بیمه 930 خانوار روستایی و عشایری در خراسان شمالی

بیمه 930 خانوار روستایی و عشایری در خراسان شمالی

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 930خانوار روستایی و عشایری در استان عضو صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر شدند.


به گزارش روابط عمومی صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر به نقل از علیرضا اسدی مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در استان خراسان شمالی  در سال گذشته در این مدت 5 هزار خانوار روستایی و عشایری در استان خراسان شمالی عضو این صندوق شدند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر در استان 389خانوار مستمری بگیر این صندوق هستند که از این تعداد 36خانوار از کار افتاده و 353خانوار سرپرست از دست داده اند.

اسدی پایین بودن سرانه درآمدی مردم استان ، بی اطلاعی کشاورزان از مزایای این بیمه در دراز مدت و عدم فرهنگ سازی برای جامعه هدف از عوامل کاهش بیمه شدگان این صندوق عنوان کرد.

اسدی گفت: همه ی روستا ییان و عشایر بالای 18 سال میتوانند به عضویت این صندوق در آمده و محدودیتی ندارند.

وی خاطرنشان کرد: اعضای این صندوق پنج درصد از مجموع 15 درصد حق بیمه را می پردازند و دولت پرداخت 2برابری حق بیمه را تقبل کرده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر با اشاره به 8 سطح در آمدی گفت: پایین ترین سطح در آمدی با پرداخت حق بیمه سالیانه 250هزار تومان و بالاترین سطح در آمدی حق بیمه سالیانه 360 هزار تومان است.

گفتنی است: تاکنون این صندوق حدود 3میلیارد تومان حقوق به خانواده ها پرداخت کرده که 12 برابر بیشتر از حق بیمه ای که در وجه صندوق پرداخت شده حقوق گرفتند. 

لینک کوتاه:

اشتراک گذاری:

برچسب ها

هیچ برچسبی برای این قسمت تعریف نشده است.
logo-1

تهران، ابتدای خیابان بهار شیراز، پلاک ۱۷۰

logo-4

سامانه پیامکی: 300027

logo-3
تلفن: 43351-021
logo-2
پست الکترونیک: info@roostaa.ir

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر می‌کوشد به منظور بسط عدالت اجتماعی و جلوگیری از گسترش فقر، خدمات بیمه اجتماعی را به گونه‌ای گسترش دهد که منجر به افزایش کرامت انسانی و تقویت جایگاه اجتماعی جامعه هدف صندوق شود.

آمار بازدید وب سایت:
  • 145
  • 4,142,319
تمامی حقوق این سایت متعلق به صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان،روستائیان و عشایر می باشد. ©