سیر صعودی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در استان کرمانشاه

سیر صعودی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر در استان کرمانشاه

باروی کارآمدن دولت یازدهم و رویکردموثری که در نگرش به بیمه شهروندان و روستاییان درپیش گرفت،هم اکنون شاهد فراگیری نسبی بیمه شهروندان و اهالی روستاها در کشور و به تبع آن استان کرمانشاه هستیم.


   یکی از شاخصهای موثرعملکرد مدیریت استان کرمانشاه در روند رو به رشد بیمه کشاورزان، روستاییان وعشایر استان است که دست کم 30 درصد از جمعیت 2 میلیون نفری این استان راشامل می شوند.  

به گزارش روابط عمومی صندوق یبمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان وعشایر مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ،روستائیان وعشایراستان کرمانشاه ازرشد چشمگیر بیمه این صندوق در 2 سال اخیر و ارتقای رتبه کرمانشاه در کشور خبر دادو افزود: در فاصله سالهای 92و93 عملکرد این صندوق در بیمه جامعه هدف گونه ای بوده که با 6 سال قبل از 92 برابری می کند به گفته سجاد طاهری ، فقط در 2 سالی که دولت تدبیر و امید روی کار آمده است،22 هزار خانوار از جامعه کشاورزان، روستاییان وعشایز استان کرمانشاه زیر پوشش بیمه بازنشستگی این صندوق قرار گرفته اند.

طاهری به اجرای موفق طرح تحول نظام سلامت در دولت تدبیر و امید اشاره کرد و افزود: درحوزه سلامت و با اجرای این طرح، انقلاب بزرگی ایجاد شد در حالیکه قبل از اجرای طرح مذکور ، هرفرد شهری و روستایی که به بیمارستانهاو مراکز درمانی مراجعه  می کرد، 38 تا41 درصد هزینه ها را شخصا باید پرداخت می کرد ولی بعد ازاجرای این طرح، میزان پرداختی از جیب شهروندان در شهرها به پنج درصد و در روستاها نیز به کمتر از پنج درصد کاهش یافت.

ایشان یکی از بهترین و مناسبترین راهکارها برای بهبود وضعیت معیشتی مردم را اجرای اصل 29 قانون اساسی به منظور اتخاذ شرایطی دانست که همه اقشار جامعه بتوانند از مزایای تامین اجتماعی وبیمه اجتماعی بهره مند شوند .

وی تاکید کرد که اگر این مهم در حوزه روستاها و مناطق عشایری باشد، اهمیت مضاعفی می یابد، بخصوص که دولت تدبیر و امید رویکرد ونگاه ویژه ای به توسعه روستاها داشته و به همین دلیل همین نوع نگاه است که معاونتی با عنوان «توسعه روستاها و مناطق محروم» زیر نظر معاون اول رییس جمهوری تشکیل شده و یکی از مهم ترین موضوعاتی که در این معاونت مطرح است، تعمیم، گسترش و فراگیر شذن بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان وعشایر می باشد.

وی اظهار کرد:در دولت تدبیر و امید، اقداماتی از قبیل حذف محدودیت سنی برای عضویت جامعه هدف نزد صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر برای پوشش بیمه ای جامعه هدف باهر شرایط سنی ، اجرای طرح بیمه اجتماعی کشاورزان غیر ساکن در روستاها، تشکیل ستاد و کارگروهی برای بهره گیری از ظرفیت دستگاههای اجرایی و فراگیر شدن بیمه اجتماعی در روستاها و مناطق عشایری، کشوری شدن ستادهای راهبردی استان کرمانشاه با ابلاغ معاونت توسعه روستاها و مناطق محروم و ریاست جمهوری به عنوان یک الگوی برتر تحقق یافته است.

وی در ادامه کسب رتبه نخست عملکرد کرمانشاه در سال 93 در بین استانهای کشور در جذب سهمیه تخصیصی به استان، ارتقای 11 پله ای جایگاه استان در سطح کشور از رتبه 16 درپایان سال 92 به رتبه پنجم در پایان سال 93، اجرای موفق طرح «ده گردشی» باحضور بخشداران در سطح استان و رشد 300 درصدی آمار بیمه شدگان در مقایسه با سال 92 را از موفقیتهای بیمه عشایری و روستایی استان کرمانشاه اعلام کرد.

طاهری همچنین، رشد وافزایش 20 درصدی خانوارهای تحت پوشش صندوق در سال 1393 درمقایسه با کل سالهای گذشته از 1384 تا پایان 1392 را از شاخصهای چشمگیر عملکرد استان کرمانشاه در حوزه بیمه جامعه هدف عنوان کرد.

به گفته این مسوول، عملکرد سال 1393 استان دراین حوزه معادل عملکرد پنج ساله صندوق در سالهای 84 تاپایان 88 می باشدو درمجموع، عملکرد 2 ساله دولت تدبیر و امید در استان در 2 سال اخیر با تحت پوشش قرار دادن 22 هزار خانوار معادل عملکرد صندوق در سالهای 84 تا 89 به مدت 6 سال می باشد.

وی اظهار کرد: این موفقیتها با اعتقاد و باور عمیق قلبی و نیز درایت و حمایتهای استاندار کرمانشاه و معاونین او، فرمانداران، بخشداران و همه دستگاههای اجرایی و مدیران استان بدست آمده است .

طاهری تاکید کرد: هیچ خدمتی بالاتر از این نیست که بتوانیم آینده اقشاری را تامین و تضمین کنیم که آینده ما و کشور در گرو فعالیتهای تولیدی و اقتصادی آنان می باشد.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©