خبرگزاری مهر / رستمی: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان به دنبال سرمایه گذاری پربازده است

خبرگزاری مهر / رستمی: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان به دنبال سرمایه گذاری پربازده است

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تاکید کرد: این صندوق به دنبال سرمایه گذاری های پربازده در کشور است.


به گزارش خبرنگار مهر، محمد رضا رستمی بعد از ظهر یکشنبه در نشست مشترک با اصحاب رسانه تصریح کرد: در حال حاضر این صندوق در سه حوزه فولاد، پتروشیمی و ساختمان سرمایه گذاری کرده است.

وی افزود: متقاضی با پرداخت ماهانه یک میلیارد و ۲۰۰ هزار ریال تا پنج میلیارد ریال عضو صندوق می شود و در ادامه دولت دو برابر مبلغ پرداختی به صندوق واریز می کند.

به گفته رستمی این موضوع موجب شده منابع مالی قابل توجهی در اختیار صندوق قرار گیرد و موضوع سرمایه گذاری با منابع ایجادی در دستور کار باشد.

وی در واکنش  به سوالی در خصوص تشریح دلایل عدم استفاده مقبول از منابع صندوق برای آبادانی روستاها، تصریح کرد: در حال حاضر ۵۰ هزار میلیارد ریال در روستاها از طریق صندوق سرمایه گذاری شده است.

وی اضافه کرد: اینکه هزینه بیمه هر روستا برای عمران همان روستا صرف شود رعایت نشده است و علت انتخاب برخی فرصت های سرمایه گذاری به دلیل بازده بالای آن است.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر اعتقاد این مجموعه را سرمایه گذاری در فرصتی که بازده بالا داشته باشد عنوان کرد و گفت: حتی در استان اردبیل فرصت هایی از جمله معدن، شبکه های آبیاری کشاورزی و گردشگری بررسی خواهد شد.

رستمی از جمله اقدامات قابل توجه صندوق را افزایش جامعه هدف آن با حذف محدودیت سنی عضویت برشمرد و اضافه کرد: این موضوع موجب شده است که کشاورزی که حداقل ۱۸ سال دارد بتواند تحت پوشش بیمه قرار گیرد.

وی در واکنش به سوالی مبنی بر موازی کاری فعالیت این صندوق با تامین اجتماعی اضافه کرد: روابط ما با تامین اجتماعی حسنه است و به جز در موارد محدود موازی کاری نداریم.

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در اثبات اظهارات خود به تفاوت جامعه هدف این دو مجموعه اشاره کرد و بیان داشت: تاکید صندوق بیمه اجتماعی،  کشاورزان، عشایر و روستاییان است.

وی تصریح کرد: حتی در انتقال بیمه به تامین اجتماعی منع قانونی وجود ندارد و هر فرد بیمه شده به فراخور مبلغ پرداختی خود می تواند مستمری پیری، فوت و یا از کار افتادگی دریافت کند.

رستمی از جمله اقدامات جدید این صندوق را عقد تفاهم نامه با کمیته امداد برای پوشش افراد از کار افتاده برشمرد و اضافه کرد: با تفاهم نامه منعقده کمیته امداد سهم متقاضی را پرداخت می کند و تاکنون ۱۴ هزار نفر بر همین اساس تحت پوشش قرار گرفته اند.

به گفته مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر برنامه بعدی صندوق تفاهم نامه به بهزیستی است و ۳۷ هزار نفر بر این اساس شناسایی شده اند.

وی تاکید کرد: در نظر داریم حتی افرادی که توان پرداخت حق بیمه خود را ندارند از محل هدفمند سازی یارانه ها در بودجه اعتباری تعبیه شود تا بتوانیم تحت پوشش قرار دهیم.

وی اقدام دیگر را جلب همکاری بانک ها از جمله بانک کشاورزی عنوان کرد و افزود: در همکاری با بانک ها تسهیلاتی از محل منابع بانک به افراد تحت پوشش پرداخت می شود.

رستمی در پاسخ به چرایی موانع واگذاری کارگزاری ها به بخش خصوصی اضافه کرد: طبق قانون مانعی برای واگذاری نداریم اما تا به امروز تصور بر این بوده دهیاران ارتباط بهتری با جامعه هدف دارند.

وی با تاکید به ضرورت بررسی کارشناسی این مهم توسعه کارگزاری ها را از برنامه های این نهاد اجرایی برشمرد.

قوانین صندوق بیمه اجتماعی اصلاح می شود

در این جلسه همچنین مدیر کل امور مناطق، برنامه ریزی و نظارت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از جمله علمکردهای این صندوق را آسیب شناسی جایگاه صندوق در بیمه های اجتماعی عنوان کرد.

اکبر محمد زاده با تاکید به اینکه در برنامه های اول تا پنج توسعه جایگاه مطلوبی برای بیمه اجتماعی تعریف نشده بود، اضافه کرد: در نظر داریم این خلا در برنامه ششم رفع شود.

وی افزود: بر همین اساس آسیب شناسی لازم صورت گرفته است و توسعه شبکه های کارگزاری در کنار اعلام سهمیه تکلیفی به استان ها در برنامه ششم برجسته خواهد شد.

وی بخش دیگری از ضروریات را اصلاح برخی قوانین دانست و گفت: صندوق بیمه اجتماعی در نظر دارد با ایجاد زمینه توسعه پایدار از مهاجرت روستاها ممانعت کند.

مدیر کل امور مناطق، برنامه ریزی و نظارت صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تصریح کرد: در همین راستا ازخانواده های ۳۰ هزار بیمه شده متوفی، ۲۱ هزار خانوار از مزایای مستمری فوت استفاده می کنند.

محمد زاده پوشش مابقی را مستلزم طی روال اداری دانست و اضافه کرد: برای بازماندگان افراد فوتی که مهاجرت به شهرها داشته اند نیز استفاده از مستمری امکان پذیر شده است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 1,816
  • 4,129,080
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©