که می توانند با استفاده از مزایای بلند مدت بیمه های اجتماعی هزینه های زندگی خود را با حفظ کرامت انسانی و به صورت ماهانه دریافت کنند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©