دستور معاون اول رییس جمهور جهت تهیه آیین نامه ای دقیق برای بیمه اجتماعی فراگیر

دستور معاون اول رییس جمهور جهت تهیه آیین نامه ای دقیق برای بیمه اجتماعی فراگیر

جهانگیری از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست با همراهی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و کمیسیون اجتماعی دولت، آیین نامه ای دقیق برای بیمه اجتماعی فراگیر بر اساس مستندات قانونی تهیه کرده و آن را به هیات وزیران ارایه دهند


جلسه شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی به ریاست معاون اول رئیس جمهور و با حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه و شهرسازی، آموزش و پرورش، جهاد کشاورزی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به تدوین طرح اولیه بیمه اجتماعی فراگیر از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برقراری عدالت اجتماعی و زدودن فقر از جامعه را از آرمان های انقلاب اسلامی و دغدغه مسئولین کشور دانست و گفت: لازم است برای این کار از تجربیات کشورهای پیشرو در این زمینه استفاده شود تا زودتر به نتایج مورد نظر دست پیدا کنیم.

وی همچنین ضرورت بیان دقیق اولویت های اجرای طرح بیمه اجتماعی فراگیر در کشور را مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: برای این که بتوانیم در این زمینه به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم باید طرحی کامل و جامع تدوین شود تا بتوان منابع مورد نیاز برای اجرای آن را نیز تامین کرد.

وی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست با همراهی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و کمیسیون اجتماعی دولت، آیین نامه ای دقیق برای بیمه اجتماعی فراگیر بر اساس مستندات قانونی تهیه کرده و آن را به هیات وزیران ارایه دهند.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به یکی از موضوعات مطرح شده در این جلسه درباره بررسی وضعیت صندوق های بازنشستگی خاطرنشان کرد: این صندوق ها هم اکنون به معضلی برای دولت تبدیل شده اند و بخش زیادی از حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری توسط دولت پرداخت می شود.

وی با بیان این که «موضوع صندوق های بازنشستگی حتماً یکی از محورهای پراهمیت در برنامه ششم توسعه خواهد بود»، بر لزوم روشن شدن ابعاد و زوایای مشکلات موجود در خصوص این صندوق ها تأکید کرد و افزود: لازم است مسائل مربوط به این صندوق ها از جمله نحوه سرمایه گذاری بلند مدت منابع آن ها به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد تا بتوانیم در برنامه ششم توسعه به درستی به آن بپردازیم.

در این جلسه گزارشی از پیش نویس آیین نامه بیمه اجتماعی فراگیر ارایه و توضیحاتی در خصوص ضرورتها، اهداف و منابع مالی مورد نیاز اجرای این طرح بیان شد.

نماینده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هم در این نشست گزارشی از وضعیت صندوق بازنشستگی کارکنان بانکها ارایه کرد و به بیان توضیحاتی در خصوص چالش های عمده این صندوق از جمله پایین بودن نسبت پشتیبانی، ابهام در تعهدات آتی صندوق و بدهی بزرگ بانکها به صندوق پرداخت.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,472
  • 3,874,773
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©