پوشش صددرصدی 29 روستای استان خراسان رضوی تا پایان سال

پوشش صددرصدی 29 روستای استان خراسان رضوی تا پایان سال

با برنامه ریزی صورت گرفته و هماهنگی با کارگزاران پوشش صددرصدی 29 روستای پایلوت طرح تا پایان سال در دستور کار قرار دارد.


محمود کاظمی مدیر دفتر صندوق خراسان رضوی گفت : با برنامه ریزی صورت گرفته و هماهنگی با کارگزاران پوشش صددرصدی 29 روستای پایلوت طرح تا پایان سال در دستور کار قرار دارد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر با حضور استاندار خراسان رضوی سند توسعه ی پایدار روستاهای استان بررسی و تصویب شد.
علیرضا رشیدیان، در جلسه ی ستاد هماهنگی توسعه ی پایدار روستایی استان با بیان اینکه طبق ماده ی 194برنامه  پنجم توسعه  کشور، هیات دولت آیین نامه اجرایی توسعه روستایی را مصوب و مسوولیت اجرایی این آیین نامه را به استانداری ها واگذار کرده است، گفت: در همین راستا ستادی در استان تشکیل شده و تدوین سند فوق از جمله مهمترین اقدامات و نوآوری ها در این زمینه می باشد.
وی از انتخاب 29 روستا در شهرستان های استان به عنوان پایلوت جهت اجرای این طرح با هدف حرکت به سمت توسعه پایدار روستایی خبر داد.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر پرهیز از اقدامات جزیره ای و نگاه بین بخشی در این حوزه، اتخاذ رویکرد توسعه درون زا و برون نگر جهت توسعه همه جانبه و متوازن مناطق روستایی را ضروری دانست.
وی با اشاره به این که با توسعه پایدار روستاها می توان از مهاجرت به شهرها و گسترش معضل حاشیه نشینی پیشگیری به عمل آورد، اظهار داشت: این مهم فراتر از مطالعات آکادمیک، بلکه به عنوان یک نیاز همواره باید مورد توجه قرارداشته باشد.
رشیدیان توسعه ی تکنولوژی های نوین در روستاها را ضروری دانست و گفت: استفاده از ظرفیت جوانان تحصیل کرده و نخبه روستایی و همچنین آموزش دهیاران زمینه ارتقای فرهنگی روستاها را ایجاد می کند.
وی خواستار تهیه سند توسعه روستایی در روستاهای بالای 50 خانوار منطبق باطرح های موجود شد و خاطرنشان کرد: در تدوین این اسناد نگاه ما نباید صرفا معطوف به رساندن خدمات زیربنایی به آن ها باشد، بلکه باید برای استفاده از ظرفیت های موجود تلاش و برنامه ریزی شود.
لازم به ذکر است صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستائیان و عشایر خراسان رضوی عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی ستاد توسعه پایدار روستائی استان بوده و پوشش صد در صدی بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر استان در این ستاد  هدف گذاری شده است . 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©