23 درصد از مشمولان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر تحت پوشش قرار گرفته اند

23 درصد از مشمولان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر تحت پوشش قرار گرفته اند

تحت پوشش قرار دادن تمامی مشمولان نیاز به فرهنگ سازی و تعامل و همکاری نزدیک دستگاه های مختلف اجرایی به ویژه استانداری ها، فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها در تمام روستاها و مناطق عشایری کشور دارد، اظهار کرد: باید در این زمینه رسانه های گروهی نیز با فعالیت های تبلیغی زمینه ساز مشارکت هر چه بیشتر روستائیان و عشایر برای عضویت در صندوق شوند.


محمدرضا رستمی روز چهارشنبه در جلسه ستاد استانی توسعه و ترویج بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی، مجموع مشمولان این صندوق در کشور را شش میلیون نفر اعلام کرد که تاکنون از این رقم یک میلیون و 350 هزار نفر تحت پوشش قرار گرفته است.
وی با تاکید بر اینکه تحت پوشش قرار دادن تمامی مشمولان نیاز به فرهنگ سازی و تعامل و همکاری نزدیک دستگاه های مختلف اجرایی به ویژه استانداری ها، فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری ها در تمام روستاها و مناطق عشایری کشور دارد، اظهار کرد: باید در این زمینه رسانه های گروهی نیز با فعالیت های تبلیغی زمینه ساز مشارکت هر چه بیشتر روستائیان و عشایر برای عضویت در صندوق شوند.
رستمی اضافه کرد: بدون فعالیت های گسترده اطلاع رسانی و کمک و مساعدت استانداری ها و فرمانداری ها به سختی می توان تمامی جمعیت هدف را تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر قرار داد.
وی ، اختیاری بودن عضویت در صندوق را یکی از چالش های مهم برای متقاعد سازی افراد مشمول عنوان کرد و افزود: این موضوع بسیار زمان بر و انرژی بیشتری را نیاز دارد که باید با همکاری دهیاری ها در این رابطه نیز فعالیت های گسترده ای صورت گیرد.
رستمی ، برگزاری همایش های توجیهی و نشست های مختلف در شهرستان ها و روستاها را از جمله پیش نیازهای اطلاع رسانی برای کشاورزان جهت ایجاد اشتیاق عضویت در صندوق بیان کرد.
وی با اشاره به فعالیت سه هزار و 500 کارگزار دولتی که در قالب تعاونی های روستایی، عشایری و دهیاری برای ثبت نام کشاورزان، روستائیان و عشایر در سطح کشور فعال هستند، از ورود بخش خصوصی به این جمع خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا زمینه اعطای مجوزهای لازم برای کارگزاری بخش خصوصی را نیز در این زمینه عملیاتی کنیم.
رستمی با اشاره به فعالیت 10 ساله صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر، از بهره مندی 30 هزار خانوار از مستمری این صندوق به خاطر فوت سرپرستان خبر داد
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی نیز در این نشست با اعلام اینکه این استان به لحاظ جمعیت تحت پوشش رتبه اول کشور را در اختیار دارد، گفت: از مجموع جمعیت سه میلیون و 800 هزار نفری آذربایجان شرقی یک میلیون و 145 هزار و 442 نفر ساکن روستاها هستند که افزون بر 30 درصد جمعیت استان را شامل می شود که از این رقم جامعه هدف صندوق 361 هزار و 165 خانوار می باشد.
محمد نظری اظهار کرد: تاکنون 149 هزار و 830 سرپرست خانوار کشاورزان، روستائیان و عشایر آذربایجان شرقی که حدود 42 درصد جمعیت استان را شامل می شود عضو صندوق بیمه اجتماعی شده اند.
وی ، تعداد کارگزاران فعال صندوق مزبور در استان را 97 مورد اعلام کرد.
نظری افزود: شهرستان های مرند، بستان آباد و تبریز به لحاظ تعداد جمعیت تحت پوشش در رتبه های اول تا سوم و شهرستان های چاراویماق، خداآفرین و هوراند در رتبه های پایین آذربایجان شرقی قرار دارند.
به گفته وی، هم اکنون از مجموع اعضای صندوق در آذربایجان شرقی سه هزار و 413 خانوار مستمری دریافت می کنند که از این تعداد 26 خانوار به دلیل از کارافتادگی مشمول مستمری شده اند.

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 755
  • 4,128,019
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©