وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛ توسعه بیمه اجتماعی روستائیان از سیاست های رفاهی دولت است

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی؛ توسعه بیمه اجتماعی روستائیان از سیاست های رفاهی دولت است

دکتر علی ربیعی گفت: توسعه بیمه اجتماعی روستائیان و بیمه سلامت روستائیان از مهمترین سیاست های رفاهی دولت است و در تلاش هستیم دفترچه روستایی با ارزشی را در اختیار جامعه روستائیان قراردهیم.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر، دکتر ربیعی در مراسم معارفه دکتر محمدرضا رستمی به عنوان مدیرعامل جدید این صندوق با بیان این مطلب افزود: گسترش بیمه های اجتماعی جزء اهداف ماست و در تلاشیم تمام افراد جامعه در سراسر کشور تحت پوشش بیمه های اجتماعی قرار گیرند و بهزیستی نیز دیگر متقاضی پشت دری نداشته باشد .

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید دولت یازدهم را با چهار مشخصه شناخت ، خاطرنشان کرد: هم اکنون انتقاداتی به دولت می شود و آن این است که قیمت خروج از رکود نباید منجر به تورم گردد ما در حال حاضر از رکود خارج شده ایم و البته دولت وارث کسری رشد 50 درصدی می باشد و تحولاتی که رخ می دهد نمی تواند به خوبی تاثیرات مثبت خود را نشان دهد.

وی ادامه داد: بر اساس آمار هم اکنون 295 هزار بیمه شده در شش ماهه اول سال داشته ایم که این ها نشان دهنده علائم تحرک در فضای کسب کار می باشد این موضوع می بایست لحاظ گردد و نباید با شواهد چشمی و غیر علمی در خصوص فعالیت های دولت در بخش ایجاد اشتغال قضاوت کرد.

وزیرتعاون،کار و رفاه اجتماعی سیاست خارجی را خصلت بارز دولت یازدهم دانست و افزود: پیشانی و برچسب این دولت برقراری رفاه اجتماعی و پایه ریزی سیاست های رفاهی است که در صدر گفتگوها قرار می گیرد، هم اکنون به طور عملی هفت و نیم میلیون نفر در حوزه بیمه سلامت ثبت نام کرده اند که به این تعداد دفترچه درمانی تحویل داده شده و بقیه متقاضیان در حال بررسی می باشند.

وی ادامه داد: سیاست رفاهی یکی از مباحث مهم بیمه های اجتماعی می باشد که در دست پیگیری است ما در بحث سیاست های رفاهی از فردا ارائه سبد دوم کالا را پیگیری می کنیم و در این خصوص از نظرات کارشناسان استفاده نموده ایم و تعداد افرادی که از سبد کالای اول استفاده نموده اند را از هفت و نیم میلیون نفر در مرحله دوم به نه و نیم میلیون نفر رسانده ایم.

ربیعی افزود: چهارمین سیاست ناگفته و ناشنیده دولت اخلاقی نمودن مباحث در سطح دولت و جامعه است، اخلاق مسئله مهمی در این دولت می باشد مبارزه با فساد در این دولت مد نظر است و اخلاقی رفتار نمودن ، آمار دروغ ندادن و عقلایی و درست رفتار کردن جزء لاینفک این دولت است.

باید سعی کنیم روستائیان و عشایر در مناطق روستایی و عشایری ماندگار باشند

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با تاکید براین مطلب که باید سعی کنیم روستائیان و عشایر در مناطق روستایی و عشایری ماندگار باشند گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر نیازمند اطلاع رسانی دقیق و کامل از طریق رادیو و تلویزیون می باشد و می بایست توزیع بروشورهای اطلاع رسانی در سراسر روستاهای کشور در دستور کار صندوق قرار گیرد.

وی افزود: همچنین قوانین و مقررات صندوق باید تسهیل گردد حتی در مواردی که می توانیم باید با پرداخت وام انگیزه لازم برای عضویت در صندوق را فراهم نماییم اینها بحث هایی است که می بایست مورد بررسی و کار کارشناسی انجام گیرد

وی همچنین ادامه داد: با توجه به آسیب شناسی انجام شده اولویت کار فرهنگ سازی می بایست در استان های سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی ، خراسان جنوبی ، کهکیلویه و بویراحمد ، هرمزگان و سایر استانها در دستور کار قرار گیرد.

ربیعی تاکید کرد: می بایست فعالیت دفاتر نمایندگی استانی صندوق توسعه و گسترش یابد و تعداد دفاتر نمایندگی استانی را از 28 دفتر به 31 دفتر افزایش دهیم و نیز همکاری برون سازمانی با اولویت وزارت جهادکشاورزی ، وزارت کشور ، سازمان گردشگری و صنایع دستی و صندوق مهر امام رضا (ع) در برنامه های کاری به منظور ترویج و فرهنگ سازی بیمه اجتماعی به وسیله امکانات و ابزارهای این دستگاه ها در دستور کار صندوق قرار گیرد.

دکتر رستمی می تواند در رشد صندوق تاثیر به سزایی داشته باشد

دکتر ربیعی با اشاره به این مطلب که دکتر رستمی رتیه اول دکترای دانشگاه تربیت مدرس می باشد گفت: اعتقاد دارم که ایشان با ابتکاراتی که دارند می توانند کمک اساسی به صندوق درخصوص رشد آمار بیمه شدگان و دارایی های صندوق داشته باشند

وی در خاتمه تاکید کرد: اعتقاد من این است که ما باید صدای امام (ره) باشیم و نباید محرومان و فقرا را از یاد ببریم بلکه باید به مبارزه با فقر اعتقاد داشته باشیم من معتقدم مقام معظم رهبری تابلویی از رشد اجتماعی که دیگران له شوند را نمی پذیرند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©