مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر؛ حذف تاییدیه ها برای عضویت در دستور کار صندوق قرار دارد

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر؛ حذف تاییدیه ها برای عضویت در دستور کار صندوق قرار دارد

یکی از مزیت های این صندوق نسبت به سایر صندوقها حمایت های ویژه دولت از جمله پرداخت دو برابر حق بیمه پرداختی فرد به حساب صندوق توسط دولت است که نشان از جهت گیری دولت برای حمایت از قشر کشاورز ، روستائی و عشایر دارد.


دکتر محمد رضا رستمی گفت: حذف تأییدیه ها برای عضویت در صندوق از جمله تأییدیه شورای اسلامی روستاها و معرفینامه جهاد کشاورزی در جلسات کارشناسی در دست بررسی بوده و مقرر است  اقرار خود فرد بجای تأییدهای کتبی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر رستمی در همایش دهیاران ،بخشداران و مدیران عامل شرکتهای تعاونی دهیاریهای استان اصفهان که با حضور رضوی معاون مناطق محروم رئیس جمهور و دکتر زرگرپور استاندار اصفهان همراه بود با بیان این مطلب افزود: یکی از مزیت های این صندوق نسبت به سایر صندوقها حمایت های ویژه دولت از جمله پرداخت دو برابر حق بیمه پرداختی فرد به حساب صندوق توسط دولت است که نشان از جهت گیری دولت برای حمایت از قشر کشاورز ، روستائی و عشایر دارد.

وی در ادامه به مزایای صندوق که شامل مستمری پیری ، ازکارافتادگی کلی و مستمری بازماندگان تحت تکفل بیمه شده متوفی می باشد اشاره نمود و خاطرنشان کرد: سوق دادن پوشش ها و حمایت های اجتماعی از سمت دیدگاه صدقه ای، پرداخت مستقیم و اعانه به سمت پوشش های بیمه ای از برنامه های دولت تدبیر و امید ، خصوصاً وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی است .

دکتر رستمی ضمن اشاره به اینکه تا به حال یک میلیون و 250 هزار نفر تحت پوشش این صندوق قرار گرفته اند که سهم استان اصفهان با جمعیت روستایی 210 هزار خانوار بالغ بر 57 هزار خانوار بیمه شده است،گفت: که با توجه به ظرفیت های موجود در استان و به منظور ارتقاء رتبه استان در کشور ،  فعالیت بیشتر ، همکاری و توجه حوزه مدیریت روستایی و سایر دستگاهها را می طلبد . آمادگی صندوق به واگذاری کارگزاری به اشخاص حقیقی از موضوعات مطرح شده دیگر توسط مدیرعامل صندوق بود که به منظور ایجاد انگیزه بیشتر مادی و معنوی در میان کارگزاران صندوق انجام خواهد شد .  

شایان ذکر است پس از اتمام همایش مدیر عامل صندوق به منظور بازدید از پروژه عمرانی و ساختمانی شیخ مفید به محل پروژه مراجعه و توسط سرپرست استان و کارشناس عمرانی استان گزارش عملکرد پروژه از ابتدا تاکنون ارائه شد .

همچنین در ادامه به منظور شرکت در جلسه مشترک با کارگزاران منتخب استان از 24 شهرستان در محل دفتر استان حضور یافته و با کارگزاران به تبادل نظر پرداخته و در پایان جلسه از پنج نفر از کارگزاران برتر استان تجلیل شد .

در خاتمه این سفر یک روزه مدیرعامل صندوق با مهندس طرفه معاون عمرانی و بهمنی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراها نیز دیدار داشت و ضمن تقدیر و تشکر از حوزه معاونت عمرانی استانداری ، توجه بیشتر مسئولین استانی و شهرستانی خصوصاً حوزه مربوط به مدیریت روستایی را خواستار شد .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 546
  • 3,871,847
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©