برگزاری جشنواره تجلیل از کارگران نمونه سیستان و بلوچستان با حضور مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر

برگزاری جشنواره تجلیل از کارگران نمونه سیستان و بلوچستان با حضور مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر

بین نگاه اسلام که کارگر را مجاهد فی سبیل الله می داند و نگاه مادی و سرمایه داری که او را مثل ابزار و ماشین می بیند خیلی فاصله است. تجلیل و تکریم کارگران در جامعه اسلامی لفاظی و ظاهری نیست.


جشنواره تجلیل از کارگران نمونه سیستان و بلوچستان با حضور رستمی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان وعشایر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر، به مناسبت هفته کار و کارگر، جشنواره تجلیل از کارگران نمونه با حضور دکتر محمدرضا رستمی مدیرعامل صندوق ، مهرداد جهاندیده مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، مدیران دستگاههای اجرایی، فرمانده سپاه سلمان، مدیران دستگاههای وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان، اعضای ستاد بزرگداشت هفته کار و کارگر استان، تشکلات کارگری و جمعی از کارگران در سالن اجتماعات این اداره کل برگزار شد.

رستمی مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستاییان و عشایر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم با تجلیل از مقام ارزنده کارگران اظهار داشت:  در سال جاری برای نخستین بار در طی چندین سال گذشته میزان حداقل دستمزد کارگران بیشتر از تورم شده است.

وی با اشاره به اینکه پیگیری برای بیمه و بهبود معیشت کارگران در دستور کار قرار دارد، افزود: کارگاه های کوچک اقتصادی برای رشد اقتصادی کشور و ارتقای جایگاه کارگران ایجاد می شود.

رستمی افزود :بی شک اگر کارآفرینان و کارگران در یک جامعه ای گرامی داشته شوند، آن جامعه پیشرفت خواهد کرد.  اینکه پیامبر اسلام(ص)  خم می شود و دست کارگری را می بوسد فقط تقدیر از یک شخص نیست بلکه  می خواهد مقام و ارزش کار ، کارگر و نیروی انسانی را یادآور شود.

وی خاطرنشان ساخت:بین نگاه اسلام که کارگر را مجاهد فی سبیل الله می داند و نگاه مادی و سرمایه داری که او را مثل ابزار و ماشین می بیند خیلی فاصله است. تجلیل و تکریم کارگران در جامعه اسلامی لفاظی و ظاهری نیست. در دیدگاه اسلام  کار کارگر عبادت است . مسئولین نظام اسلامی برای کار شما ارزش معنوی قائلند. شما ضامن استقلال کشور هستید.نگاهی که در جمهوری اسلامی به جایگاه کارگران وجود دارد با منطق کشورهای مادی  و کشورهای سرمایه داری که به کارگر عنوان یک ابزاری درخدمت کارفرما نگاه می کنند بسیار تفاوت دارد .در جامعه اسلامی کارگر نه ابزار است و نه به اسم دفاع از کارگر ، زندگی دوزخی و سخت بر او تحمیل می کند. در جامعه اسلامی کارگر قداست دارد . به عقیده مسئولین نظام اسلامی شما کار می کنید تا ملت و کشورتان به عزتِ استقلال دست یابد.

رستمی اظهارداشت:سعی  همه ما در دولت تدبیر و امید بر این است که آرزوهای ی امام(ره) را در خدمت رسانی و ایجاد رفاه برای جامعه مستضعف و کارگری برآورده کنیم. همانطور که وزیر محترم در اولین روز هفته کارگر بیان داشتند ؛شما کارفرمای ما هستید.

مهرداد جهاندیده نیز در این مراسم با تبریک هفته کار و کارگر و تقدیر از مقام  والای کارگران اظهار داشت: در هر جامعه ارزش کار با نیروی انسانی و عموما کارگران ماهر و باتجربه آن سنجیده می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، کارگران را موتور محرکه توسعه قلمداد کرد و افزود: با توجه به تلاش کارگران و جایگاه والای آنها در جامعه، دولت همواره برای ارائه خدمات رفاهی و حمایتی به آنها، برنامه ها و اقدامات موثری را مدنظر داشته است.

جهاندیده گفت: رویکرد اشتغال بزرگ از طریق بنگاه های کوچک امسال در دستور کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان قرار دارد.

در پایان مراسم از 88 نفر از کارگران نمونه استان با اهدای لوح تقدیر و هدایا، تجلیل به عمل آمد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 4,489
  • 3,901,170
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©