آغاز طرح خانه به خانه بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قزوین

آغاز طرح خانه به خانه بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قزوین

طرح خانه به خانه بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قزوین آغاز شد


سعید رضایی گفت: پس از اجرای موفق طرح میز خدمت بیمه روستاییان و عشایر(مخبر) که از مهرماه سال گذشته و با هماهنگی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان قزوین و اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری قزوین آغاز شد، در گام بعدی طرح خانه به خانه بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر در دستور کار صندوق استان قزوین قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: در مرحله اول این طرح، 150 روستای بالای 400 خانوار جمعیت تحت پوشش قرار گرفته است و مرحله دوم آن نیز در روستاهای بالای 200 خانوار جمعیت اجرا خواهد شد.

رضایی ادامه داد: در این طرح علاوه بر حضور کارشناس و کارگزار صندوق استان در محل روستاهای بالای 400 خانوار، فرم های ثبت نام و نام نویسی با همراهی شورای اسلامی روستا و نیز دهیار روستای مورد نظر در اختیار خانوارهای ساکن در روستا قرار داده خواهد شد.

وی گفت: در راستای اجرای اصل 29 قانون اساسی و برخورداری تمام اقشار از بیمه اجتماعی، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر از سال 84 تاکنون کار خود را آغاز کرده است.

رضایی خاطرنشان کرد: حق بیمه در این صندوق 15درصد است که پنج درصد توسط سرپرست خانوار(بیمه شده) و 10 درصد باقیمانده توسط دولت به عنوان کارفرما پرداخت می شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان قزوین افزود: تاکنون بالغ بر 22 هزار خانوار از جمع 55 هزار خانوار مشمول روستایی این طرح، از پوشش مزایای بازنشستگی، از کار افتادگی و فوت بهره مند شده اند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان قزوین از آغاز اجرای طرح خانه به خانه بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر استان خبر داد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 267
  • 4,125,657
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©