بررسی برنامه های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در جلسه شورای اداری استان گیلان

بررسی برنامه های صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در جلسه شورای اداری استان گیلان

مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان وعشایر کشور از اصلاح و تصویب طرح بازنشستگی پیش از موعد اعضاء این صندوق، در آینده نزدیک خبر داد.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر؛ محمد رضا رستمی که به همراه وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی به گیلان سفر کرده است گفت: این طرح که پیش تر در مجلس شورای اسلامی تصویب و به شورای نگهبان ارجاع داده شده بود توسط این شورا بررسی و جهت اصلاح برخی موارد به مجلس برگشت داده شده است.

وی افزود: موارد اصلاحی توسط مجلس شورای اسلامی در حال نهایی شدن است .

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان وعشایر کشور واگذاری مجوز تاسیس کارگزاری به بخش خصوصی، بیمه شدن ساکنان شهرهای با جمعیت زیر 20 هزار نفر، بیمه کشاورزان غیر ساکن و برقراری مستمری خانوارهای غیر ساکن در روستا را از دیگربرنامه های این صندوق برای حمایت از این قشر زحمتکش کشور برشمرد و گفت: با اجرای این طرح ها بنیه اقتصادی روستائیان تقویت واز مهاجرت آنان به شهرها جلوگیری می شود.

محمد رضا رستمی همچنین از پرداخت مقرری ماهانه 6 تا 9 میلیون ریال به کودکان شین آبادی که در حادثه آتش سوزی مدرسه آسیب دیده بودند نیز خبر داد واظهار امیدواری کرد با پرداخت این مبالغ کمک اندکی به خانواده های آنان شود.

مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان وعشایرگیلان نیز با ارائه گزارشی از عملکرد این صندوق گفت: از 330 هزار مشمول بیمه بازنشستگی روستاییان در گیلان تنها 65 هزار نفر تحت پوشش این صندوق هستند که این رقم با توجه به وجود زیر ساخت ها وسطح تحصیلات در روستا های استان کافی نیست.

قلی پور بیشترین پوشش این صندوق را در شهرستانهای رودبار، لنگرود ورضوانشهر عنوان کرد وافزود: اجرای طرح بیمه ساکنین شهرهای زیر 20 هزار نفر علاوه برگسترش دامنه خدمت رسانی به کشاورزان گیلانی می تواند به بهتر شدن وضعیت معیشتی آنان کمک کند.

از دیگر برنامه های مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سفر به استان گیلان، شرکت در جلسه شورای اداری با حضور وزیر،معاونین وزیر، استاندار و مدیران استانی بود که رستمی به معرفی صندوق و برنامه های آتی آن پرداخت .

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 3,330
  • 3,868,043
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©