آخرین اخبار در خصوص طرح بازنشستگی پیش از موعد

آخرین اخبار در خصوص طرح بازنشستگی پیش از موعد

طرح بازنشستگی پیش از موعد کشاورزان،روستائیان و عشایر در صورتی اجرایی خواهد شد که در پس از بازنگری و اصلاحات در مجلس به تصویب نمایندگان برسد.


در صورتی که طرح بازنشستگی پیش از موعد کشاورزان،روستائیان و عشایر پس از بررسی و تصویب در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در صحن علنی بررسی و تصویب و در شورای نگهبان نیز مصوب شود ، پس از ابلاغ قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر با توجه به سوالات فراوان مخاطبین سایت و نیز بیمه شدگان این صندوق در خصوص طرح بازنشستگی پیش از موعد گفتگویی را با نصراله ترابی مشاور امور مجلس صندوق و نماینده مردم شهرکرد در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی در این خصوص انجام دادیم.

براساس گفته های ترابی این طرح پس از اینکه در پایان تیرماه سالجاری از طرف شورای نگهبان رد شد، مجددا به کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ارجاع داده شد و در حال حاضر مراحل بررسی را پشت سر می گذارد و تا این طرح مورد تصویب کمیسیون قرار نگیرد، در صحن علنی مجلس بررسی نخواهد شد.

وی همچنین تاکید کرد که این طرح در صورت تصویب کمیسیون بهداشت و درمان و نیز صحن علنی مجلس به شورای نگهبان ارسال شده و در صورت اقناع شورای نگهبان و تصویب آن اجرایی خواهد شد.

لازم به ذکر است یک فوریت این طرح در جلسه علنی مجلس در تاریخ 28 بهمن ماه سال گذشته به تصویب رسیده بود و در 31 فروردین ماه سالجاری در جلسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس رد شد.

این طرح در اجرای ماده 147 آئین نامه داخلی با تقاضای بیش از پانزده نفر از طراحان مجددا در دستور کار مجلس قرار گرفت و روز چهارشنبه چهارم تیرماه سالجاری گزارش کمیسیون بهداشت و درمان در مورد رد این طرح در صحن علنی مجلس شورای اسلامی خوانده شد و پس از بررسی های صورت گرفته در تاریخ 18 تیرماه سالجاری با اصلاحاتی جزئی با رای قاطع نمایندگان به تصویب رسید.

طرح بازنشستگی پیش از موعد پس از تصویب مجلس در اواخر تیرماه سالجاری توسط شورای نگهبان به دلیل داشتن بارمالی و عدم در نظر گرفتن محل تامین آن رد شد و برای بررسی بیشتر و اصلاحات وهمچنین تامین منابع مالی مجددا به مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان عودت داده شد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 2,450
  • 4,191,331
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©