ایرنا: دانش آموزان حادثه شین آباد مستمری دائمی ازدولت می گیرند

ایرنا: دانش آموزان حادثه شین آباد مستمری دائمی ازدولت می گیرند

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر کشور از پوشش مستمری برای 29دانش آموز حادثه آتش سوزی دبستان روستای شین آباد استان آذربایجان غربی خبرداد.


به گزارش ایرنا، 'محمد رضا رستمی' روز شنبه در جمع خبرنگاران چهارمحال وبختیاری اظهارداشت: بنا به درخواست مسئولان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر کشور، دولت در ردیف بودجه سال 94 این صندوق 80میلیارد ریال اعتبار برای تحقق این منظور اختصاص داد.

وی بیان داشت: با اختصاص این اعتبار دانش آموزان روستای شین آباد زیرپوشش بیمه اجتماعی روستاییان قرارگرفته و بصورت مادام العمر از مزایای مستمری این اعتبار بهره مند می شوند.

به گزارش ایرنا، آتش سوزی ناشی از نقص تجهیزات گرمایشی در روز چهارشنبه، ۱۵ آذر سال 91 در روستای شین اباد باعث سوختگی شدید ۲۹ دانش آموز دختر شد که دو نفراز آن ها براثر شدت جراحات واردە جان خود را ازدست دادند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان وعشایر کشور در ادامه فراگیر شدن طرح پوشش بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان واعطای مجوز به کارگزاران بخش خصوصی برای زیرپوشش قرار دادن افراد حقیقی در صندوق بیمه اجتماعی را از برنامه های دولت برای حمایت ازاقشار کم درآمد عنوان کرد .

رستمی ادامه داد: براین اساس افراد حقیقی که فاقد بیمه اجتماعی وشغل وحرفه خاصی هستند می توانند با پرداخت هزینه بیمه به صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر عضو این صندوق شده و ازمزایای مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت بهره مند شوند .

وی بیان داشت: در ازای حق بیمه ای که اعضای این صندوق پرداخت می کنند دولت دو برابر این مبلغ را برای بازنشستگی، ازکارافتادگی وفوت آنان به ردیف بودجه صندوق اختصاص می دهد.

رستمی با بیان اینکه بهره مندی از مزایای بیمه تامین اجتماعی درگرواشتغال به حرفه ای مشخص است ادامه داد:صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان وعشایر کشوراین امکان رابرای افرادی که فاقد شغل وحرفه خاصی هستند فراهم کرده که با عضویت درصندوق از مزایای یک بیمه اجتماعی بهره مند شوند .

وی در ادامه با بیان حذف شرایط سنی اعضای این صندوق اظهار داشت: در گذشته برای عضویت دراین صندوق محدودیت سنی وجود داشت اما اکنون تمامی روستاییان،عشایر وحتی کشاورزان غیرساکن روستاها که بالای 18 سال سن داشته باشند می توانند عضو صندوق شوند.

به گزارش ایرنا، در سال های گذشته کف و سقف سنی برای بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر مردان 18 تا 55 سال و برای زنان 18 تا 50 سال بوده که با مصوبه مجلس در اردیبهشت ماه امسال سقف سنی برداشته شد و متقاضیان بیمه اجتماعی با بیش از 18 سال سن می توانند عضو این صندوق شوند.

به گفته رستمی تاکنون یک میلیون و 250 هزارنفر عضو صندوق بیمه اجتماعی روستاییان، کشاورزان و عشایر کشور شده اند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,356
  • 3,874,657
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©