نماینده شهرستان های یزد و اشکذر؛ دولت باید از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر حمایت ویژه ای داشته باشد

نماینده شهرستان های یزد و اشکذر؛ دولت باید از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر حمایت ویژه ای داشته باشد

دولت باید از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر حمایت ویژه ای کند تا این صندوق بتواند پاسخگوی مردم در آینده باشد .


محمد صالح جوکار نماینده مردم شهرستان های یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی گفت: درخصوص طرح بازنشستگی پیش از موعد ، بنده معتقدم که دولت باید از صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر حمایت ویژه ای کند تا این صندوق بتواند پاسخگوی مردم در آینده باشد .

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر جوکار در دیدار با سید احسان مرتضوی مدیر دفتر صندوق در استان یزد با بیان این مطلب افزود: در بحث بیمه اجتماعی روستائیان نکته ای حائز اهمیت می باشد که یک فرد روستایی و کشاورز که آینده وی نامشخص بود با ایجاد صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر امید داده شد تا بتواند مستمری پیری و بازنشستکی دریافت کند.

وی ادامه داد: امروزه باید خدمات لازم به روستاها داده شود چراکه عمده تولیدات در روستاها هست و باید به آن توجه ویژه ای شود تا از مهاجرت روستائیان به شهرها جلوگیری شود و یک فرد روستایی و کشاورز جهت تامین خود و خانواده ، مجبور به مهاجرت به حاشیه شهرها نشود و شخصی که تولید کننده بود ، حال به عنوان مصرف کننده محسوب شود.

جوکار با تاکید بر این مطلب که ما باید با اعلام مزایای این صندوق ، مردم را در روستاها نگه داریم و این امر مستلزم حمایت همه جانبه کلیه دستگاه ها و مسئولین می باشد خاطرنشان کرد: باید با تبلیغات ، آموزش و تبلیغات چهره به چهره ، افراد را قانع کرد تا به عضویت این صندوق درآمده و از مزایای آن خصوصا 10 درصد سهم دولت برخوردار شوند چراکه کلیه جامعه هدف باید تحت پوشش این صندوق درآیند تا بتوانند با عزت و کرامت حقوق بازنشستگی دریافت نمایند و دیگر لزومی به عضویت در حوزه های حمایتی نداشته باشند .

در این جلسه مرتضوی دفتر صندوق در استان یزد  در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص فرهنگ سازی میان جامعه هدف توضیحاتی داد که در پایان مقرر گردید تا در نشست هایی که جوکار در روستاها دارد از مدیر صندوق استان دعوت شده تا به تشریح شرایط و مزایای عضویت در صندوق پرداخته و پاسخگوی سوالات مطرح شده باشد ، تا بتوان به درصد جذب بالا دست یافت .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©