خبرگزاری فارس: پرداخت مسمتری به دانش آموزان شین آبادی به محض دریافت مشخصات

خبرگزاری فارس: پرداخت مسمتری به دانش آموزان شین آبادی به محض دریافت مشخصات

معاون بیمه ای و امور استانهای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به دستور وزیر رفاه مبنی بر پرداخت مسمتری به 26 دانش آموز شین آبادی گفت: از زمان ثبت مشخصات این دانش آموزان، پرداخت مستمری آغاز می شود.


معاون بیمه ای و امور استانهای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به دستور وزیر رفاه مبنی بر پرداخت مسمتری به 26 دانش آموز شین آبادی گفت: از زمان ثبت مشخصات این دانش آموزان، پرداخت مستمری آغاز می شود.

عباس اورنگ در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس با اشاره به دستور اخیر ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی در خصوص حمایت از دانش آموزان شین آبادی اظهار داشت: بر اساس این دستور، صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مکلف است با توجه به موافقت هیأت امنا نسبت به برقراری مستمری برای دانش آموزان به مبلغ ماهانه 6 میلیون ریال از تاریخ از ابتدای فروردین 94 اقدام کند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر مقدمات اجرای دستور وزیر در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر فراهم شده است و به محض اینکه اطلاعات هویتی دانش آموزان در اختیار این صندوق قرار گیرد، مستمری آنها پرداخت خواهد شد.

اورنگ با اشاره به اینکه مستمری در نظر گرفته شده از سوی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و کشاوررزان تحت عنوان مستمری از کار افتادگی به دانش آموزان پرداخت می شود، افزود: این مستمری هر سال بر اساس شرایط افزایش خواهد یافت.

معاون بیمه ای و امور استانهای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر همچنین به زمان پرداخت مستمری به دانش آموزان شین آبادی اشاره کرد و گفت: این مستمری تا پایان عمر به افراد اشاره شده پرداخت می شود.

وی با مکاتبه صندوق بیمه اجتماعی کشاروزان،روستائیان و عشایر با فرماندار و مسئولان روستای شین آباد جهت ارسال مدارک هویتی دانش آموزان اشاره داشت و بیان کرد: امیدواریم هر چه زودتر این مدارک در اختیار صندوق قرار گیرد.

به گزارش فارس علی ربیعی وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی روز گذشته در حمایت از دانش آموزان شین آبادی به مدیران عامل سازمان بیمه سلامت و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر اعلام کرد در خصوص برقرای مستمری و صدور دفترچه درمان برای دانش آموزان شین آباد اقدامات لازم را به عمل آورند.

در دستور العمل ربیعی آمده است :
اتفاق دردآور آتش سوزی در مدرسه ابتدایی روستای شین آباد شهرستان پیرانشهر در 15 آذرماه 1391 که باعث سوختگی جمعی از دانش آموزان این مدرسه ابتدایی شد حادثه تلخی بود که خاطر همه شهروندان ایرانی را سخت آزرد. اگرچه شجاعت و روحیه پرامید کودکان حادثه دیده ایشان را بر آن داشته تا با تلاش و کوشش و همراهی خانواده خود، رؤیاهای کودکی شان را تحقق بخشند و امیدوار و موفق زندگی کنند، اما این چیزی از مسئولیت دولت در قبال این عزیزان نمی کاهد. لذا بنا بر دستور ویژه رئیس جمهور محترم،وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی بر حسب وظیفه الهی، انسانی و مأموریت سازمانی، حمایت از این فرزندان ایران اسلامی را در دستور کار قرار می دهد. بر این اساس سازمان های تابعه زیر موظف اند در چارچوب امکانات و اختیارات، اقدامات زیر را در اسرع وقت به انجام رسانند:
1. صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مکلف است با توجه به موافقت هیأت امنا نسبت به برقراری مستمری برای دانش آموزان به مبلغ ماهانه 6 میلیون ریال از تاریخ 1/1/94 اقدام نماید.
2. سازمان بیمه سلامت موظف است نسبت به برقراری پوشش بیمه پایه درمان دانش آموزان و تمهید شرایط لازم برای پوشش و ارائه خدمات درمان تحت پوشش بیمه  اقدام مقتضی انجام دهد.
مقتضی است ضمن انجام موارد مذکور، نتیجه اقدامات و فرایند درمان و بهبود کودکان مدرسه شین آباد به اینجانب گزارش شود.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©