رستم زاده : تغییر لازمه پیشرفت است

رستم زاده : تغییر لازمه پیشرفت است

80 درصد جذب نیروی جدید صندوق در جهت تکمیل نیروهای دفاتر استانی می باشد که این جذب نیرو طبق مصوبه هیأت مدیره انجام می پذیرد و متعاقباً خبرهایی در این خصوص اعلام خواهد شد


طبق مصوبه" هیأت امناء سازمان تامین اجتماعی و صندوق های تابعه" نمودار سازمانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر تغییراتی داشته است . صادق رستم زاده معاون منابع انسانی و پشتیبانی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر به تشریح تغییرات جدید و برنامه های آتی صندوق در حوزه توسعه منابع انسانی پرداخت.

رستم زاده در خصوص ویژگی های نمودار جدید سازمانی صندوق عنوان داشت این نمودار به تصویب هیأت امناء سازمان تامین اجتماعی و صندوق های تابعه رسیده است .طبق این نمودار هیأت مدیره و مدیرعامل در رأس سازمان بوده و سه معاونت کلی زیر مجموعه مدیرعامل می باشد . این سه معاونت عبارتند از :" معاونت اقتصادی ، برنامه ریزی، بودجه و انفورماتیک" ، "معاونت بیمه ای و هماهنگی امور استانها" و" معاونت توسعه منابع و پشتیبانی".

طبق این تقسیم بندی 300 پست سازمانی تعریف شده است و هیأت امناء این مجوز را داده است که حداکثر 40 درصد نیروها در ستاد و 60 درصد در استانها مشغول به کار باشند بر این اساس 80 درصد جذب نیروی جدید صندوق در جهت تکمیل نیروهای دفاتر استانی می باشد که این جذب نیرو طبق مصوبه هیأت مدیره انجام می پذیرد و متعاقباً خبرهایی در این خصوص اعلام خواهد شد.

معاون منابع انسانی و پشتیبانی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر در خصوص مراحل تصویب نمودار جدید و نحوه تشکیل آن گفت: تصویب کلیه قوانین و دستور العمل هایی مانند نمودار سازمانی که  مباحثی مربوط به سطح کلان سازمان هستند بر طبق اساسنامه در اختیار هیأت امناء صندوق می باشد .

وی افزود : تطبیق وضعیت حقوقی و پست سازمانی کارکنان از حالت قبلی با تشکیلات تفضیلی جدید براساس دستور العمل ابلاغ شده مدتی است که با تلاش های شبانه روزی همکاران واحد اداری در حال تدوین است بر این اساس درصدد هستیم حقوق اردیبهشت ماه 94 را براساس احکام حقوق جدید پرداخت نماییم و مابه تفاوت حقوق علی الحساب پرداخت شده براساس حکم جدید محاسبه و پرداخت خواهد شد.

 

 

 

صادق رستم زاده در خصوص اینکه چه نیازی به تغییر ساختار سازمانی وجود داشت عنوان کرد: همیشه تغییر لازمه پیشرفت است مخصوصاً تغییری که براساس بررسی های اساسی و کارشناسی انجام شود . در طول 10 سال نخست فعالیت صندوق معایب نمودار سازمانی اولیه رخ نموده و این تغییرات در راستای بهبود فرآیندها بوده است.

وی در مورد عبارات ذکر شده در نمودار مانند دفتر، اداره کل و معاونت توضیح داد : که هریک از این ها تعاریفی است که به رده ها و دسته های سازمانی اتلاق می گردد و برای هرکدام می توان تعریفی داشت که در اینجا ما از این کلمات و عبارات بهره جسته ایم .

رستم زاده خاطر نشان کرد : بالاترین رده سازمانی در پست های اجرائی متعلق به مدیرعامل است و بعد از ایشان معاونت ها خواهند بود هر معاونت تعدادی اداره کل و دفتر دارد که مسئولیت این ادارات کل و دفاتر بر عهده مدیران کل است و هریک از مدیران کل نیز چند رئیس اداره را تحت نظر خواهند داشت .

وی افزود:این روش مناسبی برای اداره سازمان است که  با بهره گیری از این سلسله مراتب، تصمیم گیری ها بهتر و کارشناسی تر انجام می پذیرد و در سطح کلان سازمان معاونان اطلاعات مورد نیاز برای اتخاذ تصمیم در موارد مقتضی را جمع آوری،طبقه بندی و تلخیص نموده و وظیفه تصمیم سازی برای مدیرعامل و هیأت مدیره محترم را به نحو مناسب انجام می دهند.

معاون منابع انسانی و پشتیبانی صندوق در خصوص جایگاه مدیران استانی در نمودار سازمانی جدید به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی صندوق گفت: مدیران استانی از قبل زیر مجموعه مدیر عامل بوده و همچنان تحت نظر ایشان فعالیت می کنند.با توجه به اینکه دفاتر استانی در صف مقدم صندوق هستند جهت تقویت این دفاتر قریب به 80 درصد جذب نیروهای جدید مربوط به این بخش می باشد .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,255
  • 3,867,968
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©