خبرگزاری ایسنا: تشریح شرایط استفاده از بیمه فوت، از کارافتادگی و پیری روستائیان توسط معاون بیمه ای

خبرگزاری ایسنا: تشریح شرایط استفاده از بیمه فوت، از کارافتادگی و پیری روستائیان توسط معاون بیمه ای

معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه برای عضویت در این صندوق هشت سطح درآمدی از250 تا 600 هزار تومان درنظر گرفته شده است، گفت: حق بیمه در این صندوق، 15 درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است …


معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه برای عضویت در این صندوق هشت سطح درآمدی از250 تا 600 هزار تومان درنظر گرفته شده است، گفت: حق بیمه در این صندوق، 15 درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که پنج درصد آن را بیمه شده پرداخت و 10 درصد آن را دولت تأمین می کند.

عباس اورنگ در گفت وگو با خبرنگار«اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره جمعیت تحت پوشش این صندوق اظهار کرد: در فاز اول روستائیان، کشاورزان ساکن و غیر ساکن و عشایر کشور تحت پوشش ما بودند که در پی تصویب قوانین بعدی، مجاز شدیم ساکنان شهرهای زیر 20 هزار نفر را نیز تحت پوشش ببریم.

وی افزود: پس از آن جامعه رانندگان هم مشمول عضویت در صندوق شدند.

معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه تخمین زده می شود جامعه هدف این صندوق شش تا هفت میلیون نفر باشند، گفت: در حال حاضر یک میلیون و 300 هزار بیمه شده در صندوق داریم.

اورنگ درباره توسعه بیمه شدگان این صندوق عنوان کرد: قطعا بقای بیمه های اجتماعی در توسعه است و باید جامعه هدف خود را گسترش دهیم و نرخ جایگزینی را تعدیل کنیم تا در بلند مدت با مشکل مواجه نشویم.

وی افزود: اکنون برای عضویت در صندوق هشت سطح درآمدی از 250 تا 600 هزار تومان درنظر گرفته شده است و حق بیمه در این صندوق، 15 درصد سطح درآمد انتخابی بیمه شده است که پنج درصد آن را بیمه شده پرداخت و 10 درصد آن را دولت تأمین می کند.

معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با بیان اینکه فرد اختیار دارد در بدو ورود هر سطح درآمدی را انتخاب و از سال های بعد بر اساس مقررات عمل کند، گفت: به عنوان مثال اگر فرد در ابتدای ورود به صندوق سطح درآمدی 600 هزار تومانی را انتخاب کند، باید ماهانه 30 هزار تومان بپردازد که در سال 360 هزار تومان شده و اعضا آن را به صورت یکجا و یک مرتبه در سال می پردازند.

اورنگ افزود: سهم دولت نیز دو برابر این مبلغ یعنی 60 هزار تومان است که سالانه 720 هزار تومان می شود.

به گفته وی صندوق در قبال دریافت این حق بیمه سه حمایت اصلی فوت، از کار افتادگی و پیری را ارائه می کند که معادل دو سوم سطح درآمدی به عنوان حقوق بازماندگی به فرد داده می شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©