خبرگزاری فارس/ مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر: 5 هزار میلیارد تومان از اعتبارات صندوق بیمه روستایی در حال سرمایه گذاری است

خبرگزاری فارس/ مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر: 5 هزار میلیارد تومان از اعتبارات صندوق بیمه روستایی در حال سرمایه گذاری است

مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: 5 هزار میلیارد تومان از اعتبارات صندوق بیمه روستایی در حال سرمایه گذاری است. -


به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمدرضا رستمی پیش از ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه در اردبیل اظهار کرد: برنامه این است که جامعه هدف روستایی تحت پوشش بیمه را افزایش دهیم و در استان اردبیل نیز امیدواریم این آمار از 30 درصد به 80 درصد برسد.

وی با بیان اینکه این بیمه روستایی یک بیمه اختیاری است، گفت: کل جامعه هدف در کشور حدود 6 میلیون نفر است که از این تعداد یک میلیون و 200 هزار نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفته اند و در این زمینه نیاز داریم که مطبوعات و رسانه ها فرهنگ سازی کنند تا روستاییان برای ثبت نام در این بیمه تشویق شوند.

مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر یادآور شد: یکی از محورهای توسعه پایدار پوشش بیمه های اجتماعی است و جمع بندی ما این بوده که جامعه روستایی از نیازهای اولیه خود عبور کرده و ما باید برای سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال در روستاها کوشا باشیم.

رستمی اضافه کرد: در حال حاضر بیش از 5 هزار میلیارد تومان از اعتبارات این صندوق در حال سرمایه گذاری است که باید سرمایه گذاری هایی انجام بگیرد که کمترین ریسک و بازدهی بالا داشته باشد و عمده سرمایه گذاری در کشور در بخش های فولاد، پتروشیمی و صنعت ساختمان بوده است.

این مسئول ادامه داد: طبق تفاهمنامه ای که با کمیته امداد امام خمینی به امضا رسانده ایم روستاییان، کشاورزان و عشایری که مددجوی کمیته بوده اند تحت پوشش صندوق بیمه روستایی قرار می گیرند که تاکنون حدود 140 هزار نفر از این مددجویان تحت پوشش صندوق بیمه روستایی قرار گرفته اند.

مدیرعامل بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تصریح کرد: در کل کشور 30 هزار خانوار تحت پوشش این صندوق وجود دارد که سرپرست آنها فوت کرده است و از این تعداد حدود 21 هزار خانوار از مستمری و حقوق ماهیانه سرپرست خود بهره مند می شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، در این نشست مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل نیز در سخنانی بیان کرد: ماموریت این صندوق این است که بیمه روستایی گسترش یابد تا روستاییان و عشایر تحت پوشش این بیمه اجتماعی قرار گیرند که بازنشستگی، از کارافتادگی و پرداخت مستمری در صورت فوت سرپرست خانوار از مزایای این بیمه است.

رضا عبداللهی گفت: حدود 500 نفر خانواده مستمری بگیر که تحت پوشش صندوق بیمه روستایی هستند در استان اردبیل وجود دارد که خوشبختانه دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای برای توسعه روستاها دارد و این خود وظیفه سنگینی را بر عهده این نهاد گذاشته است.

وی عنوان کرد: یک سوم حق بیمه روستایی را خود روستاییان و دو سوم آن را دولت پرداخت می کند که حدود 130 هزار خانوار روستایی که مشمول این بیمه می شوند در استان اردبیل وجود دارند که فقط 36 هزار خانوار تا به امروز تحت پوشش قرار گرفته که حدود 30 درصد خانوار روستایی را شامل می شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل در پایان عنوان داشت: تفاهمنامه ای که امروز بین این صندوق و استانداری اردبیل امضا شد می تواند یک خیز بلند برای پوشش بیمه روستایی در استان اردبیل باشد.

 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,135
  • 3,867,848
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©