خبرگزاری ایسنا: شرایط استفاده از مستمری "پیری" روستائیان

خبرگزاری ایسنا: شرایط استفاده از مستمری "پیری" روستائیان

معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر نحوه استفاده از مستمری پیری یا سالمندی این صندوق را تشریح کرد و گفت: اگر فردی 15 سال سابقه و 65 سال سن داشته باشد، معادل دوسوم حق بیمه پرداختی اش را به عنوان مستمری دریافت خواهد کرد.


عباس اورنگ در گفت وگو با خبرنگار «اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره نحوه استفاده از مستمری پیری این صندوق اظهار کرد: این کارکرد بیمه اجتماعی با بیمه بازنشستگی متفاوت است.

وی افزود: تعریف بازنشستگی در درون خودش نهفته است و به معنای جدا شدن از کار است و با کار افراد در ارتباط است اما رویکرد این صندوق متفاوت است و برقراری مستمری به درآمد افراد و پیری آنها بستگی دارد.

معاون بیمه ای صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر با بیان اینکه اگر فردی 65 سال سن و 15 سال سابقه بیمه پردازی داشته باشد می تواند از مستمری سالمندی یا پیری صندوق استفاده کند اظهار کرد: اگر فرد 15 سال سابقه و 65 سال سن داشته باشد معادل دوسوم حق بیمه پرداختی اش را به عنوان مستمری دریافت خواهد کرد.

اورنگ درباره نحوه عضویت جامعه هدف موردنظر در این صندوق گفت: ثبت نام ها را کارگذاری های ما از طریق وبسایت متمرکزی که داریم انجام می دهند. واریز هم در بانک های عامل طرف قرارداد ما که بانک های کشاورزی هستند انجام می شود.

وی اعلام کرد: برای تسهیل این امر در نظر داریم با بانک های عاملی که در هر منطقه هستند تفاهم کنیم تا مردم در روستا دچار مشکل نشوند و از هر بانکی که در دسترس بود خدمت دریافت کنند که البته این مهم منوط به همکاری بانک مرکزی با ماست و پروتکلی را برای این امر در دست تدوین داریم. 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©