137هزار نفر درآذربایجان شرقی تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار گرفتند

137هزار نفر درآذربایجان شرقی تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار گرفتند

درآذربایجان شرقی به همت 96 کارگزاری فعال در سطح شهرستان های 21 گانه از میان حدود 270 هزار و 778 نفر مشمول ساکن در روستاها و ییلاق و قشلاقات استان و کشاورزان ساکن در شهرها تا امروز 137 هزار نفر واجدان شرایط به عضویت و زیرپوشش خدمات صندوق درآمده اند.


مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر آذربایجان شرقی اعلام کرد: 137 هزار نفر تحت پوشش این بیمه در سطح استان قرار گرفتند.
محمد نظری روز یکشنبه در نشست ستاد هماهنگی ترویج و توسعه بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر شهرستان بناب اظهار کرد: صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر براساس مصوبه تیرماه سال 84 هیئت وزیران برای تحقق اصل 29 قانون اساسی برخورداری از تامین اجتماعی را حقی عمومی و تکلیفی برعهده دولت می داند.

وی افزود: این قانون همچنین براساس سایر قوانین فرادستی، نظیر سند چشم انداز20 ساله نظام ، سیاست های کلی برنامه های توسعه ابلاغی رهبری معظم انقلاب ، قانون برنامه های چهارم و پنجم توسعه و قانون ساختار نظام جام رفاه و تامین اجتماعی تاسیس شد.

وی اظهار کرد: درآذربایجان شرقی به همت 96 کارگزاری فعال در سطح شهرستان های 21 گانه از میان حدود 270 هزار و 778 نفر مشمول ساکن در روستاها و ییلاق و قشلاقات استان و کشاورزان ساکن در شهرها تا امروز 137 هزار نفر واجدان شرایط به عضویت و زیرپوشش خدمات صندوق درآمده اند.

نظری گفت: این استان به لحاظ بیشترین تعداد جذب بیمه شده حائز رتبه برتری کشوری است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: عضویت در بیمه سلامت فقط برای بهره مندی از خدمات درمانی است و کشاورزان، روستاییان و عشایر استان برای بازنشستگی و استفاده از مستمری هایی همچون از کارافتادگی و فوت باید از طریق این صندوق اقدام به ثبت نام کنند.

وی با اشاره به ابلاغ کانون بیمه کشاورزان غیر ساکن در روستاها، اظهار کرد: پیش بینی می شود آن دسته از کشاورزانی که درشهرها ساکن بوده و درآمد آنها از کشاورزی، دامداری و باغداری تامین می شود، استقبال خوبی از این طرح کنند.

وی همچنین اضافه کرد: در قانون جدید بیمه سلامت و تامین اجتماعی تا پایان امسال روستائیان و عشایری و شهرهای زیر20 هزار نفر تمام افراد بالای 18 سال که به شغل کشاورزی و رانندگان بین شهری روستایی، مربیان مهدهای کودک ، مددجویان کمیته امداد امام و بهزیستی بیمه رایگان می شوند.

مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر آذربایجان شرقی گفت: صندوق بیمه تامین اجتماعی افرادی را که شغل اصلی آنان در شهر، کشاورزی است، بیمه می کند.

نظری تصریح کرد: تامین رفاه و تقویت بنیه اقتصادی خانواده ها مولد روستایی، عشایر و کشاورزان تلاشگر استان از طریق بسط و گسترش چتر بیمه اجتماعی در سایه حمایت های معنوی و تداوم همدلی و همراهی مسئولان خدوم ملی و محلی امیدوار بوده و گام بلندی برای تحقق شعار محوری سال 93 اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی و در راستای سیاست های عدالت محورانه دولت تدبیر و امید برداشت.

وی با اشاره به مزایای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی روستائیان اظهار کرد: مزایای پیری هر زن و مرد روستائی و عشایری که حداقل 65 سال سن و حداقل 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشد، می تواند از مزایای مستمری پیری استفاده کند و حقوق حداقل معادل دو سوم درآمد انتخاب شده ای که در همان سال حق بیمه از آن کسر شده است، دریافت کند.

نظری خاطرنشان کرد: بانک عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستاییان و عشایر بانک کشاورزی است و متقاضیان نباید به افراد و موسسات دیگر اعتماد کنند.

به گفته وی ارتقای کمی و کیفی کارگزاران این صندوق در دوهزار و 800 روستای استان آذربایجان شرقی در اولویت کاری قرار دارد.

محمد نظری همچنین گفت : طبق برنامه تا کنون باید 11 هزار و 780 نفر در شهرستان بناب عضو صندوق بیمه اجتماعی می شدند که متاسفانه هم اکنون سه هزار و 762 نفر عضو شده اند و این به معنای 32 درصد جمعیت مشمول شهرستان می باشد.

فرماندار شهرستان بناب هم در این جلسه از رتبه 18 شهرستان بناب در تعداد عضویت صندوق بیمه اجتماعی روستاییان ، کشاورزن و عشایر استان انتقاد کرد و گفت: این رتبه هرگز قابل قبول و راضی کننده نیست و دهیاران و کارگزاران روستایی باید با فرهنگ سازی و اطلاع رسانی بیشتر تا پیان امسال آمار اعضای این صندوق را به بیش از 50 درصد برسانند تا حرفی برای گفتن داشته باشیم.

ولی اله فرج الهی افزود: یکی از برنامه های دولت در سال های اخیر بیمه اجتماعی روستاییان ، کشاورزان و عشایر است که باید همه واجدان شرایط زیر چتر آن قرار بگیرند.

منبع:ایرنا

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 87
  • 4,142,261
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©