خبرگزاری مهر: ردیف مستمری مادام العمر دانش آموزان شین آبادی در لایحه بودجه ۹۴

خبرگزاری مهر: ردیف مستمری مادام العمر دانش آموزان شین آبادی در لایحه بودجه ۹۴

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر از اختصاص ردیف ویژه در بودجه سال ۹۴ برای پرداخت مستمری به دانش آموزان حادثه دیده شین آباد خبر داد و گفت: اعتبار مورد نیاز باید به تصویب مجلس برسد. دکتر محمدرضا رستمی در …


مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر از اختصاص ردیف ویژه در بودجه سال ۹۴ برای پرداخت مستمری به دانش آموزان حادثه دیده شین آباد خبر داد و گفت: اعتبار مورد نیاز باید به تصویب مجلس برسد.

دکتر محمدرضا رستمی در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: در صورت تصویب پیشنهاد دولت توسط مجلس ، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان وعشایر  از فروردین ماه سال آینده  بصورت مادام العمر به ۲۹ نفر از دانش آموزان حادثه دیده شین آبادی مستمری پرداخت خواهد کرد.

وی افزود: دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی و دکتر علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی طبق قولی که داده بودند پیگیر اختصاص این ردیف بودجه بودند و آن را به  این مرحله رسانده اند.

رستمی با بیان اینکه میزان مبلغ مستمری بر اساس میانگین سطوح درآمدی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر است، گفت: مجلس هر چه میزان اعتبار را افزایش دهد می‌توان مستمری بیشتری پرداخت کرد. البته این مجموعه یک صندوق بیمه ای و بازنشستگی است و پرداخت مستمری بر اساس محاسبات بیمه ای با لحاظ شرایط استمرار و دوام در پرداخت ها صورت می گیرد.

وی افزود: در سال ۱۳۸۵ هم حادثه مشابه ای در روستای درودزن استان فارس رخ داد که هشت دانش آموز یک دبستان دچار حادثه شدند. این هشت دانش آموز حادثه دیده هم اکنون از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر حقوق مستمری دریافت می کنند. در صورت تصویب ردیف بودجه در مجلس، دانش آموزان شین آبادی هم مانند دانش آموزان درودزن از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مستمری دریافت می کنند.

آتش سوزی در مدرسه دخترانه روستای شین آباد از توابع شهرستان پیرانشهر استان آذربایجان غربی در ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۱ به دلیل نقص تجهیزات گرمایشی در یک مدرسه منجر به سوختگی ۲۹ دانش آموز شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,158
  • 4,191,039
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©