مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر همدان : امنیت و آرامش روستاییان با بیمه اجتماعی محقق می شود

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر همدان : امنیت و آرامش روستاییان با بیمه اجتماعی محقق می شود

با اجرایی شدن دو بخشنامه جدید کشاورزان شهری که در شهر سکونت داشته و کار آنها در روستا می باشد و حذف محدودیت سنی در صندوق ، موجب تحت پوشش قرار گرفتن 8000 خانوار روستایی و عشایری در شش ماهه نخست سال گردیده است.


مهدی سماواتی در گفتگو با خبرگزاری آریا اظهار داشت: با تصویب مجلس شورای اسلامی از سال 84  برای عضویت روستاییان و عشایر برای استفاده از مزایای بازنشستگی ، ازکارافتادگی شروع به فعالیت نموده است.
وی گفت: جامعه هدف صندوق دو گروه تقسیم می گردد، گروه اول روستاییان و عشایری که در مناطق روستایی و عشایری سکونت دارند  و گروه دوم کشاورزانی که در شهر زندگی می کنند و شغل اصلی آنها کشاورزی در روستا یا شغل های مرتبط با کشاورزی می باشد .
سماواتی افزود:اهداف دولت از ایجاد  صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر را می توان به تقویت بنیه اقتصادی خانوارهای روستایی ، جلوگیری از مهاجرت به شهرها ، امنیت و آرامش آینده روستاییان و عشایر و جلوگیری از مشکلات اجتماعی نام برد.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر همدان مزایای صندوق برای استفاده روستاییان و عشایر، بازنشستگی ، ازکارافتادگی ، مستمری بازماندگان و انتقال سوابق به سازمان های بیمه ای می باشد و سه مزیت ویژه برای تسریع در امور بیمه نمودن افراد روستایی و عشایری در صندوق قرار داده شده است که انگیزه افراد برای عضویت در صندوق و استفاده از مزایا  را بیشتر می نماید که می توان به 1. حق بیمه در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستاییان و عشایر به صورت سالانه می باشد و فرد بیمه شده سالانه یکبار حق بیمه پرداخت می نماید.2.حق بیمه پرداختی توسط فرد به انتخاب فرد و با میزان وسع مالی فرد مشخص و در آینده نسبت به حق بیمه پرداختی حقوق ماهانه دریافت می نماید.3. حق بیمه پرداختی در صندوق 15 درصد می باشد که 10 درصد را دولت و 5 درصد توسط فرد واریز می گردد یعنی به ازای حق بیمه پرداختی توسط فرد ، 2 برابر حق بیمه توسط دولت به عنوان یارانه دولتی پرداخت می گردد و فقط شامل بیمه شدگان صندوق می باشد.
وی گفت:کارگزاران  صندوق جهت رفاه حال روستاییان در دهستان ها ایجاد گردیده که وظیفه ثبت نام ، تمدید ، تشکیل پرونده افراد را بر عهده دارند. 80 کارگزارای که  از نوع دهیاری ها و شرکت های تعاونی تولید و روستایی می باشند مشغول به فعالیت بوده و در سال جاری صندوق استان به دنبال تقویت کارگزاران و اضافه نمودن کارگزاران برای اطلاع رسانی منظم و دقیق از اهداف صندوق می باشد. هر فرد برای عضویت در صندوق  با مراجعه به کارگزاران ،دهیاری ها و بخشداری ها و همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی  در سامانه الکترونیکی صندوق ثبت نام کرده و از مزایای صندوق درآینده و یارانه دولتی که درنظر گرفته شده است استفاده می نماید.
سماواتی خاطر نشان کرد:در سال 93 ستاد توسعه بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان تشکیل گردیده است که در حدود 24 ستاد از ابتدای سال در تمامی شهرستان ها به ریاست فرماندار محترم شهرستان برگزار و نتایج مطلوبی داشته است. اعضای حاضر در ستاد فرماندار ، بخشداران ، مسئولین محترم جهاد کشاورزی ، خدمات درمانی  ،آموزش و پرورش ، شورای بخش ، شورای شهر حضور داشته اند.
وی افزود:با اجرایی شدن دو بخشنامه جدید کشاورزان شهری که در شهر سکونت داشته و کار آنها در روستا می باشد و حذف محدودیت سنی  در صندوق ، موجب تحت پوشش قرار گرفتن 8000 خانوار روستایی و عشایری در شش ماهه نخست سال گردیده است.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر همدان گفت:با اجرای طرح تحول سلامت توسط دولت در اردیبهشت ماه تغییرات بسیار زیادی در درمان روستاییان اتفاق افتاد که موجب استقبال بیشتر کشاورزان شهری ، روستاییان و عشایر برای عضویت در صندوق بیمه کشاورزان ، روستاییان و عشایر گردیده است.
وی در پایان یادآور شد:صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با سازمان های بهزیستی(ثبت نام زنان سرپرست خانوار) ، کمیته امداد امام (ره) ، نظام مهندسی و منابع طبیعی ، حمل و نقل ( ثبت نام رانندگان برون شهری در شهرهای زیر بیست هزارنفر ، روستاها و شارژ کارت هوشمند)، تعاون روستایی(کشاورزان ساکن شهر) داراب تفاهم نامه می باشد و تمامی اعضای سازمان های نامبرده می توانند با مراجعه به کارگزاری ها به عضویت صندوق درآمده و از مزایا صندوق و یارانه دولتی بهره مند گردند.

منبع : خبرگزاری آریا

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,311
  • 3,874,612
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©