خبرگزاری ایرنا/ استاندار اردبیل: بیمه روستایی نیازمند توجه و فرهنگ سازی است

خبرگزاری ایرنا/ استاندار اردبیل: بیمه روستایی نیازمند توجه و فرهنگ سازی است

استاندار اردبیل گفت: نهادینه کردن بیمه روستایی نیازمند توجه و فرهنگ سازی است.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی استانداری اردبیل ، مجید خدابخش در نشستی با مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستاییان و عشایر کشور افزود: بیمه اجتماعی روستاییان ابزاری است که می تواند از مهاجرت روستاییان کاسته و باعث مهاجرت معکوس نیز شود.

وی بیمه های اجتماعی را یکی از مهم ترین بخش ها برای حفظ عزت نفس افراد دانست و گفت: اگر فرهنگ بیمه در کشور به ویژه در استان اردبیل گسترش یابد نیاز به کمک های دولتی و غیر دولتی در مواقع بروز حوادث کمتر می شود.

وی اظهار کرد: باید دست به دست هم داده و تلاش کنیم در راستای بیمه محصولات کشاورزان ، روستاییان و عشایر مانند بیمه خودرو در جامعه نهادینه کنیم و خسارت وارده را به حداقل برسانیم .

استاندار اردبیل با اشاره به این که هدف اصلی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان کاهش خسارات و صدمات در جامعه است افزود: امروزه بیمه از جایگاه ویژه ای برخوردار است و امنیت و آرامش واقعی را برقرار می کند و در زندگی مردم و تقویت زیرساخت ها و توسعه فرهنگ بیمه نقش بسزایی دارد.

خدابخش گفت: باید فرصت شناس باشیم و در کنار خلق فرصت های تازه از تمام ظرفیت های موجود بیمه برای شکوفایی و توسعه استان با همکاری جدی فرمانداران ، بخشداران و دهیاران استفاده کنیم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر کشور نیز در این نشست با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی عمومی و توسعه بیمه روستایی گفت: بیمه روستایی موجب تامین آتیه روستاییان و محرومان جامعه و خانواده های آنها در این بخش و در نهایت موجب افزایش رفاه و امنیت روانی جامعه می شود.

محمدرضا رستمی بر لزوم حمایت استاندار اردبیل در زمینه توسعه بیمه روستایی در روستاهای استان و همکاری و مشارکت جدی فرمانداران ، بخشداران و دهیاران به منظور تشویق عمومی برای مشارکت در این زمینه تاکید کرد.

وی همچنین از آمادگی سرمایه گذاری در بخش های مختلف از جمله کشاورزی ، صنعت و گردشگری در استان خبرداد.

وی اظهار کرد: اردبیل در بین استان های کشور در رتبه نهم قرار گرفته و رشد بسیار قابل زیادی در زیر پوشش قراردادن بیمه روستایی داشته است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©