صنعت بیمه: تدوین 'بسته بیمه اجتماعی' برای آینده مردم

صنعت بیمه: تدوین 'بسته بیمه اجتماعی' برای آینده مردم

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه  به نقل از ایرنا، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با تاکید بر اینکه ایجاد امنیت روانی و تضمین زندگی بهتر در آینده برای آحاد جامعه به ویژه روستائیان و عشایر از …


به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه  به نقل از ایرنا، مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با تاکید بر اینکه ایجاد امنیت روانی و تضمین زندگی بهتر در آینده برای آحاد جامعه به ویژه روستائیان و عشایر از اولویت های دولت است، گفت: پس از گسترش بیمه درمان، حالا نوبت به بیمه اجتماعی است.

محمدرضا رستمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: در حال حاضر تنها یک میلیون و 250 هزار نفر عضو صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر هستند که بنا به بررسی های صورت گرفته، بیش از شش میلیون خانواده واجد شرایط دریافت خدمات بیمه اجتماعی هستند.

وی تصریح کرد: بیمه اجتماعی تضمین کننده زندگی فرد و خانواده وی در آینده است، افراد با قدرت خریدهای متفاوت باید بتوانند از این حق برخوردار باشند تا به دور از سیاست های صدقه ای یک زندگی همراه با عزت و کرامت داشته باشند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، اظهار داشت: بخش های مختلف وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با نظارت وزیر کاردر حال تدوین 'بسته بیمه اجتماعی' هستند تا همه مردم برای آینده خود پس انداز مطمئنی داشته باشند.

رستمی اعتقاد دارد: با موفقیت های اخیر دولت در اعطای هشت میلیون دفترچه بیمه درمانی می توانیم در گام بعدی 'بیمه اجتماعی' را فراگیر کنیم و این صندوق آمادگی لازم را برای گسترش آن دارد.

وی افزود: البته این ماموریتی است که وزیر کار به صندوق محول کرده و تاکید دارد که بیمه اجتماعی باید فراگیر شود.

یادآور می شود، سقف بیمه شدن که برای زنان 60و برای مردان 65 سال تعیین شده بود در دولت یازدهم برای روستائیان و عشایر برداشته شد. همچنین در دولت تدبیر و امید در نظر گرفته شد حتی روستائیانی که ساکن روستا نیستند تحت پوشش بیمه کشاورزان و عشایر قرار گیرند.

رستمی در پایان گفت: هشت رده برای پرداخت بیمه روستائیان و عشایر در نظر گرفته شده است که در صورت انتخاب هر رده توسط روستائیان و عشایر دولت نیز بخشی از آن را پرداخت می کند. کف حق بیمه پرداختی 120 هزار تومان و سقف آن 300هزار تومان به شکل سالانه است.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 267
  • 4,125,657
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©