خبرگزاری مهر / رستمی: سالانه یک میلیون خانوار روستایی تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می گیرند

خبرگزاری مهر / رستمی: سالانه یک میلیون خانوار روستایی تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار می گیرند

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: در برنامه جدید این مجموعه سالانه یک میلیون خانوار روستایی و عشایر تحت پوشش بیمه اجتماعی قرار خواهند گرفت.


به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا رستمی ظهر یکشنبه در همایش نقش بیمه روستایی در توسعه پایدار تصریح کرد: توسعه اجتماعی باید با نگاهی به اقشار کم برخوردار باشد و در دیدگاه مدرن بیمه اجتماعی یکی از ابعاد مهم توسعه است.

وی با بیان اینکه پرداخت مستقیم و سیستم صدقه دهی منسوخ است، اضافه کرد: در جامعه سنتی افراد متکی به خانواده هستند اما در جامعه توسعه یافته فرد باید متکی به خود باشد و از تسهیلاتی مانند بیمه استفاده کند.

به گفته رستمی عقلانیت و دوراندیشی ایجاب می کند که افراد از بیمه استفاده کنند و بر همین اساس صندوق بیمه اجتماعی برنامه بیمه یک میلیون خانوار روستایی در سال را بر عهده  گرفته است.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه جامعه هدف فعلی پوشش بیمه اجتماعی شش میلیون خانوار است، ادامه داد: تاکنون یک میلیون ۲۰۰ هزار خانوار تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

وی با اذعان به اینکه میزان پرداختی دولت دو برابر  پرداختی شخص است، اضافه کرد: این مهم مزیتی بر بیمه تامین اجتماعی است و می تواند در ادامه به عنوان تکیه گاه مناسبی برای مستمری پیری، از کار افتادگی و فوت مورد توجه باشد.

رستمی تاکید دارد که اجرای برنامه پوشش خانوارها منابع مالی قابل توجهی را در اختیار صندوق قرار خواهد داد که در ادامه می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه صندوق به دنبال تقویت و توسعه شبکه کارگزاری خود است، اضافه کرد: عضویت در صندوق بر خلاف تامین اجتماعی اختیاری است و انتظار می رود فرهنگ سازی آن از طریق دهیاران در روستاها دنبال شود.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه هر کشاورز بالای ۱۸ سال می تواند عضو صندوق باشد، تصریح کرد: بعد از ۱۵ سال پرداخت بیمه فرد می تواند از مستمری خود استفاده کند.

رستمی برنامه دولت برای بیمه سلامت را قابل توجه خواند و افزود: امنیت غذایی و سلامت از دغدغه های صندوق است و با منابعی که دولت در اختیار صندوق قرار می دهد به مراتب بیش از تامین اجتماعی مزیت بیمه ایجاد شده است.

وی بخشی از برنامه های این صندوق را افزایش پوشش بیمه و سرمایه گذاری در استان اردبیل عنوان کرد و گفت: این استان در هر دو حوزه بیمه گری و سرمایه گذاری پتانسیل بالایی دارد.

رستمی با یادآوری تفاهم نامه این مجموعه با استانداری اردبیل، بیان داشت: طرح هایی مانند کشاورزی، معدن و گردشگری مستعد سرمایه گذاری است و انتظار می رود با افزایش بیمه گری سهم پوشش بیمه در این استان به ۸۰ درصد برسد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©