علیرضا اسدی: یک پنجم خانوارهای عشایری خراسان شمالی بیمه اجتماعی هستند

علیرضا اسدی: یک پنجم خانوارهای عشایری خراسان شمالی بیمه اجتماعی هستند

با توجه به وضعیت درآمد روستاییان و عشایر، سطح درآمد این اقشار به هشت سطح درآمدی از ماهانه دو میلیون تا پنج میلیون ریال تقسیم شده که کمترین سهم بیمه شده یک میلیون و 200 هزار ریال و بیشترین آن سه میلیون ریال است.


مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: هم اکنون یک پنجم خانوار های عشایری این استان زیر پوشش بیمه اجتماعی قرار گرفته اند.

'علیرضا اسدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: از مجموع پنج هزار خانوار عشایری این استان 932 خانوار خود را بیمه کرده اند.

وی خواستار اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در بین خانوار های روستایی و بخصوص عشایری این استان شد و گفت: این امر توجه رسانه ها و سایر مسوولان مربوط را می طلبد.

وی افزود: با توجه به اینکه خانوارهای عشایری این استان دامپرور هستند و پدیده خشکسالی، کمبود و گرانی علوفه و حوادث غیرمترقبه در این استان آنان را تهدید می کند ضرورت بیمه بیشتر احساس می شود.

وی گفت: کهولت سن، از دست دادن یا از کارافتادگی سرپرست خانوار نیز اهمیت بیمه خانوارها و بخصوص اقشار آسیب پذیر را بیشتر می رساند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی گفت: هم اکنون 32 هزار و 398 خانوار شامل 84 هزار نفر از کشاورزان، عشایر و روستاییان این استان زیر پوشش بیمه اجتماعی هستند.

اسدی افزود: از مجموع خانوارهای زیر پوشش 26 هزار و 763 خانوار روستایی و هزار و 626 خانوار کشاورز ساکن در شهر و مابقی نیز عشایر هستند.

اسدی اظهار کرد: استان خراسان شمالی در زیر پوشش بردن گروه هدف در سال جاری رتبه اول را در کشور به خود اختصاص داده است.

وی از تمامی روستاییان و عشایر خراسان شمالی خواست تا خود را بیمه تامین اجتماعی کرده و از مزایای عضویت در صندوق استفاده کنند تا همانند کارمندان بعد از بازنشستگی نیز حقوق بگیرند.

وی افزود: در سال جاری شش هزار و 959 خانوار تاکنون خود را بیمه کرده اند که اقبال اقشار روستایی به استفاده از پوشش بیمه ای این صندوق نسبت به مدت مشابه پارسال هفت برابر افزایش یافت.

وی اظهار کرد: طرح مصوب بازنشسته کردن کسانی که در سن بازنشستگی بوده و هنوز حق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر پرداخت می کنند در شورای نگهبان در دست بررسی است.

وی گفت: زمزمه اجرایی شدن این طرح نیز باعث استقبال گروه هدف از بیمه شده است.

وی افزود: برداشت سقف سنی و همچنین بیمه کردن کشاورزان ساکن در شهر نیز دلیل افزایش قشر روستایی به خدمات بیمه ای بوده است.

این مسوول گفت: با توجه به آمار 122 هزار خانوار با جمعیت 426 هزار نفر از جمعیت این استان مشمول بیمه اجتماعی هستند.

وی اظهار کرد: حق بیمه در این صندوق معادل 15 درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که پنج درصد آن را بیمه شده و 10 درصد دیگر را دولت می پردازد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی با بیان اینکه بیمه شدگان حق بیمه خود را سالانه می پردازند، گفت: میزان مستمری ماهانه بیشترین معادل سطح درآمدی انتخابی بیمه شده و کمترین آن دوسوم آن است.

اسدی اظهار کرد: با توجه به وضعیت درآمد روستاییان و عشایر، سطح درآمد این اقشار به هشت سطح درآمدی از ماهانه دو میلیون تا پنج میلیون ریال تقسیم شده که کمترین سهم بیمه شده یک میلیون و 200 هزار ریال و بیشترین آن سه میلیون ریال است.

خراسان شمالی 867 هزار نفر جمعیت دارد که 51.71 درصد آنان در شهرها و 48.83 درصد در مناطق روستایی سکونت دارند.

حدود پنج هزار خانوار از جمعیت خراسان شمالی مشتمل بر حدود 30 هزار نفر نیز عشایر هستند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,364
  • 3,868,077
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©