خبرگزاری ایرنا/ مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر :یک ششم جمعیت جامعه هدف بیمه هستند

خبرگزاری ایرنا/ مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر :یک ششم جمعیت جامعه هدف بیمه هستند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: یک ششم جمعیت جامعه هدف(کشاورزان، روستاییان و عشایر) زیر پوشش خدمات بیمه اجتماعی قرار دارند. به گزارش ایرنا، 'محمدرضا رستمی' روز شنبه در همایش 'گام های …


مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: یک ششم جمعیت جامعه هدف(کشاورزان، روستاییان و عشایر) زیر پوشش خدمات بیمه اجتماعی قرار دارند.
به گزارش ایرنا، 'محمدرضا رستمی' روز شنبه در همایش 'گام های مطمئن برای آینده ای مطمئن' که در بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: شش میلیون نفر از جمعیت روستایی، عشایر و کشاورزان شرایط عضویت در صندوق بیمه را دارند که از این جمعیت، یک میلیون و 200 هزار نفر زیر پوشش قرار گرفته اند.وی افزود: با توجه به برداشتن سقف سنی در پوشش گروه هدف و همچنین ارائه خدمات به کشاورزان ساکن در شهرها که در سال جاری اجرا شد، اقبال اقشار روستایی به عضویت در صندوق و بهره مندی از خدمات بیمه نسبت به مدت مشابه سال قبل، سه برابر افزایش یافته است.وی گفت: در سال جاری نیز طرح ارائه تسهیلات به کارگزاران و مستمری بگیران مصوب شد که بزودی این گروه از تسهیلات برخوردار خواهند شد.رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نیز دراین همایش گفت: 82 هزار خانوار در سطح این استان بهره بردار بخش کشاورزی وجود دارد.
'عبدالله یوسفی' افزود: با توجه به پدیده خشکسالی ، اکنون نخستین اولویت در این استان افزایش بهره وری از آب و خاک است.
وی گفت: بیش ار 60 میلیارد ریال اعتبار طی سال جاری برای اجرای طرح های نوین آبیاری در این استان اختصاص یافته است.
وی اظهار کرد: کشاورزان در اجرای طرح های آبیاری تحت فشار قطره ای و بارانی تنها 15 درصد هزینه را می پردازند و مابقی هزینه ها از طریق یارانه دولتی تامین می شود.
وی افزود: اکنون تنها حدود 11 درصد از مزارع و باغ های آبی این استان به شیوه های نوین آبیاری مجهز هستند.
یوسفی اظهار کرد: خراسان شمالی 344 هزار هکتار عرصه کشاورزی دارد که 146 هزار هکتار آن آبی است و تاکنون 16 هزار و 850 هکتار از این سطح زیر پوشش شیوه های نوین آبیاری رفته است.
وی گفت: از مجموع زمین های آبی این استان نیز در شرایط کنونی تنها 50 هزار هکتار استعداد لازم برای اجرای سامانه های نوین آبیاری قطره ای و بارانی را دارد.
وی افزود: با اجرای طرح های آبیاری نوین عملکرد آبیاری 50 درصد و میزان محصول تولیدی 30 درصد افزایش یافته و هزینه های آبیاری نیز تا 80 درصد کاهش می یابد.
خراسان شمالی 867 هزار نفر جمعیت دارد که 51.71 درصد آنان در شهرها و 48.83 درصد در مناطق روستایی سکونت دارند.
حدود پنج هزار خانوار از جمعیت خراسان شمالی مشتمل بر حدود 30 هزار نفر عشایر هستند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©