خبرگزاری شبستان/ تصویب مصوبه پرداخت تسهیلات به کارگزاران و مستمری بگیران/ عضویت بیش از یک میلیون نفر در صندوق

خبرگزاری شبستان/ تصویب مصوبه پرداخت تسهیلات به کارگزاران و مستمری بگیران/ عضویت بیش از یک میلیون نفر در صندوق

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور از عضویت بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در این صندوق خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ محمدرضا رستمی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی …


مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کشور از عضویت بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر در این صندوق خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ محمدرضا رستمی، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر امروز (24 آبان) در همایشی با عنوان «گام های مطمئن برای آینده ای مطمئن» در بجنورد، گفت: هم اکنون از جمعیت 6میلیون نفری مشمول این صندوق، بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر تحت پوشش این صندوق هستند.
وی افزود: این در حالی است که در سال 93 نسبت به مدت مشابه سال گذشته فعالیت های جذب و پوششی بیش از سه برابر بوده است.

وی از تصویت مصوبه پرداخت تسهیلات به کارگزاران و مستمری بگیران صندوق خبر داد و اظهار داشت: در گام اول این مصوبه، جامعه کارگزاران و مستمری بگیران مشمول این طرح می شوند.
رستمی، عدم آشنایی اقشار و جامعه هدف با مزایا و اهداف و کارکردهای صندوق را از جمله مسائل پیش روی صندوق دانست و بیان کرد: خوشبختانه نگاه دولت به صندوق متفاوت است و دو سوم حق بیمه هر فرد را پرداخت می کند.
وی از نیروی انسانی به عنوان عامل مهم در موفقیت صندوق یاد کرد و گفت: اگر کارگزاران توجیه و فعال نباشند؛ نمی توانیم جامعه هدف را تحت پوشش قرار دهیم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر دهه اول فعالیت های صندوق را دهه توسعه ساختاری دانست و گفت: در همین راستا دهه دوم باید دهه توسعه کیفی باشد.
وی با تاکید بر حل مشکلات کارگزاران و اصلاح و حل برخی قوانین و مقررات، خاطرنشان کرد: در همین رابطه در برنامه جدید، مجوز کارگزاری به کارگزاران حقیقی اعطا می شود تا از امنیت شغلی برخوردار شوند.
وی یادآور شد: همچنین در راستای گسترش جامعه هدف، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد نیز تحت پوشش این صندوق قرار می گیرند.دکتر قاسم جعفری، نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه و جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش با اظهار گلایه از خارج شدن سرمایه ها از استان توسط صنایع، گفت: این رویه جز ظلم برای استان ما نیست.
وی خواستار توجه هر چه بیشتر به ویژه به بخش کشاورزی با توجه به اولویت اول استان شد که مورد تاکید رهبری نیز بوده تا کشاورزان از  آینده خود مطمئن تر باشند.
دکتر جعفری از وزیر جهاد کشاورزی خواست برنامه ای تدبیر کند تا محصولات کشاورزی با قیمت تضمینی مناسب تر خریداری شده و نهاده های کشاورزی نیز در فرآیند کاشت و داشت و برداشت گران تمام نشود.
وی افزود: با حمایت از کشاورزان و نگهداشت آنها در روستاها، سرمایه آنان  در همان محل هزینه شده و عمران و آبادانی را به همراه خواهد داشت و از روستا به حاشیه نشینی در شهرها روی نمی آورند.
دکتر قربانی، مدیرکل دفتر امور روستایی استانداری خراسان شمالی نیز در این همایش یادآور شد: بر اساس برنامه می بایست 100درصد جامعه هدف تا پایان برنامه پنجم توسعه تحت پوشش این صندوق قرار گیرند.
وی از بیمه به عنوان صنعت های نوین در دنیا یاد کرد که باعث توانمندسازی اقشار در بخش های مختلف می شود.
قربانی، رشد بیش از هشت برابری عضویت جامعه هدف در صندوق استانی را نشان از کارکرد مطلوب و فرهنگ سازی درست دانست.
وی متذکر شد: با توجه به اینکه 30درصد جمعیت کشور را روستائیان تشکیل می دهند باید سهم آنها در بخش توسعه ملی مشخص شود.
قربانی، نبود یک ردیف ملی برای روستائیان و عشایر را از جمله مشکلات برشمرد که نیاز به توجه بیشتر دارد.
عبدالله یوسفی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی نیز در این همایش با اشاره به وجود 310 هزار هکتار اراضی کشاورزی و 82 هزار خانوار بهره بردار در استان، از قانون بیمه این قشر به عنوان یک سیاست حمایتی مطلوب یاد کرد.
وی این قانون را در حمایت از قشر روستایی و تولید کننده و اطمینان بخشی به جامعه هدف برای آینده ای مطمئن بسیار مثمر ثمر دانست.
یوسفی اولین اولویت برنامه ای استان را افزایش بهره وری در منابع آب و خاک در حوزه آبیاری تحت فشار دانست و گفت: تا کنون 17 هزار هکتار از اراضی استان تحت پوشش آبیاری تحت فشار قرار گرفته و 50 هزار هکتار نیز استعدادیابی شده است.
اسدی، مدیرعامل صندوق حمایت از کشاورزان، روستائیان و عشایر خراسان شمالی نیز در این همایش از کسب رتبه نخست کشوری در تعداد افراد تحت پوشش طی 6 ماهه اول امسال خبر داد.
وی پایین ترین میزان حق بیمه پرداختی توسط کشاورزان را 200 هزار تومان و سقف آن را 500 هزار تومان اعلام کرد.
وی تعداد افرادمستمری بگیر صندوق در استان را 314 نفر ذکر کرد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©