دستور اداری 94/3 ساماندهی و ثبت اطلاعات هویتی بیمه شدگان و افراد تحت تکفل آنان

دستور اداری 94/3 ساماندهی و ثبت اطلاعات هویتی بیمه شدگان و افراد تحت تکفل آنان

ثبت اطلاعات بیمه شدگان سرآغاز حلقه ارتباط بیمه شدگان با صندوق و مبنای هرگونه محاسبات لازم جهت برخورداری بیمه شده و یا افراد تحت تکفل وی از تعهدات به شمار می آید


همانطور که مطلعید ثبت اطلاعات بیمه شدگان سرآغاز حلقه ارتباط بیمه شدگان با صندوق و مبنای هرگونه محاسبات لازم جهت برخورداری بیمه شده و یا افراد تحت تکفل وی از تعهدات به شمار می آید که با توجه به عدم ارسال مدارک لازم برخی بیمه شدگان توسط کارگزاریها از بدو نامنویسی اولیه تاکنون؛ ثبت کامل اطلاعات سیستمی برخی بیمه شدگان با اختلال مواجه شده و تاکنون این مهم محقق نشده است. بدیهی است در صورت عدم ثبت اطلاعات افراد تحت تکفل بیمه شدگان و فوت آنها، هیچگونه اقدامی برای بازماندگان مقدور نخواهد بود.

لذا الزامیست بمنظور جلوگیری از ایجاد هرگونه اختلال در ارائه تعهدات ناشی از فوت به بازماندگان بیمه شدگان، موارد ذیل سریعاً اجرایی گردد:

الزامیست مدارک هویتی بیمه شدگان و افراد تحت تکفل مربوطه از بدو تشکیل صندوق لغایت پایان سال 1392 که تاکنون ثبت نگردیده است، حداکثر تا پایان مردادماه سال جاری از کارگزاری ها دریافت و نسبت به ثبت اطلاعات مذکور در اسرع وقت اقدام گردد.
با توجه به اینکه کارگزاریها مکلف شده اند با لحاظ محدویت زمانی لغایت پایان مردادماه نسبت به ارائه مستندات مربوطه اقدام نمایند، الزامیست به نحو رسمی این موضوع به کلیه کارگزاریها ابلاغ گردد.
ادارات استانی مکلفند به محض دریافت مدارک لازم اعم از فرم نامنویسی مشمولین، فیش بانکی و …  بلافاصله نسبت به ثبت سیستمی آن اقدام نموده و گزارش کامل آن را جهت محاسبه و تسویه حق الزحمه به ستاد ارسال نمایند.

با توجه به اینکه مقرر گردید حداکثر تا پایان مهرماه سالجاری نسبت به پرداخت حق الزحمه معوقه کارگزاریها اقدام شود، بدیهیست محاسبه و پرداخت حق الزحمه مربوطه، صرفاً منوط به تکمیل فرآیند ثبت اطلاعات کامل بیمه شدگان و افراد تحت تکفل ایشان خواهد بود. موکدا تاکید می نماید درصورت عدم ارائه مستندات از طرف کارگزاریها و ثبت اطلاعات توسط مدیریت استانی، پس از مهلت مقرر پرداخت حق الزحمه های معوقه قبل از سال 1393 منتفی گردیده و مسئولیت آن بر عهده مدیریت استان و کارگزاریها خواهد بود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©