دو تکلیف عمده وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی چیست؟

دو تکلیف عمده وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی چیست؟

رضا کاظمی تکلیمی نایب رئیس هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر گفت: صندوق های بازنشستگی با دو مخاطره جدی اما قابل حل روبرو هستند.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر وی با بیان این مطلب در تشریح دو خطری که صندوق های بازنشستگی را تهدید می کند، گفت: مساله اول بلاتکلیفی در نحوه استفاده از وجوه سهم بیمه شده و کارفرما و مساله دوم نامعلومی بیمه پایه( همگانی) و بیمه مکمل (حسابهای انفرادی) است.

نایب رئیس هیئت مدیره صندوق که در جلسه مشترک هیئت امنای صندوق های بیمه ای و هیئت مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر سخن می گفت،افزود: خوشبختانه براساس تبصره 2 ماده 17 قانون ساختار نظام جامعه رفاه و تامین اجتماعی مصوب 9/3/1383 که به تائید شورای نگهبان هم رسیده است، کلیه مسئولیت ها و اختیارات صندوق ها در حوزه بیمه ای از وزرا و بالاترین مقام مسئول آن سلب و به وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی تفویض شده است که وزارت متبوع می تواند از این امکان قانونی بهره ببرد.

وی اظهار داشت: از سوی دیگر به منظور ایجاد ثبات، پایداری و تعادل بین منابع و مصارف صندوق های بازنشستگی که بین النسلی است، تعهدات بیمه ای صندوق در قبال مشترکین می بایست براساس قاعده عدالت و به تناسب میزان مشارکت و با تنظیم ورودی ها و خروجی ها براساس محاسبات بیمه ای باشد که باید برای اجرایی شدن این مهم راهبرد لازم اتخاذ شود.

رضا کاظمی تکلیمی خاطرنشان ساخت: دو تکلیف بزرگ وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی خروج از بنگاه داری و ورود به حوزه پول و سرمایه و همچنین مرزبندی میان حقوق بازنشستگی پایه با بیمه تکمیلی است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 267
  • 4,125,657
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©